Informace o novinkách na signály.cz, různé tipy a aktualty, krátké zprávy. Vše, co by vám nemělo uniknout.  

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Vypustili jsme první vylepšení zobrazení nástěnky společenství na mobilech.

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Dnes jsme spustili editaci blogů v novém kabátu. Trvalo to trochu déle, ale už to je venku. I tam se bude ladit, ale nyní pokračujeme na další oblasti. Spravili jsme také zobrazování na homepage nejčtenějších článků a nejdiskutovanějších témat + výběr z blogů. Do přihlašovacího formuláře jsme přidali oznámení chyb, pokud se někomu nepodaří přihlásit.

HonzaPilař

Díky za neustálé vylepšování.

Já bych ale zvlášť ocenil (po vzoru FB) tlačítko "Označit jako přečtené" u aktuálních upozornění, které by je deaktivovalo. Abych na to nemusel vždycky klikat, když chci, aby konkrétní upozornění zbělelo a tvářilo se prohlédnutě. Jinak se tím třeba dost falšuje statistika návštěvnosti blogu.

dromedar

@HonzaPilař stačí otevřít si "Všechny ohlášky" (@ohlasky) a klikat na "Nepřečtené"

HonzaPilař

Takhle to hledat bymě nikdy nenapadlo. Díky!

Václav Vacek

Je fakt, že by to mohlo být už v tom okénku před "všechny ohlášky"...

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Po dlouhé době jedna novinka, které si nejde nevšimnout:) Spustili jsme první etapu přechodu na nový design. Ještě toho chybí hodně dodělat, tak vydržte, prosíme. Budeme zde dále upozorňovat na věci, které opravíme nebo doprogramujeme.

Lederhosen

„To co kdo lajkoval nebo komentoval se ukazuje vlevo ve vlastním boxíku vedle nástěnky...Prostě to je jenom jinde.“

Lederhosen


Lederhosen
před okamžikem
„To co kdo lajkoval nebo komentoval se ukazuje vlevo ve vlastním boxíku vedle nástěnky...Prostě to je jenom jinde.“ Žádný boxík vlevo nenacházím.

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Upraveno: přehled společenství zobrazuje jen aktivní (netlející), opraveno stránkování, na mobilu se lze už odhlásit, lze se tam doklikat i na vzkazy, u profilu uživatele na mobilu je už jeho profilovka, přidali jsme slide na homepage v první řadě článků magazínu, vypsáni uživatelé po kliknutí, kterým se něco líbí, rozbalovací menu má 3 tečky místo šipečky, upraven styl editovaného příspěvku, ukotvené zelené menu, výpis avatarů, komu se co líbí, upraveno řádkování v komentářích a dynamické zvětšování toho políčka, tlačítko komentovat přesunuto doprava, přidána chybějící nástěnka v určité… Zobrazit více

Upraveno: přehled společenství zobrazuje jen aktivní (netlející), opraveno stránkování, na mobilu se lze už odhlásit, lze se tam doklikat i na vzkazy, u profilu uživatele na mobilu je už jeho profilovka, přidali jsme slide na homepage v první řadě článků magazínu, vypsáni uživatelé po kliknutí, kterým se něco líbí, rozbalovací menu má 3 tečky místo šipečky, upraven styl editovaného příspěvku, ukotvené zelené menu, výpis avatarů, komu se co líbí, upraveno řádkování v komentářích a dynamické zvětšování toho políčka, tlačítko komentovat přesunuto doprava, přidána chybějící nástěnka v určité velikosti obrazovky, opraveny deformované avatary a nějaké drobnosti. Něco z toho ještě dozná změn, ale postupně. Pokračování příště. Děkujeme za konstruktivní připomínky a podporu.

slachmánek

proč z některých PC nejdou stránky? 502 bad gateway

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Přidali jsme ve výpisu všech společenství a moje společenství označení pro správce, v moje společenství odebrali obrázek, na nástěnce do boxíku CO SE DĚJE se vrátilo oznámení o komentářích přátel, pro adminy společenství možnost smazat komentář přesunuta pod 3 tečky a pokračujeme na přepisování zbylých částí webu ze starého designu na nový. Také jsme včera navrhli lepší uspořádání nástěnky a společenství pro mobilní telefony.

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

V sobotu jsme rozchodili menu na mobilu, počítadlo ohlášek a vzkazů a opravili spoustu drobností. Také chybně zobrazené razítko autorizovaný uživatel na profilu neautorizovaných uživatelů. Dnes pokračujeme.

Clara

Právě mě pobavil mizící "palec nahoru" - když na něj kliknu, namísto zobrazení, komu se daný komentář líbí, se stránka obnoví a palec zmizí.

Clara

Co mě nebaví je to pidiokénko na psaní komentáře. A seznam těch, co mají narozeniny, s ikonou dáku namísto profiilovkou uživatele, svou funkci příliš neplní.

