Ad zpívání v kostelech: žiju aktuálně v USA a tady, když se už konečně kostely otevřely (stále ještě ne všude - což má i politické důvody), tak jednou z podmínek bylo, že se nebude zpívat. Jde to! A na 2 týdny to vydržíte, zkuste to.
A jak se uvolňují opatření, tak se už i zpívá. Já si tedy před sbor bez roušek nesedám, zpívají tu ZPLNAHRDLA a těch případů/úmrtí je stále dost.
Sk 2,44 Všichni, kteří přijali víru, drželi pevně pohromadě a měli všechno společné.
Na procházce v parku. Jen sestra Assunta (80+) zustala na lavičce u auta a studovala dějiny církve.
Jestliže je podle apoštola Pavla Kristus Boží moc a Boží moudrost a jestliže ten, kdo nezná Písma, nezná Boží moc a Boží moudrost, pak neznalost Písma je neznalost Krista.
Bože, tys otevřel mysl svatého Jeronýma, aby rozuměl Písmu svatému a zamiloval si ho celým svým srdcem;
naplň i nás láskou k svému slovu, aby bylo naším stálým pokrmem a zdrojem života.
Nevidíme je, ale můžeme jejich působení "vystopovat".
Michael, jehož jméno znamená „Kdo je jako Bůh?“, je v biblických textech označován jako jeden z prvních knížat (Dan 10,13.21), ochránce vyvoleného národa (Dan 12,1) a vítěz nad démonem (Jud 9; Zj 12,7). Spolu s ním si dnes připomínáme další dva archanděly, kteří o sobě prohlásili, že stojí před Bohem (Lk 1,19; Tob 12,15).
Gabriel znamená „Muž Boží“ nebo „Bůh ukázal svou sílu“. Jeho jméno se objevuje v knize proroka Daniela (8,16; 9,21). Zvěstoval také Zachariášovi narození Jana Křtitele (Lk 1,19) a Panně Marii narození Ježíšovo (Lk 1,26).…
Zobrazit více
Tak já tady (USA) mám taky sv. Václava! Dokonce sestry o něm vydaly dobrodružnou knížku. Trochu se bojím začíst, co se dozvím... Ale je to hezké a nečekané setkání.
K svatováclavské slavnosti a dnu státnosti. Myšlenka našeho zakladatele bl. Jakuba Alberiona, která zrovna na 28.9. připadá.
Pokyvovaly jsme hlavou se sestrami, jak to pasuje do US situace. Já kývala 2x, že to pasuje i do české situace.
EDIT: Hrubý překlad: Díky víře budeme mít správné pojetí nacionalismu, vždy uvidíme v národě především duše a jejich spásu; nikdy ne nacionalismus, který by byl
v rozporu s evangeliem a pod vlivem politických nebo ekonomických zájmů.
Myšlenka je ze sborniku Duše a tělo pro evangelium (Anima e corpo per Vangelo) z 1957.
V It je originál. Šp a Aj je překlad.…
Zobrazit více

Nebát se ptát, když Bůh něco "nakousne". I když někdy hrozí nepříjemná odpověď, je lidský strach či záměrná nevědomost horší než Boží odpověď.
"Syn člověka bude vydán lidem do rukou.“ Oni však té řeči nerozuměli; její smysl zůstal pro ně zahalen, takže to nepochopili. Báli se ho však na to zeptat.
Nerozumím tolika věcem kolem sebe, leckdy ani sama sobě. Nechci pochopit Boha, ale chci umět přijímat "čas" a nenechat si proklouznout věčnost pro zahlcení všedností.
"...Je čas k mlčení i čas k mluvení. Je čas k milování i čas k nenávidění, čas k válce i čas k míru. Jaký užitek ze své námahy má člověk, který pracuje? Uvažoval jsem o zaměstnání, které dal Bůh lidem, aby se jím zabývali. Všechno činí vhodně ve svůj čas, i zvěst o věčnosti jim vložil do srdce, přece však nemohou proniknout dílo, které dělá Bůh od začátku do konce."
Kazatel SE SEKLl! Neznal ještě Mistra. S Ním už nic není marnost, a všechno je nové. Jako konvertita něco o tom vím. Jak to máte vy?
Dodatečný edit: Byla jsem upozornena, ze: Marnost je špatný překlad. Pomíjivost, o které Kazatel píše, nezmizela... A tak jistota je v Boží lásce, že je Bůh s námi, že On je tím, kdo nepomíjí...
"Marnost nad marnost – praví Kazatel – marnost nad marnost, všechno je marnost. Co má člověk z celé své námahy, s kterou se plahočí pod sluncem?... Co bylo, zase bude, co se stalo, zase nastane – není nic nového pod sluncem. Vyskytne-li se něco, o čem se řekne: Hle, to…
Zobrazit více

