Informace o novinkách na signály.cz, různé tipy a aktualty, krátké zprávy. Vše, co by vám nemělo uniknout.  

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Dnes jsme přepsali "všechny ohlášky" do nového a opravili nějaké chyby (např. i zobrazování výzev nebo obrázku u posledního článku výběru z blogů na homepage).

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Zapnuli jsme zase nahrávání fotek na nástěnku a ankety. Také se snad podařilo vyřešit záhadu úzkého sloupce nástěnky u některých uživatelů.

hakuki

Tak ještě snad aby se lidem na nástěnce objevovalo kde co lajlki nebo komentovali, a už budeme bezmála tam, kde jsme byli před měsícem. Beztak, za 160 000,- dnes člověk nic pořádného nekoupí. Ani dům, ani vůz, nic. Lépe si za ty peníze udělat přátele.

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Vypustili jsme první vylepšení zobrazení nástěnky společenství na mobilech.

Ralf

Mohli byste taky, prosím, poladit prostřední sloupec nástěnky na hlavní straně. Náhledy videí přesahují mimo a snad u každého druhého příspěvku taky řádek s tlačítky. Do mezí se to vrátí jen zmenšením zobrazení stránky, čímž ale obsah začne být nečitelný.

Václav Vacek

Určitě, víme o tom. Je tam hodně nedostatků. Je to v pořadníku.

Latroj

V mobilním zobrazení společenství se není možné dostat ke "Stálým informacím pro členy"
V "Menu spol." tato možnost chybí a nikde jinde se tento sloupec nezobrazuje.

Václav Vacek

Máš pravdu, určitě.

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Dnes jsme spustili editaci blogů v novém kabátu. Trvalo to trochu déle, ale už to je venku. I tam se bude ladit, ale nyní pokračujeme na další oblasti. Spravili jsme také zobrazování na homepage nejčtenějších článků a nejdiskutovanějších témat + výběr z blogů. Do přihlašovacího formuláře jsme přidali oznámení chyb, pokud se někomu nepodaří přihlásit.

HonzaPilař

Díky za neustálé vylepšování.

Já bych ale zvlášť ocenil (po vzoru FB) tlačítko "Označit jako přečtené" u aktuálních upozornění, které by je deaktivovalo. Abych na to nemusel vždycky klikat, když chci, aby konkrétní upozornění zbělelo a tvářilo se prohlédnutě. Jinak se tím třeba dost falšuje statistika návštěvnosti blogu.

dromedar

@HonzaPilař stačí otevřít si "Všechny ohlášky" (@ohlasky) a klikat na "Nepřečtené"

HonzaPilař

Takhle to hledat bymě nikdy nenapadlo. Díky!

Václav Vacek

Je fakt, že by to mohlo být už v tom okénku před "všechny ohlášky"...

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Po dlouhé době jedna novinka, které si nejde nevšimnout:) Spustili jsme první etapu přechodu na nový design. Ještě toho chybí hodně dodělat, tak vydržte, prosíme. Budeme zde dále upozorňovat na věci, které opravíme nebo doprogramujeme.

KMirjam

No, doufejme že po doladění se to změní, ovšem má-li/mělo-li být dosaženo zlepšení, a to i vizuálně v grafice, pak čekám změnu hooodně výraznou. Jaký bude prosím konečný odstín zelené a podoba loga? Ví se to už? Předpokládám že tyto hruzy taky patří do provizoria

KMirjam

Prosím vás, jak je možné, že když si otevřu své společenstvé EKO- životní prostředí a my, a kliknu na fotky nebo blog, zobrazí se mi blog a fotky z úplně jiného společesntví? Toho ukradeného Eko signály? To jsou přeci dvě zcela jiné koncepce a dvě zcela jiné skupiny! Nemáme s nimi absolutně nic společného, dokonce jsme jim už i odpustili :)

KMirjam

Dále: když kliknu na "Moje společenství" zobrazí se mi akorát tak mezi záplavou všech ostatních, o kterých jsem ani nevěděla, že tu jsou. Asi to ještě nefunguje, že?