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Pro ty, kdo si nevšimli: nově na úvodní stránce vypisujeme nejčtenější články, nejdiskutovanější témata a nejpoužívanější štítky za posledních 24 hodin.

PetrST

Díky, všimli jsme si. Už se tam objevila #ranní+káva na blogu společenství @Dobrý-kafe

RomanS

Nej, nej, nej. Tak například dnes
Nejdiskutovanější témata - Homosexualita v sekci Vztahy, láska

Klik na to: Opravdu, tam to žije. Za poslední rok čtyři komentáře!

1. září 2018
26. prosince 2018
25. srpna 2019
3. září 2019

dromedar

@RomanS leč v ostatních Diskusích se včera nedělo nic, a tak to ten jeden komentář od semper fidelis diskutéra @Oponent rozhodl.

RomanS

"Diskuze" jsou mrtvé, to ví každý tohoto místa znalý. Dát na úvodní stránku do výpisu NEJ nejdiskutovanější téma ("Diskuzí"), musel vymyslet někdo, kdo to buď neví nebo... (další nelichotivé alternativy, proč se tak stalo, můžou následovat.)

Přitom ale stále existují živé diskuse pod články nebo i odkazy, čítající desítky ba stovky komentářů za dobu i několika málo dní. Proč proto na úvodní stránce není odkaz na "kde se zrovna nejživěji diskutuje"?

Díky "oživující" novince "NEJ -TÉMA" to totiž vypadá, že je to tady ještě mrtvější, než to ve skutečnosti je.

Inigo

to vypadá, že se ozvali akční hrdinové signálů plni křesťanské lásky, pochopení a jemně nakládající s kritikou a jízlivostí

RomanS

@Inigo: Vážně? Myslíte tím sebe? Jinak ale, máte něco k tématu?

Inigo

RomanS, jak je vidět na Vaší zdi jsme vrstevníci, padesátnici. To krapet může vést k pokoře a nadhledu, jak radit autorům signálů, kteří mají zájem oslovit primárně mladou generaci. Umět napsat po 4 hodinách od oznámení hodnocení je docela kumšt nebo dosti impulsivní výkřik slušící spíše o hodně mladšímu člověkovi. Za mě si rád počkám a podívám na tuto novotu.

RomanS

@Inigo:
1/ Ta novota je tam už řadu dní.
2/ NEJ z Diskuzí je odsouzeno k trapnosti, protože Diskuze živoří od svého zrodu (což ví každý, kdo se zde jen trochu pohybuje).
3/ Čím by to(hle) mělo oslovit "mladou generaci"?

KMirjam

Nejlepší diskuse kterou jsem na Signálech zažila a to poměrně nedávno je ta, kterou založil @dromedar a zabývá se výběrem vhodného růžence :)). Tam to jede! A fakt to myslím vážně stejně jako to, že @ dromedar je nejzajímavější člen Signálu. Jen tak dál

Adalberto

(O růžencové diskuzi se psalo v minulém čísle Katolického týdeníku!)

Filipek

@KMirijam tu diskusi jsem nečetl, ale sentiment o dromedarovi sdílím stejný

Líbí se mi Modlím se
3
Václav Vacek

Souhlasím, že diskuze moc nejedou a propagovat, co nejede - buď to dané věci pomůže nebo ne, a pak to je spíš trapné. Tady jde o starší funkci, kterou někdo dotáhl po delší době a nasadil. Až se vyhrabeme z vývojové nouze (jestli někdy:), pak to můžeme změnit za něco lepšího, jen potřebujeme zveřejňovat NEJ věci, které nejsou omezeny nějakým nastavením soukromí (jsou veřejné). Ne že, by nešlo zveřejnit každému jen to, co má právo vidět, ale moc práce na nás...

Adalberto

Ano. Celá stránka přílohy byla věnována rozhovoru s @mikimasek a on ji tam zmiňoval.

dromedar

Aha. To to číslo shánět spíš nepoběžím. Doufal jsem, že tam byl třeba rozhovor s největším tuzemským výrobcem růženců a probírali i plány na spuštění výroby těch nábojnicových růženců pro ultramamuty.

KMirjam

@dromedar chvíli jsem tam nenahlžela. Co svítící, světélkující, fosforeskující nebo přímo metající rčůznobarevné laserové paprsky po okolí.... až po růžencový ohňostroj.... na ty třeba nedošlo? :))
Nebo růženec na jaderný pohon?

JiKu

Upozorňovat na něco, co nefunguje, je s největší pravděpodobností blbost, ale VV má pravdu, že existuje (malá) pravděpodobnost, že to tím pádem fungovat začne.

Ale já mám námitku proti těm nejčtenějším článkům za 24 hodin. Tuhle funkci bych pochválil. Ale je to klamavá reklama. Neukazuje to, které články mají za posledních 24 hodin nejvíce přečtení, ale to, které články za posledních 24 hodin mají nejvíc přečtení. Takže to často ukazuje na "dnešní" článek s desítkami přečtení, zatímco včerejší, kterému dnes přibyly stovky (a tedy místo, kde to žije), to neukáže.