@bailamos Jak se znám, tak se z tý milosti posvěcující v poslední chvíli něčím vysmeknu. Vy ne?
Moje odpověď na otázku, která se mi vynořila nad dnešním evangeliem. Co znamená v mém životě být poslána hlásat a uzdravovat? Náš mediální apoštolát a modlitba za druhé, za nemocný svět, vztahy...
"Ježíš svolal svých Dvanáct apoštolů... Poslal je hlásat Boží království a uzdravovat nemocné."
Pro příznivce teologie těla a potencionální zájemce.
Cyklus mé spolusestry Heleny.
(na fotce je automatický překlad z angličtiny, je to v AJ)
https://soundcloud.com/pauline-books-and-media/sets/theology-of-the-body-in-10

@Neposeda Myslela jsem, že to sestry "nesmí", jakože nedělají podobně jako make-up etc..

@Irelevantni Viděla jsi
https://www.csfd.cz/film/33212-jeptisky-na-uteku/prehled/
? Třeba měla zrovna volno..

znam sestry, co to maji permanentni, z doby jeste pred vstupem. ja se v tom neorientuju, jako prava blondyna tyhe veci resit nemusim, pac videt moc nejsou. kazdopadne neni ucelem,aby reholni sestra o sebe primerene nepecovala. ono "primerene" bude asi dost zalezet i na kulture, z ktere pochazi a ve ktere aktualne zije.
Stát venku/mimo a nebo být Božím slovem tak přitahován až zjistíte, že jste uvnitř, s Ježíšem. VÍTEJTE DO RODINY!
(Ježíšova matka nebyla nikdy mimo, ona byla první, kdo slovo nejen slyšel, ale kdo ho také plně přijal.)
„Tvoje matka a příbuzní stojí venku a rádi by tě viděli.“ Ale on jim odpověděl: „Moje matka a moji příbuzní jsou ti, kdo slyší a plní Boží slovo.“
Jak se setkat s Ježíšem? Přijmout status "nemocného" a jeho péči.
Lékaře nepotřebují zdraví, ale nemocní.
A pak na jeho slovo vykročit k uzdravení (zas a znovu): Řekl mu: „Pojď za mnou!“ On vstal a šel za ním.

Já jsem se vždy domníval, že přeba ten Padre Pio se vyznával ze svých hříchů.
Je ve vašem pojetí a názvosloví nějaký rozdíl mezi nemocí a hříchem, mezi zdravím a bezhříšností?
PS: Tuším, že věrouka tvrdí, že každý člověk je bezprostředně po křtu bez hříchů. Je tedy také v tomto stavu nemocný?
PPS: Přemýšlím nyní, co to znamená vlastně "smýšlet". Zatím mi připadá, že tento termín spojuje "správné hodnoty, preference + správné myšlení".
Každopádně se mi zdá, že myšlení a smýšlení není totéž.

