ObiSkyWalker

ObiSkyWalker / Ondra Geršl

Ženatý s Zdendanda

„Pohleďte k němu ať se rozveselíte, vaše tvář se nemusí zardívat hanbou.“

https://www.youtube.com/watch?v=-OcTO9H1wU0

Napsat komentář »
dromedar

To není žádné zamyšlení, ale autoritativní výklad gurua, který (slovy článku) "má Boha na dosah".
A svým oddaným následovníkům může s božskou jistotou vykládat nesmysly jako "Využijeme-li jeho pomoc, udržíme mír, trvalá manželství i přátelství."

Zobrazit 1 komentář »

Dokáže někdo vysvětlit, čím to, že katolické Slovensko či Polsko(!) má mnohem nižší úhrnnou plodnost než ateistická Česká republika?

ObiSkyWalker

@dromedar: Nemyslím si – tolik jich sem myslím nepřišlo, aby to mělo tak silný vliv.

kacarovi3

Ted to bude záležet na procentu lidí s vakcínou. I ta vakcína na chřipku je stejné svinstvo, které zabíjí nenarozené děti a ničí plodnost.

Zobrazit 10 komentářů »

„Sestry a bratři,
lidskými slovy nejde vyjádřit Božská tajemství a dnes nejde o to, abychom tajemství eucharistie pochopili, ale abychom se mu otevřeli a zakusili jeho moc. Učme se trpělivě a k svatým tajemstvím přistupujme s pokorou. Staneme se svědky Boží lásky, která mění svět. I to patří k dobře prožívanému Adventu.“ – arcibiskup Jan Graubner

https://cbk.blob.core.windows.net/cms/ContentItems/33493_33493/sken-22112022-154907.pdf

Napsat komentář »

„Ježíš není králem, který ničí prohry, bolest, smrt, ale který do nich sestupuje a je s námi.”

https://youtu.be/vL_0HhwtKI8

tlejboj

Jïkü si koupil v armyshopu čutoru a pak ji šel reklamovat, protože byla prázdná.

Zobrazit 1 komentář »

"Myslím na všechny rozvedené a na znovu sezdané páry, na širší rodiny. Ti potřebují zvláštní ochranu. Církev podporuje nerozlučitelnost manželství. Je to milost, když manželství a rodina vydrží. (…) Postoj, který zaujímáme vůči širším rodinám, vytyčí to, jak se generace dětí přiblíží k církvi. Manželem opuštěná žena si najde nového partnera, který se bude věnovat jí a jejím třem dětem. Druhá láska se vydaří. Jestliže taková rodina bude diskriminovaná, bude odříznuta nejen sama matka, ale i její děti. Jestliže se rodiče cítí v církvi cizí nebo nepociťují její podporu, církev přijde o budoucí… Zobrazit více

"Myslím na všechny rozvedené a na znovu sezdané páry, na širší rodiny. Ti potřebují zvláštní ochranu. Církev podporuje nerozlučitelnost manželství. Je to milost, když manželství a rodina vydrží. (…) Postoj, který zaujímáme vůči širším rodinám, vytyčí to, jak se generace dětí přiblíží k církvi. Manželem opuštěná žena si najde nového partnera, který se bude věnovat jí a jejím třem dětem. Druhá láska se vydaří. Jestliže taková rodina bude diskriminovaná, bude odříznuta nejen sama matka, ale i její děti. Jestliže se rodiče cítí v církvi cizí nebo nepociťují její podporu, církev přijde o budoucí generaci.
Před svatým přijímáním se modlíme: „Pane, nejsem hoden...“ Víme, že nejsme hodni (…). Láska je milost. Láska je dar. Otázka, zda rozvedení mohou přistupovat k přijímání, by se měla obrátit. Jak může církev pomoci silou svátostí tomu, jehož rodinná situace je složitá?"
---
Carlo Maria Martini, arcibiskup, kardinál; Corriere della sera, 1. září 2012: "Církev je pozpátku 200 let"
(sdíleno od Zdeněk A. Eminger)

https://www.facebook.com/jesuit.cz/posts/pfbid02uWhQjNFFczmhjU9nyVUtGY2T5oHW4pYSSpTdH7Aan8cq6pTGhTrCtkLDkdoyWPQal

