Andrea Hýblová (Neposeda)

Neposeda / Andrea Hýblová

V celibátu

Pražáci vědí, odkud je toto foceno. Prostě okénko ve zdi u židovského hřbitova na Praze 1. Posílala jsem sestrám do USA, že tudy běžné chodím... Jedna reagovala takto: "Wow.. I love the symbolism of the cross and the Jewish cemetery... because, yes they are saved by Jesus too." Nikdy se mi to takhle nepropojilo. Člověk musí do Ameriky, aby nahlédl věci nově.

JiKu

Co se týče židů, souhlasím s tím, že žádná zaslíbení, která jim Bůh dal, neodvolal a plní. I já je chápu jako vyvolený národ.

Ale přece věčná spása mezi ta zaslíbení nepatří.

maxmilianrex

Možná je dobré položit si otázku jakéže to zaslíbení bylo. Když pominu zaslíbení, pozemská /dobrý život, rozmnožení jako písku v moři..../ tak zaslíbení která se týká spasení je to, že přijde Mesiáš a že bude z Davidova rodu. Jak ale víme, tak Mesiáš "do vlastního přišel a vlastní ho nepřijali" a víme že stavitelé odmítli nárožní kámen a nebo třeba že sv. Pavel by byl raději proklet, jen aby židé přijali evangelium a bili zachráněni. Na první apoštolské cestě v Pisidii sv. Pavel říká židům jasně, že pokud nepřijmou evangelium, pak sami sebe odsuzují ke ztrátě věčného života,.. atd. Zaslíbení, které židé, respektive israelité dostali neříká, že přijdou do nebe, ale že z jejich středu povstane Mesiáš

Zobrazit 15 komentářů »