Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Novinky, tipy, aktuality

Informace o novinkách na signály.cz, různé tipy a aktualty, krátké zprávy. Vše, co by vám nemělo uniknout.   Více o společenství »

Novinky, tipy, aktuality

Pro ty, kdo si nevšimli: nově na úvodní stránce vypisujeme nejčtenější články, nejdiskutovanější témata a nejpoužívanější štítky za posledních 24 hodin.

PetrST Díky, všimli jsme si. Už se tam objevila #ranní+káva na blogu společenství @Dobrý-kafe

RomanS Nej, nej, nej. Tak například dnes
Nejdiskutovanější témata - Homosexualita v sekci Vztahy, láska

Klik na to: Opravdu, tam to žije. Za poslední rok čtyři komentáře!

1. září 2018
26. prosince 2018
25. srpna 2019
3. září 2019

dromedar @RomanS leč v ostatních Diskusích se včera nedělo nic, a tak to ten jeden komentář od semper fidelis diskutéra @Oponent rozhodl.

RomanS "Diskuze" jsou mrtvé, to ví každý tohoto místa znalý. Dát na úvodní stránku do výpisu NEJ nejdiskutovanější téma ("Diskuzí"), musel vymyslet někdo, kdo to buď neví nebo... (další nelichotivé alternativy, proč se tak stalo, můžou následovat.)

Přitom ale stále existují živé diskuse pod články nebo i odkazy, čítající desítky ba stovky komentářů za dobu i několika málo dní. Proč proto na úvodní stránce není odkaz na "kde se zrovna nejživěji diskutuje"?

Díky "oživující" novince "NEJ -TÉMA" to totiž vypadá, že je to tady ještě mrtvější, než to ve skutečnosti je.

Inigo to vypadá, že se ozvali akční hrdinové signálů plni křesťanské lásky, pochopení a jemně nakládající s kritikou a jízlivostí

RomanS @Inigo: Vážně? Myslíte tím sebe? Jinak ale, máte něco k tématu?

Inigo RomanS, jak je vidět na Vaší zdi jsme vrstevníci, padesátnici. To krapet může vést k pokoře a nadhledu, jak radit autorům signálů, kteří mají zájem oslovit primárně mladou generaci. Umět napsat po 4 hodinách od oznámení hodnocení je docela kumšt nebo dosti impulsivní výkřik slušící spíše o hodně mladšímu člověkovi. Za mě si rád počkám a podívám na tuto novotu.

RomanS @Inigo:
1/ Ta novota je tam už řadu dní.
2/ NEJ z Diskuzí je odsouzeno k trapnosti, protože Diskuze živoří od svého zrodu (což ví každý, kdo se zde jen trochu pohybuje).
3/ Čím by to(hle) mělo oslovit "mladou generaci"?

KMirjam Nejlepší diskuse kterou jsem na Signálech zažila a to poměrně nedávno je ta, kterou založil @dromedar a zabývá se výběrem vhodného růžence :)). Tam to jede! A fakt to myslím vážně stejně jako to, že @ dromedar je nejzajímavější člen Signálu. Jen tak dál

Adalberto (O růžencové diskuzi se psalo v minulém čísle Katolického týdeníku!)

Filipek @KMirijam tu diskusi jsem nečetl, ale sentiment o dromedarovi sdílím stejný

Václav Vacek Souhlasím, že diskuze moc nejedou a propagovat, co nejede - buď to dané věci pomůže nebo ne, a pak to je spíš trapné. Tady jde o starší funkci, kterou někdo dotáhl po delší době a nasadil. Až se vyhrabeme z vývojové nouze (jestli někdy:), pak to můžeme změnit za něco lepšího, jen potřebujeme zveřejňovat NEJ věci, které nejsou omezeny nějakým nastavením soukromí (jsou veřejné). Ne že, by nešlo zveřejnit každému jen to, co má právo vidět, ale moc práce na nás...

dromedar @Adalberto nene!

Adalberto Ano. Celá stránka přílohy byla věnována rozhovoru s @mikimasek a on ji tam zmiňoval.

dromedar Aha. To to číslo shánět spíš nepoběžím. Doufal jsem, že tam byl třeba rozhovor s největším tuzemským výrobcem růženců a probírali i plány na spuštění výroby těch nábojnicových růženců pro ultramamuty.

