Neposeda

Neposeda / Andrea Hýblová

V celibátu

Přijmi mě matko, učitelko a královno Maria...

Tuhle modlitbu se modlím každý den (moc na ty předepsané modlitby nejsem, ale tahle mě spojuje napříč kontinenty, se všemi členy ze všech větví naší Paulínské rodiny a také se zakladateli a všemi, kdo 100 let přede mnou už žili stejné charisma)

https://m.youtube.com/watch?v=nkYUWZzXofk

Napsat komentář »

Byva v nekterych mestech zvykem, ze studenti navstivi behem dne nekolik klasteru/reholnich domu. Rikaji tomu Convent Tour. Letos to koronakrize chtela prekazit, ale nepovedlo se! Sestry se zapojily on-line. Nejporve pripravenym videem a pak na zoomu odpovidaly zvidavcum.

https://youtu.be/kv2psqZgYow

Napsat komentář »
Napsat komentář »

Když se do New Orleansu chystám, ať vím, čím žijí. Pokud mi to covid dovolí, tak mám v plánu právě do této farnosti zavítat. Ne jako turista, ale jako jeden z nich, kdo se modlí celou duší, celou myslí, celým tělem.
Pokud vydržíte do konce filmu, zjistíte, že bohužel po hurikánu Katrina se situace dost změnila, k horšímu.

https://youtu.be/XAmzyXxcKeg

KMirjam

DíK, za toto video!

Zobrazit 1 komentář »
Marie Kuříková (Marijanka)

Jee, New Orleans, to byla moje úplně první cesta do USA. Ještě před hurikánem Katrina...Byl to šok po všech stránkách, ale asi bych si časem zvykla.

Zobrazit 1 komentář »

Pray. Skate. Live.
Friar Gabriel skated for 7 years as a teenager, but felt his vocation was religious life. He was prepared to abandon his passion for skateboarding to live a life of Poverty, Chastity, and Obedience as Friars of the Immaculate. Six years after becoming Friars and having not skated, he was given obedience to obtain a skateboard and go to the skatepark once a week - to "preach the gospel at all times, when necessary, use words" as Saint Francis stated. Friar Gabriel explains that God has so many ways of using peoples talents to give Him glory. Skateboarding allows the Friars… Zobrazit více

Pray. Skate. Live.
Friar Gabriel skated for 7 years as a teenager, but felt his vocation was religious life. He was prepared to abandon his passion for skateboarding to live a life of Poverty, Chastity, and Obedience as Friars of the Immaculate. Six years after becoming Friars and having not skated, he was given obedience to obtain a skateboard and go to the skatepark once a week - to "preach the gospel at all times, when necessary, use words" as Saint Francis stated. Friar Gabriel explains that God has so many ways of using peoples talents to give Him glory. Skateboarding allows the Friars to help others see the compatibility of exercising the body as well as the soul.

Mikina

To je úžasné, vždy jsem naplněna radostí, když vidím, že Bůh miluje tu rozmanitost v nás, a naopak jsem smutná, když vidím někdy v katolických kruzích tendence prosadit nějakou uniformní představu "správného věřícího" ... kéž by bylo takových příkladů víc!

Zobrazit 1 komentář »

Dnes začínám Kurz mediální vzdělanosti vedený našimi sestrami. Důvod, proč jsem v USA. Nakonec tedy jen online. Díky tomu mohu občas něco ze zaslaných materiálů sdílet. Třeba tohle...

Neposeda

Nasleduje zatim dalsi video aktualizované pro rok 2020 s dalsimi, jinymi, informacemi.
https://www.youtube.com/watch?v=u06BXgWbGvA

jjkohoutek

Mě ta čísla nikdy neohromovala. Jsou takové dospělácké, řekl by Exupery.

Neposeda

Mě asi vzalo, kolik práce převezmou technologie. Nežiju v takovém prostředí, abych o tom věděla víc.

Zobrazit 3 komentáře »

Otázka: když mi nevyšla cesta na západ (díky, americký lide za tvůj přístup ke covidu), co myslíte, kam se vydám?

Původně jsem měla snít California dreaming. Možná musím čekat až na ten zimní šedivý den. Zkuste postnout píseň, která by se mohla týkat mého nového pobytu v USA.
https://youtu.be/N-aK6JnyFmk

Neposeda

obojí je porád Kalifornie... takže bohužel, tohle to opravdu nebude. Californie je jedním ze států, kdejsou na tom hodně blbě.

Tofl

Kalifornie je na tom sice spatne, ale paradoxne diky emigrantum tam neni tolik obeti.
Hodne Evropanu zijicich v Kalifornii treba zavedlo rousky, protoze Amici na to kaslali.
Jinak sestrenice (ona Ceska, on American) s rodinou to zatim zvladaji, ale taky maji obavy, jak se to vyvine.

Zobrazit 3 komentáře »

Ještě k nedělnímu evangeliu. Výkladů má to evangelium mnoho. Nechte Ducha Svatého, aby vám pomohl najít ten váš. Pro život tady a teď.
https://youtu.be/qT370eweKwM

Napsat komentář »

Četli jste už i u vás doma?
Tahle sestra/autorka se za deti/čtenáře opravdu modlí!

https://youtu.be/J3XwmWEEmZo

Napsat komentář »