S přáteli na nejen křesťanské akce

Zjistíš, kam jedou tví přátelé a můžeš se přidat. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Noc kostelů ve Skokách u Žlutic

pátek, 24. května      18:00  do  23:55
Žlutice, Česko
https://www.facebook.com/events/392708214910968/
noc kostelů
všichni účastníci »

Také letos pro vás otvíráme skokovský kostel Navštívení Panny Marie při příležitosti Noci kostelů. V pátek 24. května bude od 18:00 do 24:00 otevřena kostelní kavárna a čajovna, kostel bude volně přístupný k prohlídkám. V 19:00 vystoupí pěvecké sbory Arnicor a Kvíčaly. 
Pěvecký sbor Arnicor ze Třemošné je skupina nadšených žen a mužů různého věku, zájmů a profesí, které spojuje velká láska k hudbě a obzvláště ke zpěvu. V roce 2010 toto uskupení založila Mgr. Jarmila Žižková, která od počátku dodnes sbor pevnou rukou řídí. Ve svém repertoáru má Arnicor skladby všemožných žánrů od hudby duchovní přes úpravy českých lidových skladeb a černošské spirituály, filmové skladby až po hity celosvětové pop music. 
Dětský pěvecký sbor Kvíčaly funguje od roku 2003 jako součást výuky ZUŠ Třemošná. Jeho členky a členové jsou žáci pěveckého oddělení této školy a sbormistrem Kvíčal je od roku 2013 Martin Švimberský. I když se jedná o sbor dětský, jeho repertoár už se v poslední době obohacuje i o skladby náročnějšího charakteru, za které by se nestyděly ani mnohé sbory dospělé. Na koncertech Kvíčal můžeme tedy zaslechnout melodie z písniček pohádkových a lidových, ale také hity z české i světové populární hudby a známých filmů. Vše poctivou sbormistrovou prací dotažené do nebeské čistoty tónů.
Návštěvníky Noci kostelů dále rádi upozorňujeme na dvě další zajímavá místa:

- cestou do Skoků budete v Údrči míjet kostel sv. Linharta, který bude rovněž zpřístupněn

- v Komárově u Štědré bude mimořádně otevřen kostel sv. Vavřince (18:00 komentovaná prohlídka kostela, 19:00 mše svatá - celebruje P. Vladimír Slámečka, 20:00 koncert písničkáře Petra Linharta).