KMirjam

Ještě se vracím ke grafice včetně barvy. Prosím, uděljte s tím něco. Změnilo se to v tak nepříjemné prostředí, že se mi sem vůbec nebude asi už chtít. Asi je to plán, odradit co nejvíce uživatelů.. levnější by bylo Signály zrušit :(

Tofl

A nebylo by lepší si číst komentáře na https://tym.signaly.cz/1910/redesign-jina-zelena-ale-signaly-porad-nase
které jsou k věci ?
Např. se vrátit k předchozí verzi a tuhle novou "šílenost" upravovat v testovacím režimu ?
Ono těch chyb je tu opravdu moc a momentálně jsou signály nepoužitelné pro každodenní využívání.

Problém je ten, že nové uživatele to nepřitáhne a ty stávající to odradí a zruší si účty.

Někdy je lepší přemýšlet, než cpát něco za každou cenu a lámat to přes koleno.

Václav Vacek

Barva loga je finální, zde na webu je zobrazeno bíle. To zobrazování blogu nebo fotek z jiného společenství nevím. Mě to funguje správně. Kdyžtak prosím víc konkrétně popsat, co se kde děje. Díky. Komentáře čteme. Testovací web má dost omezení, díky kterým se nedají snadno odhalit všechny mouchy (není tam taková aktivita, tolik dat, uživatelů atd.). Myslím, že není tak hrozné počkat, případně si dát od webu chvíli pauzu v době dušičkového týdne.

Tofl

Chápu, že v testovacím prostředí není taková aktivita a zátěž jak v plném provozu. Ale s tím se musí počítat. Nevím, proč jste nepřizvali více vývojářů a řešili to vesměs ve dvou, max. třech lidech.
Každá změna, která na signálech proběhla měla své mouchy. Ale nikdy to nebyla taková katastrofa jako teď. Sice něco nefungovalo a za týden s eto pořešilo, ale tady v této verzi jsou signály nepoužitelné. A nejsem jediný, kdo ti píše negativa. Aspoň zkuste poslechnout ty, kteří tomu rozumí (ty rady od pár lidí, co reagují, jsou praktické a opodstatněné).

Každý děláme chyby, ale přijde mi, že si prostě stojíte za svým a druhé nechcete poslouchat. Pomiň, ale chováte se jako malé děti, co si nedají říct.
Kdyby jste aspoň přiznali chybu, že jste vypustili nedotaženou věc. My bychom to totiž uznali.

Tofl

A víc tu změnu přijali.
Takhle si zbytečně naštvete proti sobě ten zbytek uživatelů, kteří na signálech byli aktivní a snažili se něco dělat.
Nevím, ale tímto jednáním signálům spíš škodíte, než pomáháte.

PS: ty opravy všech těch chyb není na týden ani měsíc, ale při nejmenším na půl roku . . .

Vojtěch Hýbl (VVRH)

To nebude tak hrozný. Myslím, že Sirup byl týden bez Signálů a několik měsíců bez diskusí, které se už nikdy neobnovily. Samozřejmě, že doba se modernizuje a několik podstatných chyb se zdá mnoho. Zatím jsem tady vše podstatné našel a co potřebuji, mi funguje, i když ne všude. Mobil jsem ještě raději nezkoušel.

Tofl

@VVRH Já se na to vše dívám z praktického a především funkčního důvodu.
Já sice taky našel vše, co jsem potřeboval. Ale je potřeba se dívat na věc především očima mladých uživatelů (ať už zcela nových nebo co tu pár měsíců jsou). My staré páky si nějak navyknem, ale pro ty mladé (aspoň to tak RT prezentuje) je to dost nepřehledné.
A bohužel, tento stav se nedá nikterak obhájit.