KMirjam @dromedar chvíli jsem tam nenahlžela. Co svítící, světélkující, fosforeskující nebo přímo metající rčůznobarevné laserové paprsky po okolí.... až po růžencový ohňostroj.... na ty třeba nedošlo? :))
Nebo růženec na jaderný pohon?

JiKu Upozorňovat na něco, co nefunguje, je s největší pravděpodobností blbost, ale VV má pravdu, že existuje (malá) pravděpodobnost, že to tím pádem fungovat začne.

Ale já mám námitku proti těm nejčtenějším článkům za 24 hodin. Tuhle funkci bych pochválil. Ale je to klamavá reklama. Neukazuje to, které články mají za posledních 24 hodin nejvíce přečtení, ale to, které články za posledních 24 hodin mají nejvíc přečtení. Takže to často ukazuje na "dnešní" článek s desítkami přečtení, zatímco včerejší, kterému dnes přibyly stovky (a tedy místo, kde to žije), to neukáže.

Nevím, je-li to chyba programátora, nebo zadavatele té funkcionality. Psal jsem to Hrachovi, ten s tím nemá nic společného.

HonzaPilař Mol bych poprosit o odkaz na tu růžencovou diskuzi? Jako profesionálního prodejce růženců mě velmi zajímá! :-)

dromedar @HonzaPilař https://www.signaly.cz/diskuze/vlakno/152-preferovane-ruzence-znacka-spokojenost-kvalita-prodavajici

JiKu Ještě k těm nejčtenějším blogům:

Buď si někdo dělá srandu, nebo používá občas robota reloadéra.

Poslední blogy uživatelky Anežkačeská:
Nemůžu uvěřit: 51 přečtení.
Nad životem 31 přečtení.
Nevím, jak to všechno dopadne: 63 přečtení.

To se nevymyká z dlouhodobého průměru Anežkyčeské.
Její blog čtu, takže to vím.

V srdci mám: 647 přečtení.

To ať mi někdo neříká ... !

JiKu Jo a taky, tohle https://zuzankie.signaly.cz/1909/ziju je sice pěkný blog, ale 16000 přečtení?

Vypovídací hodnotu bych tomu údaji nepřipisoval.

MiroslavKratochvíl Teď to má přes 50 tis.

maxmilianrex ha, ha, já měl kdysi půl miliónu https://maxmilianrex.signaly.cz/1705/svet-plnych-zpovednic

Tofl Funguje to, ale zmínka o aktivitě se zobrazí až druhý den.
(Ve čtvrtek jsem vložil příspěvek do diskuze a zobrazilo se to až dnes).

Jen u těch štítků je to zvláštní.
Momentálně se zobrazuje nejpoužívanější štítek profilu, který je smazaný (účet neexistuje).
Asi by se chtělo zamyslet nad možností mazání profilů, když se toho tak zneužívá.

Václav Vacek Ta nejčtenější hodnota je vlastně nejvíckrát zobrazená stránka, tzn. stačí ji otevřít a přičte se další zobrazení (nemusel to nikdo číst - ani nadpis:). A není to kdovíjak spolehlivá hodnota. Už při zavádění tohoto pod články na to vývojáři upozorňovali (asi to ovlivňují i nějaké další faktory), ale uživatelé si to tenkrát přáli a nasadilo se to. Jak to je přesně, by uměl odpovědět asi hrach. Ale zase to číslo by neměl být nějaký nesmysl - asi až na výjimky:)

JiKu @Václav Vacek:
Já s těmi počitadly mám nějaké zkušenosti, takže
1) Počet otevření nebo počet reloadů. To by byla slušná vypovídající hodnota, kdyby nebylo těch robotů, které z mně neznámé příčiny přidávají některým stránkám stovky, tisíce a někdy desetitisíce otevření (a zatěžují tak enormně server signálů). To jsou ty "občasné úlety, kterých je ovšem poslední dobou nezanedbatelné procento.

2) Pokud jsem vypozoroval, tak to funguje tak, že se za minulý den a noc vezmou blogy, které přibyly, vyhodnotí se, které mají nejvíce přečtení a publikují se V POŘADÍ, VE KTERÉM BYLY ZVEŘEJNĚNY.
To ovšem neříká nic o tom, kde to na signálech žije.

