ObiSkyWalker

ObiSkyWalker / Ondra Geršl

Ženatý s Zdendanda

Dle fotky to vypadá na Liehovisty, ale jinak je to video z kanálu Liturgie.cz, který je nominovaný na Signály Awards :-)

– upraveno
dromedar

Hm. Díky za upozornění.

Přínos Velbloudího trusu evangelisaci je, narozdíl od liturgie.cz, určitě velký až obrovský.

Zobrazit 11 komentářů »

„Podobně jako má část české katolické církve problém v komunikaci s veřejností a není schopna ji brát jako rovnocenného partnera – buď z ní má strach nebo má pocit nadřazenosti, případně obojí - tak podobně má problém vést otevřený dialog uvnitř církve. Férová kompetentní debata se tam prakticky nevede, a to ani o některých velmi diskutovaných otázkách, třeba právě o Istanbulské úmluvě nebo genderu, k nimž sice česká církev zformulovala postoj, ale nekonzultovala skutečné odborníky.“

https://www.respekt.cz/rozhovor/cirkev-se-nakazila-presvedcenim-ze-na-lidi-je-potreba-dohlizet-svobodu-pokaziZobrazit více

„Podobně jako má část české katolické církve problém v komunikaci s veřejností a není schopna ji brát jako rovnocenného partnera – buď z ní má strach nebo má pocit nadřazenosti, případně obojí - tak podobně má problém vést otevřený dialog uvnitř církve. Férová kompetentní debata se tam prakticky nevede, a to ani o některých velmi diskutovaných otázkách, třeba právě o Istanbulské úmluvě nebo genderu, k nimž sice česká církev zformulovala postoj, ale nekonzultovala skutečné odborníky.“

https://www.respekt.cz/rozhovor/cirkev-se-nakazila-presvedcenim-ze-na-lidi-je-potreba-dohlizet-svobodu-pokazi-a-zneuziji

cink2

Strom se pozná po ovoci. Stále přemýšlím, jak mělo ono Petráčkovo ovoce chutnat. Ve mně však ono stálé připomínání církevních rozkolů, stálé odkazování na Halíka, posuzování jak jsou lidé povrchní či hlubocí...
Já nevím... ani se mi to nechtělo dočíst, jak už jsem z toho začátku byla otrávená... Prostě mám s církví jiné, lepší zkušenosti a prostě ač je to bárka nedokonalá, její hlavou je Kristus a jistotně dopluje do konce.
Tak jestli konec článku je překvapivý , tak mi napište, najdu sílu ho dočíst

cink2

Možná má skepse pramení z dřívějších rozhovorů s Halíkem, na kterého Petráček rád odkazuje, kdy jako bych měla nabít dojmu, že farnost u Salvátora v Praze je ta nejvíc současně katolická, jak by dnes každá farnost měla být. Často si Halík "přihřívá polívčičku", co všechno dělají, jak k pastoraci přistupují...Halíkova i Petráčkova jasná představa církve mě poněkud zneklidňuje. Židovští představitelé měli též víceméně jasno, jak má Mesiáš vypadat... a vsechno bylo jinak. Nevadí mi, když církev stále hledá.

cink2

...naopak to oceňuji.

JiKu

Vždy mě pobaví, když se někdo odvolává na "skutečné odborníky". Je to neomylná známka demagogie a vymývání mozků.

PS: Celý život pracuji ve vědě, ve fyzice. A jsem rád, že my, fyzici, žádné skutečné odborníky nemáme.

Zobrazit 5 komentářů »

Nedávno jsem na FB signály.cz odpovídal citátem z písma na komentář ohledně vhodnosti výběru hudby k příspěvku https://www.facebook.com/signaly/posts/10157996124150943 (píseň „Doja Cat – Boss Bitch“). Následně jsem si všiml, že komentář byl smazán. Tak píšu další komentář, ve kterém děkuji za smazání mého komentáře. Dostane se mi odpovědi, že žádný komentář smazán nebyl. Tak blíže specifikuji, o co šlo. Po pár hodinách už tam není ani tento můj druhý komentář. Soudím tedy, že komentovat příspěvky na FB stránce signály.cz nemá smysl.

