ObiSkyWalker

ObiSkyWalker / Ondra Geršl

Ženatý s Zdendanda

Pokud umíš Python a chtěl bys se mnou v menším týmu v Brně tvořit web https://www.televizeseznam.cz/ určitě pošli CV, LinkedIn nebo napiš.

https://kariera.seznam.cz/377635-programator-televize-seznam/

dromedar

Wow. To jsem zvědavý, kolik brněnských pythonistů se na Signálech potuluje.

ObiSkyWalker

To nevím, ale počítám, že jich moc nebude.

Adalberto

print("Hello, World!") mi asi stačit nebude, že?

dromedar

@Adalberto tak každý z toho vidí, že autor není žádná vykopávka a programuje v Pythonu 3, což je určitě plus

ObiSkyWalker

@Adalberto To ne, ale je to dobrý začátek :-)

Když zvládneš napsat nějakou jednoduchou aplikaci ve Flasku s připojením do databáze, tak by to jít mohlo. A za rozchození v Dockeru jsou plusové body :-)

Adalberto

Hm, to neklapne. Ani nevím, co ta slova znamenají. ;-)

ObiSkyWalker

@Adalberto: Nikdy není pozdě na to se naučit :-)

dromedar

Když jsem ještě nebydlel v Budějcích a skoro každou sobotu jsem tam jezdil, jel jsem jednou celou cestu z Prahy s mladou sdílnou Číňankou, co si jela (jako všichni Číňani) prohlédnout Český Krumlov, a když přišla řeč na to, že studuju něco, co mě neživí, a živí mě něco, co jsem nikdy nestudoval, ptala se mě, za jak dlouho se tak člověk po večerech může naučit programovat na úrovni, aby to mohl někde prodat.
Já jsem nevěděl a od boku jsem střelil, že víceméně na "lvl já" by se mohlo dát dostat za rok.

dromedar

Jak dlouho by trvalo naučit se z nuly (vůbec neumím programovat) na tu úroveň, co píše Obi?
Pythonu na to v zásadě stačí i nedokonale zvládnuté základy, ty se dají naučit za odpoledne, ale nejsem si jistý, jak by to bylo, pokud snad někdo předtím nikdy ani trochu neprogramoval. Flask taky těžký není a dá se naučit podobně rychle. Nejnáročnější částí by tak bylo nejspíš naučit se HTML na udělání webového ksichtu a pak práce s databází. Na časovou náročnost nemám odhad.

Adalberto

Dík za odpověď na to, co jsem se chtěl zeptat, ale nechtěl jsem s tím otravovat.

dromedar

Ale některé firmy celkem ochotně berou i lidi víceméně na nule a zaučí si je - zažil jsem takové případy v https://applifting.cz/ (i když tam úplně nevím, jak velkou roli hrálo, že to byly většinou holky), budějcké Inizio si tuhle nabídku dává i na vývěsní štít http://kariera.inizio.cz/volne-pozice/placene-studium-php-9.html

ObiSkyWalker

@dromedar: Za jak dlouho je člověk schopen se tyto technologie naučit nevím. Záleží jak moc do hloubky a taky jak moc tomu má rozumět. Najít si, zkopírovat a zprovoznit pár příkladů podle návodů nemusí být nijak zvlášť těžké a pravděpodobně to i za to odpoledne zvládneš, nicméně rozumět tomu proč a co se tam děje, jak kód psát, rozšiřovat a udržovat, to už chce trochu cviku.

U dalších technologií je to jak říkáš - mimo Pythonu a knihovny Flask to chce znát alespoň trochu HTTP, SQL, HTML, CSS (JavaScript).

dromedar

To samozřejmě ano, ale výše zaznělo "napsat nějakou jednoduchou aplikaci ve Flasku s připojením do databáze," a to je nízký práh. O žádném hlubším porozumění ani udržovatelném kódu se tam nepsalo.

Kdyby to někdo četl a propadal beznaději, že tolik technologií se nikdy nenaučí, tak třeba moje práce poslední rok je v podstatě čistý backend a navíc z velké části čistá business logika. HTML a spol. jsem od nástupu do téhle firmy v podstatě nepoužil - na to máme jiné lidi.

ObiSkyWalker

@dromedar: Jasně, to byla rychlá a nepřesná specifikace, ale zároveň dostatečně volná na to, aby se kandidát mohl realizovat podle sebe. Základ je jasný. Co udělá kdo navíc je na něm. Nicméně aplikace splňující požadavky, která však nedělá nic užitečného, moc dobře hodnocena nebude.

HTML už dneska na některých pozicích opravdu nepotkáš. U nás se však stále vyskytuje.

Zobrazit 14 komentářů »