JiKu Parametr, který by byl uživatelsky zajímavý a ukázal, kde se něco na signálech děje, by musel vzniknout tak, že by se zjišťovalo, kterým blogovým příspěvkům přibylo za minulý den a noc nejvíc přečtení. Nezávisle na tom, jestli byly zveřejněny včera, nebo před týdnem.

Protože by to bylo obtížné dělat pro všechny staré články, mohlo by se to vyhodnocovat jen u zveřejněných za posledních řekněme 20 dní.

To by pak byl dobrý parametr, užitečná situace.

JiKu Má to jednu nevýhodu. Pořadí prvních 3 by pak určoval ten, kdo si hraje s tím robotem.

Dokud tohle programátoři nevyřeší, je tato funkcionalita zbytečná a informace z ní zavádějící.

JiKu užitečná situace -> užitečná informace

Novinky, tipy, aktuality

Máme zde po delší době poměrně zásadní proměnu. Nasadili jsme nový editor pro blogy! Více čtěte na blogu vývojového týmu: https://vyvoj.signaly.cz/1905/novy-editor-pro-blogy

Nový editor pro blogy

Jan Škrášek

Čekali jsme na tuto chvíli dlouho, ale konečně se povedlo! Nový editor umožňuje dále rozvíjet blogy na signálech, přináší bezpečnější editaci textu a médií a je velkým technologickým posunem.

Jan Škrášek Se starymi soubory se nic nedeje, budou fungovat.

Vojtěch Hýbl (VVRH) To je dobře, to se mi ulevilo.Díky.

Novinky, tipy, aktuality

Možná jste si všimli, že se nám podařilo opravit záložku https://www.signaly.cz/akce. Vylepšili jsme i zadávání lokality. Vyzkoušejte a pomozte tuto nástěnku pěkně zaplnit. Rozběhli jsme také znovu chat po delší pauze kvůli migraci na cloudový server. Více čtěte na blogu vývoje: https://vyvoj.signaly.cz/1901/migrace-do-azure

radim24 Migrace už i zde? Uff.

Novinky, tipy, aktuality

Po delší době malé info z vývoje. V poslední době se naši vývojáři věnují především přepisování kódu a migraci na nový server (starý dosluhuje, což se projevuje čím dál častěji různými neduhy, které jste možná také zaznamenali...). O víkendu se ale navíc podařilo dokončit zobrazování statistik ve správě blogů a pár vychytávek v sekci diskuze. Paráda!

Vojtěch Hýbl (VVRH) Díky

Vojtěch Hýbl (VVRH) Signály jsou tak spolehlivé, že na tu technickou stránku jsem úplně zapomněl a nevěděl honem rychle, kde ji najít.

Novinky, tipy, aktuality

Jak to vypadá na pozadí signálů? Čtěte aktuální informace z vývojového týmu: https://vyvoj.signaly.cz/1805/state-of-the-union-a-co-se-vlastne-deje

State of the union - a co se vlastně děje

Jan Škrášek

Dlouho jsme si tu veřejně nenapsali, co se vlastně dejě. Děje se toho mnoho! Ale pravda, občas trochu méně, než by bylo pro signály.cz třeba. Tento rok nás čekají velké změny zejména na pozadí. GDPR Nová regulace zajištujicí vaše soukromí se blíží a…

berrruska Už jsem tu nebyla dost dlouho. Jak napsat soukromou zprávu?

berrruska Už sem asi nepatřím, když je mi 40?

Novinky, tipy, aktuality

Dejte přátelům na Facebooku vědět, že jste na Signálech!

I na Facebooku teď o sobě můžete dát vědět, že máte účet i u nás. Kromě toho, že máme vlastní skupinu (https://www.facebook.com/groups/signaly) a stránku (https://www.facebook.com/signaly), si teď heslo „na jedné vlně“ může najít místo na profilu každého uživatele.
Naši grafici připravili různé varianty dekorativních rámečků s motivem Signálů na profilové fotky, a k tomu i vlastní úvodní grafiku na profilu!

