ObiSkyWalker

ObiSkyWalker / Ondra Geršl

Ženatý s Zdendanda

„Jednoduchá odpověď: asi ne.“

Souhlasím. Navíc – kolik lidí si přelepuje kamery (zvlášť ty přední) u telefonu? Ještě jsem to u nikoho neviděl.

Pokud chci mít jistotu, že nejsem přes počítač či jiné chytré zařízení šmírován, pak je třeba ho vypnout (a ideálně zabalit do alobalu).

https://youtu.be/TC6JXHNt7Bw

deFlegmatique

"asi ne" není odpověď jednoduchá, ale složená.

Zobrazit 1 komentář »

Nevěděl jsem, že kněz nesmí veřejně přiznat svou sexuální orientaci, aby tím náhodou někoho nepohoršil 🤔

„Na první adventní neděli jsem měl kázání při nedělní mši. Už jsem byl nějakou dobu v kontaktu s věřícími, kteří se zabývali otázkou sexuality a spojení sebe sama s vírou a viděl jsem ten rozpor, který prožívají, tak jsem je chtěl povzbudit. Věděl jsem, že někteří lidé z LGBT komunity jsou na této mši svaté. Hovořil jsem o poslání lásky a na závěr jsem popisoval, že existují různé formy života v církvi, že někdo žije v manželství, někdo v celibátu, tak jako já, ale že existuje také různá… Zobrazit více

Nevěděl jsem, že kněz nesmí veřejně přiznat svou sexuální orientaci, aby tím náhodou někoho nepohoršil 🤔

„Na první adventní neděli jsem měl kázání při nedělní mši. Už jsem byl nějakou dobu v kontaktu s věřícími, kteří se zabývali otázkou sexuality a spojení sebe sama s vírou a viděl jsem ten rozpor, který prožívají, tak jsem je chtěl povzbudit. Věděl jsem, že někteří lidé z LGBT komunity jsou na této mši svaté. Hovořil jsem o poslání lásky a na závěr jsem popisoval, že existují různé formy života v církvi, že někdo žije v manželství, někdo v celibátu, tak jako já, ale že existuje také různá sexuální orientace a že i já mám jinou sexuální orientaci a jsem gay. Tyhle dvě slova byla největším problémem.

Chytli se toho představení, kteří z toho udělali strašný problém. Ihned jsem byl poslán do zahraničí, abych tady nepohoršoval. Byly mi zakázány veškeré kontakty a aktivity na sociálních sítích, nesměl jsem se vůbec k ničemu vyjadřovat. Dokonce mi bylo řečeno, že když za mnou někdo přijde a budu vědět, že je to gay, musím ho poslat pryč.“

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/v-katolicke-cirkvi-panuje-vuci-lgbt-hysterie-rika-knez-ktereho-stal-coming-out_1708181100_dp

Theresie

Dík za ten článek
Též jsem to netušila

jjkohoutek

umí řešit něco jiného než seualitu?!

Jarod

1) Ten článek je starý tři roky a popisuje události před dalšími třemi roky.
2) Do médií s tím šel dotyčný; ta si ráda smlsnou na tom, jak je církev sto let za opicema.
3) Existuje usus, v r. 2005 explicitně vtěleny do ustanovení závazných pro celou církev, homosex. osoby nesvětit. Zkušenost ukazuje, že rezignace na tuto zvyklost se šeredně nevyplácí, viz aféra McCarrick třeba.
4) Dotyčný zřejmě tuto závažnou skutečnost před svými představenými zatajil, a nezdá se, že by se s obtížemi ze situace plynoucími vyrovnal čestně.

https://jarod.signaly.cz/1010/kn-stv-a-homosexualita

ObiSkyWalker

@Jarod: Díky za komentář a odkaz na článek.

K bodu 4) – v tomto případě mi přijde více nečetné jeho postavení mimo službu než to, že o tom dotyčný hovoří do médií. Samozřejmě nevím co je za tím – jestli jen ono kázání nebo něco více. Vyrovnávat se pak s takovým jednáním ze strany nadřízených musí být hodně těžké.

Zobrazit 4 komentáře »

„Když zpytujeme svá svědomí, nehledejme jen to co jsme udělali špatného. Hřích je také dluh. Ptejme se jaké dary, příležitosti a talenty jsme zakopali a nevyužili. Především z toho budeme souzeni.“

https://youtu.be/jBYpOrVlGMg

deFlegmatique

Už jen, aby to kazatel aplikoval i sám na sebe.

dromedar

"především", nebo "také"? Pokud "především", z čeho to "především" lze vyvodit?

(Celé jsem si to poslechl - pravda, v dvojnásobném zrychlení - abych zjistil, jestli Nositel Templetonovy ceny v kázání na mou otázku neodpovídá, takže vím, že neodpovídá.)

Zobrazit 2 komentáře »

Pošta pro Holuba na téma pokrytectví v církvi.

https://youtu.be/9Qy43skg6bQ

Napsat komentář »
Petr Steinbauer (PetrST)

Drsně. Já jsem měl většinou miliardové dědictví po mrtvém strýci z Afriky 😁 Říkám si, že kdybych na ty maily odpověděl, tak jsem mohl být tak neskutečně bohatý, páč těch strýčků bylo několik 🤣🤣🤣

ObiSkyWalker

@PetrST: Zatím neznám nikoho, kdo by nějaké bohatství z takovéhoto dědictví dostal 😀 Naopak jsem narazil na několik případů lidí, kteří přišli o statisíce či dokonce skončili ve vězení 😕

McAdam

Takový mail jsem taky ještě neviděl, ale v tomto případě ani nemusí přijít žádost o nějaký poplatek. Tady nejspíš půjde o tu kopii pasu, protože s pasy se velmi dobře obchoduje na černém trhu.

