Andrea Hýblová (Neposeda)

Neposeda / Andrea Hýblová

V celibátu
sanitan

Pod vlivem toho dokumentu, kdy se tam někdo vyjadřoval, že na demokracii máme pracovat a že ji máme od toho, abychom mohli něco změnit mě napadlo, že bych si opravdu přála, kdyby můj hlas mohl být nejen projeven, ale také slyšen. Často mi totiž mé právo svobody přijde jako když nás ve škole nechal učitel hlasovat, zda psát písemku. Po sečtení hlasů, kde převažoval pochopitelně nesouhlas řekl, že jsme demokraticky projevili své přání a teď si máme podepsat papíry.
Opravdu bych si přála, abych mohla své děti učit, že když budou férové, bude se jim v životě dařit. Zatím jim však stále častěji musím vysvětlovat, že úspěch mají ti, kteří se nerozpakují jít přes mrtvoly. A to se mi opravdu příčí. Jak tohle vysvětlit a zároveň vychovat dobrého člověka, za kterého se nebudu stydět?

Andrea Hýblová (Neposeda)

Sdílím od někoho dalšího: Toužím se vdát za opravdového muže a založit rodinu. Toužím být milována a milovat. Chtěla bych dobře prožít svůj život, abych mohla být na sebe hrdá a aby byl na mě hrdý i Pán Bůh. Chtěla bych žít poctivý a opravdový život, tak jak o tom v dokumentu moc hezky mluví ta slečna, co přijela pomáhat na povodně.

Andrea Hýblová (Neposeda)

Další odpověď: Umět překonávat vlastní pýchu a přijímat, že nejsem dokonalá, že jsem mnoho věcí v minulosti pokazila, přijímat v tomto smyslu odpuštění Boha i lidí a odpouštět sama sobě. Stručně řečeno žít přítomnost a i když svoji minulosti kolem sebe budu vidět už vždycky, vidět ji s láskou.

An09

já si opravdu zcela sobecky přeju prožít dobrý život a dojít do nebe se všema okolo sebe.. a taky o nikoho drahého nepřijít... :-)

Andrea Hýblová (Neposeda)

jé, to máme podobné!

terre-eau

Dnes som si našla čas to pozrieť. Zaujímavý dokument, spracovanie sa mi páčilo, aj keď to bolo miestami dlhé... Názor mladého dievčaťa, ktoré prijalo krst ma prekvapil a inšpiroval k zamysleniu.

Zobrazit 6 komentářů »