Letošní rok
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007

Na exerciciích jsme v době oběda naslouchali čtení z knihy KÉRKY NA SRDCI. Jak se říká (říkavalo?): HUSTÝ!
Stručné představení knihy Kateřinou Lachmanovou v pořadu TV NOE Vezmi a čti.
Autor knihy je americký jezuita, který už více než třicet let působí mezi mladistvými členy gangů v Los Angeles.
https://youtu.be/h7_m8Vm5xiM

Napsat komentář »

Zamyšlení z jednoho hřbitovního kamene.

Pro co žiji?
K jakému cíli směřuji svůj život?
Jak ho zde naplňuji?

Napsat komentář »
Kollenka

Je ten kult Carla Acutise uměle vytvářený, nebo ho mladí vážně baští? To není jedovatá otázka. Fakt by mě to zajímalo. Zatím jsem o něm slyšela mluvit, resp. psát jen dospělé. Nezaznamenala jsem žádného mladého křesťana, který by byl tímto blahoslaveným nějak zvlášť osloven. Ale možná je to tím, že jsem s žádným takovým mladým nebyla dlouho v kontaktu (tím méně tady na Signálech). Takže mi to přijde spíš jako zbožné přání katolických elit, aby se jeho úcta šířila. Ale třeba se mýlím. Proto se ptám.

PS: U nás na dědině jsem třeba zaslechla biřmovance, jak se baví, koho si vyberou za patrona, a žádný Carel Acutis tam nezazněl. Spíš tradiční jména.

JiKu

Moc o tom nevím, ale mám dojem, že je to další tragický případ toho, jak staří odtrženi od realit míní, co mladí chtějí.

deFlegmatique

Já osobně bych si asi nevzal za patrona někoho, kdo umřel mladý. Asi mě víc inspirují světci, co prožili dlouhý život a mnoho vykonali. Nic proti světcům, kteří zemřeli mladí, ale třeba takový Dominik Savio mi osobně jako mládežníkovi moc sympatický nebyl. Možná proto, že jsem měl jako ministrant pocit, že mi ho moc cpou. To už mnohem víc mě třeba oslovovala blahoslavená Laura Vicuňa, kterou jsem si tak nějak našel sám.

terre-eau

Mne je velmi nesympaticke, ako sa po smrti nakladali s jeho telom. Ako ho upravovali a potom vystavili. Niekde som citala, ze bolo neporusene, inde, ze nieslo znamky rozkladu odpovedajuce casu od doby smrti (to snad citovali arcibiskupa). To vystavovanie nechapem. Radsej by sme mali byt citlivejsi a pozornejsi voci sebe vo vlastnych komunitach, ako vystatovat mrtve tela.

Tofl

Ti moderní blahoslavení jsou zvláštní. Ještě ani nevychladly a už se z nich dělá kdo ví co.

Jinak díky za tip, o tomhle klukovi jsem poprvé slyšel právě od vás od Paulínek a pokusím se o něm dozvědět víc :-)

Andrea Hýblová (Neposeda)

@všichni jako správní Češi pochybujeme, já zažila u mladých lidí ve frnostech, v knihkuepctví i uvnitř kláštera v USA velkou úctu k němu, ale tam mají lidé všeobecně úctu k sobě navzájem (tam, kde jsem se pohybovala, težko mluvit za skoro celý kontinent)
V našich komunitách ho novicky a juniorky při práci s PC vzývaly dost často. Od nich jsem se to naučila, mě to také přišlo divný.
Od jednoho českého středoškoláka mám hezké svědectví, nemohu zveřejnit vše, ale kus po domluvě zveřejním určitě.

Krasny-den

Pěkná novéna i kniha.Bude i nějaké dvd?

Andrea Hýblová (Neposeda)

Film bude, ale DVD už dávno neděláme, nezaplatí se ani autorská práva.
Hollywoodský producent a grafik Angelo Libutti, který pracoval na produkci „The Avengers" natočí film o blahoslaveném Carlu Acutissovi, italském teenagerovi, kterého bavilo spojení internetu a nových technologií v evangelizaci. Film vznikne ve spolupráci se známým americkým YouTuberem Rayem Grijalbem, který se, podobně jako hlavní hrdina filmu, zabývá hlásáním evangelia v digitálním světě.

Zobrazit 8 komentářů »

Tohle byla moje "Eliášova jeskyně", zde jsem čekala na jemný vánek Ducha svatého.

Máte nějaké takové místečko i vy?

Zobrazit 2 komentáře »

Žl 119,105 Svítilnou mým nohám je tvé slovo a světlem mé stezce.

Zpět z duchovních cvičení. Doporučuji ignacianské s charismatickou příchutí u Chemin Neuf.

Napsat komentář »