Chápu, že signály chtějí být moderní a jít s dobou, ale za každou cenu to být nemusí. Někdy méně je více.

hakuki

Mně se nový vzhled docela líbí. Ještě kdyby se u lidí na jejich nástěnkách zase ukazovalo kde co komentovali, lajkovali a tak.
Teda já bych určitě spíš než do designu (nebo dokonce jakéhosi videa) investoval do funkcí - např. implementoval nějaké normální hierarchické diskuse, jako jsou na každém druhém webu - ale moje prostředky to nejsou, takže pro mě a za mě...

Václav Vacek

To co kdo lajkoval nebo komentoval se ukazuje vlevo ve vlastním boxíku vedle nástěnky...Prostě to je jenom jinde. Ta hierarchie diskuzí - naprogramovat komentování komentářů (což je ono fakticky) je poměrně složitá věc (tzn. i drahá) - zatím máme nedořešené podstatnější věci :) Víc vývojářů si nemůžeme Tofle dovolit najmout a nikdy jsme neprezentovali, že jsme vypustili nebo že se chystáme vypustit hotovou věc. Po dnešku něco opraveno.

hakuki

Tak mně se žádný boxík vlevo neukazuje. Dříve jsem klikl na uživatele, ukázala se jeho stránka s nástěnkou, kde byly jeho statusy, co kde komentoval a lajkoval. Teď to u nikoho (ani u sebe) nevidím, boxík nevím, kde hledat.
Také jsem si všiml, že už nejdou dělat ankety, nebo nevím jak. Ne, že by mi chyběly.
Proč programovat něco, co už je tisíckrát naprogramováno a odzkoušeno? Jediné teoretické náklady by přinesla implementace, ale mám dojem, že některá FOSS diskusní fóra jsou dokonce dostupná i jako ready made docker container, takže by to nejspíš zvládla nasadit i holka. Ale OK, chápu, že teď je potřeba spíš ladit a ladit a ladit... :-)

Vojtěch Hýbl (VVRH)

No, já užívám Signály v podstatě denně, občas se stane, že něco náhle nefunguje a mírně mě naštvou. Ale mám je raději, než facebook, kde se mi ukazuje na nástěnce kde co nechci a dovídám se tam co bych o svých přátelích raději nevěděl. Tyto nehody se mi na Signálech fakt nestávají. Myslím, že Signály svou funkci plní dobře, ale samozřejmě existuje a je na místě to, že vždycky všechno jde udělat mnohem lépe a to by měl být slušný motor i pro Signály. Boha dohnat nemůžeme, ale internetovým sítím by bylo vhodné šlapat pořádně na paty, protože je to v lidských silách. A já jsem rád, že jsem spokojený a nemusím se honit, abych byl ještě spokojenější.

KMirjam

S prominutím, rada "dát si v dušičkové době pauzu od Signálů" mi připomněla radu u jednoho očního optika, když jsem chtěla přeměřit oči na nové brýle: Prý proč? Že přeci číst nemusím, nikdo mě nenutí, tak nač brýle? :) Co se "dušičkové doby" chápu mírný rozdíl, ale nemůžete takhle paušalizovat. Nevíte proč kdy kdo na Signály a na jak dlouho zavítá. Třeba PRAVE v době dušičkové..... to už je lepší říct, komu se to nelíbí, ať Signály opustí. :))

KMirjam

Jinak se omlouvám pokud jsem příliš náročná na vizuální podobu, ale prostě to moje výtvarnické oko neunese. Podobné utrpení jako pro muzikanta poslouchat falešný zpěv či hru na nástroj.

KMirjam

Font byl asi taky k dispozici jen jeden, ne?

hakuki

Font měl nějakou dobu rozpadlý kerning, např za S bývala nechutná mezera, ale zdá se, že už je v pořádku. Dokud vidím posun dobrým směrem, jsem spokojen.

hakuki

Nicméně zdá se, že úsilí bohužel usnulo.

