Andrea Hýblová (Neposeda)

Neposeda / Andrea Hýblová

V celibátu
jk-s

Abychom správně chápali, co nám tím ct. Tekla Merlová chtěla říci, mějme na paměti, že jde o ten druh pokoje, v jakém byl náš pán Ježíš Kristus například v těchto situacích:

Když už byli blízko a uzřel město, dal se nad ním do pláče a řekl: "Kdybys poznalo v tento den i ty, co vede k pokoji! Avšak je to skryto tvým očím. Přijdou na tebe dny, kdy tvoji nepřátelé postaví kolem tebe val, obklíčí a sevřou tě ze všech stran. Srovnají tě se zemí a s tebou i tvé děti; nenechají v tobě kámen na kameni, poněvadž jsi nepoznalo čas, kdy se Bůh k tobě sklonil." Když vešel do chrámu, začal vyhánět ty, kdo tam prodávali, a řekl jim: "Je psáno: `Můj dům bude domem modlitby´, ale vy jste z něho udělali doupě lupičů."

deFlegmatique

Éch, to jsou mi obrazy. To je jako převyprávěné abstraktní umění.
"první místa, ne jen to jedno"
já mám problém přijít na to, co znamená první místo v životě a ono je jich víc prvních míst v životě éééé???
(tajně doufám, že podnětnost komentářů bude zmíněna i v dalším článku)

jk-s

Odpovídám: Nejenže jedinému Bohu lze dávati první místo jedno jednoduché, místo jedno trojjediné či místa tři s ohledem na počet jeho osob jako jsou první všechna místa v první řadě kostelních lavic, lze mu také dávat mnoho prvních míst v životě, například první místo v myšlenkách, první místo v bezmyšlenkovém rozpoložení, první místo ve frontě u pokladny a tak dále.

KMirjam

@deFlegmatique myslim, ze prvnimi misty jsou mysleny uvedene tri Jezisovy sebedefinice Jsem Cesta Pravda a Zivot. Hned o odstavec vyse je to podrobne, neni treba zaver myslenky chapat oddelene.

Zobrazit 4 komentáře »