Tofl

K tomu není co dodat . . .

dromedar

Na fb Signálů klasika.

jankac

Není to poprvé... Taky se mi to stalo.

dromedar

Ale nebývalo tomu tak vždycky.

klukvkristu007

Hezký den. Tak zaprvé, nikdo tvůj komentář nesmazal. Pokud ho někde smazal, byl to sám Facebook, jelikož tvůj příspěvek někdo nahlásil. Za druhé, tvůj komentář jsem tam vůbec nebyl, jediný, kdo to komentoval byl nějaký starý pán pod jiným jménem a fotkou. Příspěvek nahlásila nějaká holka. Nevím podle čeho to Facebook vyhodnocuje, ale nikdo ze signálů ten příspěvek nesmazal.
K tomu videu - jde o funny video. Každý kdo si to pustil a sdílel, ví, že jde o srandu. Nechápu, že pořád tady musíte komentovat práci mladých lidí. To video má úspěch a myslím, že se povedlo. A končím tuto diskuzi. Opravdu jsem naštvaný. Cokoliv se udělá, mate na všechno negativní názor a umíte jen kritizovat. Pojďte udělat něco vy pro křesťanské prostředí. ...

jjkohoutek

Kdo by to tam mazal?

dromedar

Buďto správce stránky, nebo, jak již zmíněno, moderátoři Facebooku v důsledku nahlášení jako "nevhodný obsah".
Vzhledem k charakteru komentářů, které byly v minulosti smazány mně, považuji druhou zmiňovanou variantu za krajně nepravděpodobnou.

Každopádně teď se zdá, že problém je "vyřešen": příspěvky na stránce komentovat nemám právo, ergo mi tam už nikdo nikdy žádný nesmaže. Geniální.

jjkohoutek

@dromedar to tam vládne nešťastně mocenský přístup.

ObiSkyWalker

@klukvkristu007: Když si přečteš můj příspěvek pozorně, tak tam nikde nepíšu, že jsi komentář smazal ty, nebo správce, nebo Facebook. To není obviňování, ale povzdech. Je možné, že jsem komentoval už smazaný příspěvek a komentář se tam tedy nezobrazil, i když mě se nějakou dobu ukazoval, že tam je.

Video se povedlo, o tom žádná. Úspěch má, soudě podle těch lajků. Ten komentář, který jsem dával k tomu příspěvku nic nekritizoval, byl to jen úryvek z písma, jak už jsem uvedl.

Mrzí mě, že to bereš takto. Že ohledně toho nechceš diskutovat. Bez většího přemýšlení to zařadíš do škatulky „hateři“ a tím je to vyřešené.

Podpory křesťanského prostředí pro mladé se příspění na provoz a rozvoj webu signály.cz hádám nepočítá.

JiKu

Jé, já su tak šťastnej, že tu někdo (nebudu ani jmenovat) sprdnul bandu pisatelů, že jsou to nepochopitelní nepřátelé rozvoje mladých signálů a nenapravitelní kverulanti, a já jsem přitom ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ do diskuse nenapsal.

deFlegmatique

@JiKu nemusíte zkrátka být vždycky u všeho.

Zobrazit 13 komentářů »
jjkohoutek

já ty puberťáky nemůžu koukat :D

deFlegmatique

Já si to taky zatím nepustil a ani se nechystám. :-)

Zobrazit 2 komentáře »
jjkohoutek

"Pro tradiční zvykové křesťany, pro něž byla nedělní účast na mši hlavním a někdy jediným projevem jejich křesťanské identity, to znamená výzvu položit si otázku, co je skutečně srdcem a zdrojem jejich víry, z čeho všeho žije jejich vztah k Bohu."

Zobrazit 1 komentář »

Duchovní přijímání

Napsat komentář »
prig

Jak říkají bratři Poláci - "hodit do kostela.."

Zobrazit 1 komentář »

Pravda o Mariánském sloupu: Symbol poroby nebo manipulace dějin

Moc pěkně zpracované video od Jaroslava Mareše.

Napsat komentář »

Fotbal je boží a Stvořitel z pokažené přihrávky nedělá vědu. Faráři z 18 zemí hráli v Říčanech a Praze o titul mistra Evropy

https://ego.ihned.cz/c7-66726610-qncd6-e6883bf60daaea7

#celyclanek

Napsat komentář »

Kiss and Make Up: Rafa Apologises to Ball Girl Like a Gentleman | Australian Open 2020

Napsat komentář »

Říkají o něm

Zuzana Biravská říká o něm:
Ondru znám z Animátorů:-)
vojtec říká o něm:
Signály apoštola Pavla
Fee říká o něm:
Kémo animátor ;)
El_Cid říká o něm:
re: bratránek ;-)
Jan Škrášek říká o něm:
LINUXÁÁK :)