Máte vlastní nápad na grafiku nebo rámečky? Dejte nám vědět na marketing@signaly.cz!

Jak si přidat rámeček?
- Na svém… Zobrazit více

Dejte přátelům na Facebooku vědět, že jste na Signálech!

I na Facebooku teď o sobě můžete dát vědět, že máte účet i u nás. Kromě toho, že máme vlastní skupinu (https://www.facebook.com/groups/signaly) a stránku (https://www.facebook.com/signaly), si teď heslo „na jedné vlně“ může najít místo na profilu každého uživatele.
Naši grafici připravili různé varianty dekorativních rámečků s motivem Signálů na profilové fotky, a k tomu i vlastní úvodní grafiku na profilu!

Máte vlastní nápad na grafiku nebo rámečky? Dejte nám vědět na marketing@signaly.cz!

Jak si přidat rámeček?
- Na svém Facebookovém profilu najeďte myší na fotku a zvolte možnost „aktualizovat profilový obrázek“.
- Vyberte možnost „přidat rámeček“ a do vyhledávače rámečků zadejte „Signály.cz“.
Ke konkrétnímu rámečku je možné nastavit si jeho přesné umístění na profilovce nebo jak dlouho se má zobrazovat.

A jak změnit úvodní fotku?
- Na svém Facebookovém profilu najeďte na fotku a zvolte „aktualizovat úvodní fotku“
- Vyberte si a nahrajte obrázek z naší galerie: např. zde dole na stránce (https://www.signaly.cz/os/info)

Novinky, tipy, aktuality

Dostal/a jsi e-mailem informace o změnách v Pravidlech (https://www.signaly.cz/info/pravidla) v souvislosti s novými službami (Materiály, Přímluvy a Diskuze) a s nařízením Evropského Parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 - General Data Protection Regulation zkráceně GDPR? Pokud ne a chceš od nás dostávat nepravidelné newslettery, zkontroluj odběr newsletteru v nastavení soukromí svého uživatelského profilu.

K dnešnímu dni 25. 5. vstupují v platnost nové Zásady ochrany osobních údajů na signály.cz (https://www.signaly.cz/static/zasady-ochrany-osobnich-udaju). Určitě si je přečti. Také jsme… Zobrazit více

Dostal/a jsi e-mailem informace o změnách v Pravidlech (https://www.signaly.cz/info/pravidla) v souvislosti s novými službami (Materiály, Přímluvy a Diskuze) a s nařízením Evropského Parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 - General Data Protection Regulation zkráceně GDPR? Pokud ne a chceš od nás dostávat nepravidelné newslettery, zkontroluj odběr newsletteru v nastavení soukromí svého uživatelského profilu.

K dnešnímu dni 25. 5. vstupují v platnost nové Zásady ochrany osobních údajů na signály.cz (https://www.signaly.cz/static/zasady-ochrany-osobnich-udaju). Určitě si je přečti. Také jsme učinili kroky k vylepšení kontroly ochrany soukromí a další nastavení, která mají zabezpečit tvoje data a chránit tvoje soukromí.

Tato změna pro tebe obecně nic nemění a ani není nutný z tvojí strany žádný dodatečný zásah. O dalších změnách a novinkách budeme nadále informovat především zde ve společenství Novinky. Děkujeme za přízeň, Realizační tým signály.cz.

Novinky, tipy, aktuality

Nechceme nikomu radit..., ale v našem e-shopu se objevila jedna skvělé knížka od M.O.V.: https://www.signaly.cz/obchod/detail?productId=69 :) Kupte, podpořte vývoj Signálů a žijte!

Novinky, tipy, aktuality

Jsi aktivní i na Facebooku? Pak určitě dej lajk https://www.facebook.com/signaly/ a vlez do skupiny https://www.facebook.com/groups/signaly/. Na Instagramu jsme https://www.instagram.com/signaly.cz/, Slovo na den https://twitter.com/slovonaden, https://twitter.com/SignalyCz a na YT nás najdeš také:)

Novinky, tipy, aktuality

Na stránce společenství (https://www.signaly.cz/spolecenstvi) jsme zrušili výpis Pravidelných setkání. Prezentaci svého "spolča" si můžete nově zadat přes založení akce a výběr typu akce "spolčo".