Kollenka

Obi - A proč je to pro tebe výzva? Já teda takových lidí kolem sebe moc nemám. To už spíš lidi, co spolu žijí na hromádce. Ale jako výzvu to moc nevidím. Spíš si někdy říkám, jestli bych jim neměla říct, že hřeší a že by se na to měli vykašlat....

Lederhosen

Děkujeme nomákům franckolatristům, že jasně ukazují svou zcela odlišnou víru.

Zobrazit 58 komentářů »

> Kirill totiž během nedělní mše 25. září mimo jiné řekl, že z těch, kteří „se obětují při plnění svých vojenských povinností, budou smyty všechny hříchy.“ Už předtím pravoslavný patriarcha navíc tvrdil, že zabíjení Ukrajinců je „hrdinský čin“, a trval na tom, že vpád na Ukrajinu je jakýmsi „valem proti dekadentnímu Západu“. Zároveň ovšem Kirill zmínil, že „Rusko nikdy na nikoho nezaútočilo“.

I vedení své církve je očividně někdy potřeba neposlouchat.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3541764-modlitba-za-valku-patriarcha-kirill-stoji-neochvejne-za-putinem-padlym-na-ukrajine

Napsat komentář »
Napsat komentář »
dromedar

(Jak Sixtu mám odjakživa spíš nerad, tak tenhle článek jsem měl delší dobu otevřený, s úmyslem napsat na něj reakci, a neměly to být jenom samé hejty.)

dromedar

Nalézáte se někde v tom článku? Pokud ano, kde?
(Otázka nejen na Obiho, ale i na kolemjdoucí.)

ObiSkyWalker

@dromedar: hodně mě zaujalo: „Radost a naděje, smutek a úzkost lidí naší doby, zvláště chudých a všech, kteří nějak trpí, je i radostí a nadějí, smutkem a úzkostí Kristových učedníků, a není nic opravdu lidského, co by nenašlo v jejich srdci odezvu. Jejich společenství se totiž skládá z lidí, kteří jsou sjednoceni v Kristu, při svém putování do otcova království jsou vedeni Duchem svatým a přijali zvěst o spáse, kterou mají předložit všem. Proto také toto společenství cítí, že je opravdu těsně spjato s lidstvem a jeho dějinami.“ (GS 1)

Chinchulín

Mě se líbí toto:

"Výzvou pro pastoraci mládeže tak po mém soudu není co nejvíce početně rozšiřovat subkulturu angažovaných křesťanů, ale uschopňovat křesťany, aby následovali Krista v jakékoliv subkultuře a aby tyto sekulární subkultury svou přítomností posvěcovali. Svět není nebezpečný, nebezpečné je nenacházet v něm Krista. "

Bohužel samo slovní spojení "pastorace mládeže" je projevem angažované subkultury.

Chinchulín

Otázka je co bez té divné subkultury ještě zbude.

Sen o polní nemocnici? Kdo by chtěl na takové neutěšené místo.

Zobrazit 5 komentářů »
ObiSkyWalker

Ještě kázání od otce Javory: https://youtu.be/mJd7fNUuTLE

Zobrazit 1 komentář »

Říkají o něm

Tofl říká o něm:
* Nebýt Obiho tak není na signálech nejoblíbenější diskuze...
vevinka říká o něm:
milý, kamarádský...známe se zatím jentak zběžně...
Martin Venclů říká o něm:
Spolubydlící... Jeho zkratka F.U.K. - furt u kompla
FiauruX říká o něm:
Hacker signálů...tak pozor na něj!!!
Šerda říká o něm:
z VKH plesu..:-)