KMirjam

Po pravdě, už mě sem nebaví chodit. Všechno je jinak a jinde, a horší, člověku dán více práce samo zacházení s webem, že nezbyde síla ani čas na nějaké zapojení do diskusí atd. Aso tu skončím definitivně

Lederhosen

„To co kdo lajkoval nebo komentoval se ukazuje vlevo ve vlastním boxíku vedle nástěnky...Prostě to je jenom jinde.“

Lederhosen


Lederhosen
před okamžikem
„To co kdo lajkoval nebo komentoval se ukazuje vlevo ve vlastním boxíku vedle nástěnky...Prostě to je jenom jinde.“ Žádný boxík vlevo nenacházím.

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Upraveno: přehled společenství zobrazuje jen aktivní (netlející), opraveno stránkování, na mobilu se lze už odhlásit, lze se tam doklikat i na vzkazy, u profilu uživatele na mobilu je už jeho profilovka, přidali jsme slide na homepage v první řadě článků magazínu, vypsáni uživatelé po kliknutí, kterým se něco líbí, rozbalovací menu má 3 tečky místo šipečky, upraven styl editovaného příspěvku, ukotvené zelené menu, výpis avatarů, komu se co líbí, upraveno řádkování v komentářích a dynamické zvětšování toho políčka, tlačítko komentovat přesunuto doprava, přidána chybějící nástěnka v určité… Zobrazit více

Upraveno: přehled společenství zobrazuje jen aktivní (netlející), opraveno stránkování, na mobilu se lze už odhlásit, lze se tam doklikat i na vzkazy, u profilu uživatele na mobilu je už jeho profilovka, přidali jsme slide na homepage v první řadě článků magazínu, vypsáni uživatelé po kliknutí, kterým se něco líbí, rozbalovací menu má 3 tečky místo šipečky, upraven styl editovaného příspěvku, ukotvené zelené menu, výpis avatarů, komu se co líbí, upraveno řádkování v komentářích a dynamické zvětšování toho políčka, tlačítko komentovat přesunuto doprava, přidána chybějící nástěnka v určité velikosti obrazovky, opraveny deformované avatary a nějaké drobnosti. Něco z toho ještě dozná změn, ale postupně. Pokračování příště. Děkujeme za konstruktivní připomínky a podporu.

slachmánek

proč z některých PC nejdou stránky? 502 bad gateway

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Přidali jsme ve výpisu všech společenství a moje společenství označení pro správce, v moje společenství odebrali obrázek, na nástěnce do boxíku CO SE DĚJE se vrátilo oznámení o komentářích přátel, pro adminy společenství možnost smazat komentář přesunuta pod 3 tečky a pokračujeme na přepisování zbylých částí webu ze starého designu na nový. Také jsme včera navrhli lepší uspořádání nástěnky a společenství pro mobilní telefony.

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

V sobotu jsme rozchodili menu na mobilu, počítadlo ohlášek a vzkazů a opravili spoustu drobností. Také chybně zobrazené razítko autorizovaný uživatel na profilu neautorizovaných uživatelů. Dnes pokračujeme.

Clara

Právě mě pobavil mizící "palec nahoru" - když na něj kliknu, namísto zobrazení, komu se daný komentář líbí, se stránka obnoví a palec zmizí.

Clara

Co mě nebaví je to pidiokénko na psaní komentáře. A seznam těch, co mají narozeniny, s ikonou dáku namísto profiilovkou uživatele, svou funkci příliš neplní.

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Pro ty, kdo si nevšimli: nově na úvodní stránce vypisujeme nejčtenější články, nejdiskutovanější témata a nejpoužívanější štítky za posledních 24 hodin.

JiKu

Má to jednu nevýhodu. Pořadí prvních 3 by pak určoval ten, kdo si hraje s tím robotem.

Dokud tohle programátoři nevyřeší, je tato funkcionalita zbytečná a informace z ní zavádějící.

JiKu

užitečná situace -> užitečná informace

Novinky, tipy, aktuality
Novinky, tipy, aktuality

Do společenství patří