v kontextu evangelia, ktete tu komentujeme, se o hrisnicich mluví jako o nemocných. Toť celé. A pochopit, co znamená nechat Ježíše v "nás myslet" (další výraz na toto tema), je zřejmé určeno jen některým. Co takhle noviciat u našich zasvěcených muzu žijících ve svete? Na tyhle věci je treba více času než okénko na komentáře.
A BUDE TO PĚKNÉ PŘEKVAPENÍ.
PRO VŠECHNY.
Za horizontem pozemského života poznáme, že "nejsou mé myšlenky myšlenky vaše ani vaše chování není podobné mému – praví Hospodin. O kolik totiž převyšují nebesa zemi, o to se liší mé chování od vašeho, mé smyšlení od smyšlení vašeho."
Povolání v jakoukoliv hodinu je vždy povoláním k objevování a sdílení lásky. A proto beru za svou modlitbu pro následující 25.týden v mezidobí.
Bože, tys nám uložil,
abychom milovali tebe a bližního,
neboť v tom je smysl a naplnění
všech ustanovení posvátného zákona;
dej nám sílu, abychom zachovávali tvá přikázání,
naplnili je láskou, a tak vešli do věčného života.
VĚŘÍM. VĚŘÍM? VĚŘÍM!
Očekávám vzkříšení mrtvých a život budoucího věku.
"Do země se klade tělo, které podléhá zkáze, vstane však tělo, které zkáze nepodléhá. Do země se klade tělo, které budí ošklivost, vstane však tělo, které budí úctu. Do země se klade tělo slabé, vstane však silné. Do země se klade tělo živočišné, vstane však tělo zduchovnělé."
VÍRA A DŮVĚRA "VIDÍ" VÍC.
A TAK UZ TEĎ SE SYTÍ TÍM,
PO ČEM TOUŽÍ.
Opatruj mě jako zřítelnici oka,
do stínu svých perutí mě ukryj,
ve spravedlnosti uzřím tvou tvář,
až procitnu,
nasytím se pohledem na tebe.
TEST.
(A opět "otevřeno" pro všechny, kteří se chtějí podělit o svůj pohled/meditaci evangelia)
Jak jsem na tom? Kdo komu má odpustit + kdo komu projevit lásku? Co/kdo je první na řadě?Je třeba čekat až...? Nestalo se už vše podstatné a ted je čas odpovědi?
"Muselo jí být odpuštěno mnoho hříchů, když mně nyní prokazuje tolik lásky. Komu se odpouští málo, málo miluje."

Všechno se "počítá", co je k poctě Bohu. A ve shodě s ním (neboť Skrz Krista, našeho Pána).
CO TÍM DAREM BUDE DNES?
Darem Bohu a darem bližním.
Modlitba nad dary:
Bože,vyslyš naše prosby a přijmi dary svého lidu; a co každý z nás přináší k poctě tvého jména, ať prospěje ke spáse všech.
Skrze Krista, našeho Pána.
Ale covid má opravdu prokázanou vysokou nakažlivost a myslím, že to jde vidět i z pozorování. Pravá chřipka také není žádná legrace, vím to z rodiny, kdy nám padesátiletá teta málem skončila s chřipkou v nemocnici, hrabala se z ní více než měsíc. A do té nemocnice nemusela jen proto, že se o ni postarala dcera, která s ní žije, sama by si nedošla ani na toaletu. Ale to je právě ono, ta opatření (jako např. roušky) účinkují i proti jiným respiračním nemocem šířeným kapénkami. Takže o to lépe, zvlášť v době, kdy není dostupná (jako jindy) vakcína proti chřipce a to ani pro nejrizikovější skupiny. To je vlastně další argument, který opatření jen podporuje.
A naše zdravotnictví je jistě na vysoké úrovni, ale dlouhodobě trpí nedostatkem personálu a ani to nejlepší zdravotnictví nemá neomezené kapacity, navíc jak jsem psala ubírá se pak kapacita pro léčbu chronicky nemocných pacientů, pro prevenci a vyšetření, které je také nezbytné provádět. A ano, ze začátku byla covidu věnovaná obrovská pozornost a ta opatření byla někdy nadsazená, jenže to bylo v době, kdy teprve probíhal výzkum a nebylo jasné jak se ta nemoc chová a jaká opatření bude potřeba proti ní použít. Teď už jsme snad poučenější a doporučení a nařízení vlády lze uplatnit s rozumem v každé konkrétní situaci.