JiKu

Lidská inteligence je rozložena dle gausovy křivky. Pokud takových mailů pošlou dost, zákonitě se někdo nachytá. Jeden ze sta určitě.

Je to palčivý problém. Co dělat z lidmi, kteří jsou příliš blbí na to, aby mohli spravovat své záležitosti a peníze, ale ne dost blbí na to, aby byli zbaveni svéprávnosti. Ti mají prostě smůlu. Nemůže jim být pomoženo.

JiKu

Zcela spolehlivý marker těchto podvodných mailů je obrat "jmenuji se paní XY"

ObiSkyWalker

@McAdam: To samozřejmě v první fázi, ale vsadím se, že když jim ho pošleš, tak se budou z tebe snažit vytáhnout i další věci. Doporučuji projít si vlákno kamaráda, který si s někým takovým dopisoval https://twitter.com/nextsux/status/1292873938851246081

ObiSkyWalker

@JiKu: Tady asi žádné lepší řešení než stále vylepšovat smapfiltry nepomůže. Na Gmail mi např. takových e-mailů dojde minimum.

JiKu

Tady asi žádné lepší řešení než stále vylepšovat smapfiltry nepomůže.

Spamfiltry jsou dvojí. V jedněch si nastavuji spamovitost/zpětnou vazbu/učení sám. A pouštějí tedy to, co JÁ chci a filtrují to, o co JÁ nestojím. A ty nemají na důvěru v podobné maily žádný vliv. Buď je JÁ rozeznám jako podvodné (a pak je bude filtr filtrovat), nebo nerozeznám, a pak mi spamfiltr nepomůže.

Nebo filtr nastavuje někdo jiný, a ten pak určuje, které maily mi budou doručeny a které nebudou. Takový spamfiltr je pro mě absolutně nepřijatelný.

Pro vás je přijatelný?

ObiSkyWalker

@JiKu: Já to na této úrovni nerozlišuji, páč to bych si jedině musel zřídit vlastní e-mailových server (nebo si ideálně napsat vlastní). V opačném případě dávám důvěru provozovateli e-mailové služby – může mi samozřejmě dát možnost různým způsobem ovlivňovat nastavení spamfiltru, nicméně stejně mu dávám důvěru (nebo dávám důvěru nástroji, který filtraci provádí), že své funkce nezneužije. Je to asi stejný případ jak když máte člověka, který by Vám spravoval a třídil Vaši korespondenci. Ušetří Vám práci, ale na druhou stranu mu svěřujete nemalé pravomoce. Můžete mu samozřejmě nařídit, jak má poštu zpracovávat, ale stejně toho může zneužít.

JiKu

No, pokud jste tuto důvěru vložil do Googlu s důvěrou, že jí nezneužije, je to vaše volba.

dromedar

I já jsem tuto důvěru vložil (nejen) do Googlu a v současné době mám rozumnou míru jistoty, že je to důvěra oprávněná.
Google je technologická velmoc, ale jeho velmocenské postavení je podmíněno důvěrou uživatelů a ve vlastním zájmu nebude zbytečně riskovat její ztrátu.
Jak napsal Obi, kdo chce mít nad svou poštou dokonalou kontrolu, provozuje vlastní mailserver (nebo sdílí soukromý mailserver s osobou nebo institucí, které po technické i mravní stránce bezmezně důvěřuje). Pro potřeby obyčejného malého člověka formátu dromedar to ale naprosto není potřeba.

Zobrazit 11 komentářů »
Napsat komentář »
dromedar

Ruce nějakého truhláře nebo člena jakuzy :)

Zobrazit 1 komentář »
Napsat komentář »

Homilie na 30. neděli v liturgickém mezidobí (A) - Největší přikázání

Napsat komentář »

‚Jsou to děti boží a mají právo na rodinu.‘ Papež František podpořil svazky homosexuálních párů

Tenkrát byla v naší republice ohledně zákona o registrovaném partnerství celkem mela. No nakonec je asi dobře, že ho schválili, a to i pro katolíky. Jestli to tedy celé není jen vina špatného překladu nebo „fakenews“.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/papez-frantisek-registrovane-partnerstvi-homosexualita_2010211752_zuj

JiKu

@dom: Jsem zdrženlivý ve svých soudech soudech.

Pokud byl papežův výrok přestříhán a zkreslen a pokud má papež zájem na tom, aby byl chápán správně, jistě má své oficiální kanály k tomu, aby jej dementoval a uvedl na pravou míru.

Při vší úctě k (mé kamarádce) Johance není tím oficiálním kanálem ona.

Konec konců minimálně každý týden hovoří k lidu.

Pokud se tedy papež ohradí a na pravou míru uvede, budu nasrán na překručovače a střihače.

Pokud se neohradí, ukáže, že mu takové překroucení vlastně vyhovuje.

PS: Doufám v první, ale očekávám druhé.


Zobrazit 8 komentářů »

Říkají o něm

Maddalena říká o něm:
výborný kluk, vždycky ochotný a usměvavý; a skvěle se stará o naše stránky, stačí se zmínit a všechno je hned hotové :-).
Markéta Valová říká o něm:
už se známe...:-) fajn kluk a taky kolega varhaník :-)
seily říká o něm:
zachránce:-)
Neposeda říká o něm:
Vydal se po stopach svateho Pavla...tim mne zaujal. Co na tom, ze to bylo za humny farnosti:-)
Jirka Geršl říká o něm:
brácha říkají mu obi