Nevím, je-li to chyba programátora, nebo zadavatele té funkcionality. Psal jsem to Hrachovi, ten s tím nemá nic společného.

HonzaPilař

Mol bych poprosit o odkaz na tu růžencovou diskuzi? Jako profesionálního prodejce růženců mě velmi zajímá! :-)

JiKu

Ještě k těm nejčtenějším blogům:

Buď si někdo dělá srandu, nebo používá občas robota reloadéra.

Poslední blogy uživatelky Anežkačeská:
Nemůžu uvěřit: 51 přečtení.
Nad životem 31 přečtení.
Nevím, jak to všechno dopadne: 63 přečtení.

To se nevymyká z dlouhodobého průměru Anežkyčeské.
Její blog čtu, takže to vím.

V srdci mám: 647 přečtení.

To ať mi někdo neříká ... !

JiKu

Jo a taky, tohle https://zuzankie.signaly.cz/1909/ziju je sice pěkný blog, ale 16000 přečtení?

Vypovídací hodnotu bych tomu údaji nepřipisoval.

MiroslavKratochvíl

Teď to má přes 50 tis.

Tofl

Funguje to, ale zmínka o aktivitě se zobrazí až druhý den.
(Ve čtvrtek jsem vložil příspěvek do diskuze a zobrazilo se to až dnes).

Jen u těch štítků je to zvláštní.
Momentálně se zobrazuje nejpoužívanější štítek profilu, který je smazaný (účet neexistuje).
Asi by se chtělo zamyslet nad možností mazání profilů, když se toho tak zneužívá.

Václav Vacek

Ta nejčtenější hodnota je vlastně nejvíckrát zobrazená stránka, tzn. stačí ji otevřít a přičte se další zobrazení (nemusel to nikdo číst - ani nadpis:). A není to kdovíjak spolehlivá hodnota. Už při zavádění tohoto pod články na to vývojáři upozorňovali (asi to ovlivňují i nějaké další faktory), ale uživatelé si to tenkrát přáli a nasadilo se to. Jak to je přesně, by uměl odpovědět asi hrach. Ale zase to číslo by neměl být nějaký nesmysl - asi až na výjimky:)

JiKu

@Václav Vacek:
Já s těmi počitadly mám nějaké zkušenosti, takže
1) Počet otevření nebo počet reloadů. To by byla slušná vypovídající hodnota, kdyby nebylo těch robotů, které z mně neznámé příčiny přidávají některým stránkám stovky, tisíce a někdy desetitisíce otevření (a zatěžují tak enormně server signálů). To jsou ty "občasné úlety, kterých je ovšem poslední dobou nezanedbatelné procento.

2) Pokud jsem vypozoroval, tak to funguje tak, že se za minulý den a noc vezmou blogy, které přibyly, vyhodnotí se, které mají nejvíce přečtení a publikují se V POŘADÍ, VE KTERÉM BYLY ZVEŘEJNĚNY.
To ovšem neříká nic o tom, kde to na signálech žije.

JiKu

Parametr, který by byl uživatelsky zajímavý a ukázal, kde se něco na signálech děje, by musel vzniknout tak, že by se zjišťovalo, kterým blogovým příspěvkům přibylo za minulý den a noc nejvíc přečtení. Nezávisle na tom, jestli byly zveřejněny včera, nebo před týdnem.

Protože by to bylo obtížné dělat pro všechny staré články, mohlo by se to vyhodnocovat jen u zveřejněných za posledních řekněme 20 dní.

To by pak byl dobrý parametr, užitečná situace.

JiKu

Má to jednu nevýhodu. Pořadí prvních 3 by pak určoval ten, kdo si hraje s tím robotem.

Dokud tohle programátoři nevyřeší, je tato funkcionalita zbytečná a informace z ní zavádějící.

JiKu

užitečná situace -> užitečná informace

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Možná jste si všimli, že se nám podařilo opravit záložku https://www.signaly.cz/akce. Vylepšili jsme i zadávání lokality. Vyzkoušejte a pomozte tuto nástěnku pěkně zaplnit. Rozběhli jsme také znovu chat po delší pauze kvůli migraci na cloudový server. Více čtěte na blogu vývoje: https://vyvoj.signaly.cz/1901/migrace-do-azure

radim24

Migrace už i zde? Uff.

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Po delší době malé info z vývoje. V poslední době se naši vývojáři věnují především přepisování kódu a migraci na nový server (starý dosluhuje, což se projevuje čím dál častěji různými neduhy, které jste možná také zaznamenali...). O víkendu se ale navíc podařilo dokončit zobrazování statistik ve správě blogů a pár vychytávek v sekci diskuze. Paráda!

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Signály jsou tak spolehlivé, že na tu technickou stránku jsem úplně zapomněl a nevěděl honem rychle, kde ji najít.

Do společenství patří