Letošní rok
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007

Zázraky se dějí! Díky zákazu veřejných akcí letos Celonárodní čtení Bible oslovilo víc lidí než jindy - přes 26.000! Vypadá to, že opravdu "Boží slovo není v karanténě" a doufejme, dodávám už já, že se na něj nezapomnene ani nadále...

Za mě k tomu mohu jen dodat, že už vím, co znamená dostat se k něčemu jako slepý k houslím. Já se hlásila, že chci číst, ale až v té další vlně. Nikdy by mě nenapadlo cpát se mezi 12 vyvolených:-)

Shrnutí akce a odkaz na unikátní videa zde: www.biblion.cz/blog/dekujeme-vice-nez-26-tisic-oslovenych

Napsat komentář »

Duchovní adopce (nejenom).
Já už mám svého pacienta.
Dostala jsem také jeho e-mail, tak jsem mu napsala, a že se budu modlit na přímluvu sv. Zdislavy.

https://bit.ly/2xnVjeg

– upraveno
Napsat komentář »

A tohle je moje odpověď, co jsem se "naučila" v době koronavirové.
Z cyklu V KARANTÉNĚ JSME SPOLU

https://www.media.oblati.cz/denni-impuls/online-skola-zivota/

– upraveno
Napsat komentář »
JiKu

Za nejdůležitější změnu považuji jistou reflexi (kterou předpokládám téměř u všech lidí) o tom, co je důležitější, důležité, zbytné, nepodstatné. Modelově řečeno zvětšení rozteče příček na osobním žebříčku hodnot. U někoho (ale nemyslím, že u mnoha) i jejich mírné popřeházení.

Problém je v tom, že pořadí hodnot bylo již před pandemií u různých lidí (různých typů lidí) různé, s proto zvýšení stupňů vede jen k zvětšení rozdílů, k větší polarizaci. Například rozpor mezi těmi, kdo preferují bezpečí před svobodou (více bezpečí před více svobody) a těmi, kdo svobodu před bezpečím je nyní vyhrocenější, než dříve.

Otevírá se tak znovu a naléhavěji stará otázka, zda jsou či nejsou nějaká objektivní (z přirozenosti lidské) plynoucí kritéria, jaká pořadí hodnot (jaké žebříčky) jsou dobrá či špatná.

JiKu

Lepší, či horší. A jak jsme (držitelé těch eventuálně lepších žebříčků) oprávněni a schopni působit na držitele těch eventuálně horších.

Obávám se, že obecná bída myšlení nám nedovolí tuhle zásadní otázku vyřešit byť jen na signálech.

Nakonec podle mě velmi podnětné a zcela aktuální zamyšlení https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/esej-z-pandemie-do-normalie.A200427_105350_p_spolecnost_wag

jjkohoutek

@JiKu zrovna bezpečí a svoboda jsou ruku v ruce. Pokud je někdo staví proti sobě, tak jen nepoučeně nebo nevyzrále tvoří dualistický problém.

JiKu

"jsou ruku v ruce" je bezobsažné klišé. Můžete to nějak upřesnit, vyložit, jak jste to myslel?

JiKu

Hele, Neposeda se tu snaží a všichni na to kašlou.
Tedy se pokusím přitáhnout trochu pozornost explicitními odpověďmi na její otázky:

Ad1a): O sobě i o druhých lidech jsem se v čase karantény nedozvěděl nic, co bych již dříve nevěděl.

Ad1b): Můj vztah s Bohem jsem nemusel revidovat, pokračuji v něm, tak jak byl (důvěra + služba + neotravování ptákovinama).

Ad 2) Ještě jsme nepřežili. Konce jsou vždy obtížnější začátků.

Ad3) Ještě jsem se nezastavil.

A měl bych taky jednu otázku: Je tu snad někdo, kdo se zastavil?

Lukáš Hala

Kromě toho, že nesmíme na mši svatou a ke svátostem (snad už to brzy půjde), se pro mě z běžného života nic až tak zásadního nezměnilo. K nákupním centrům a nakupování obecně mám odpor ať je karanténa nebo není a co jde, kupuji tak jako tak přes internet.
Jsem velmi vděčný, že mám práci, kterou nyní můžu dělat z domu a že pro firmu je současná situace spíše výzvou a příležitostí, než katastrofou. Neomezenou práci z domu jsem si vždycky přál. Překvapilo mě, jak snadné je zavřít tři kanceláře ve třech různých zemích a "přepnout" 200 lidí do režimu home-office. Ano, není to vždy snadné udržet doma koncentraci na práci a oddělit soukromý a pracovní čas, ale dá se to naučit.
Jsem vděčný za zahradu a že můžeme chodit do přírody a bez omezení (a bez roušky) běhat a jezdit na kole.

Lukáš Hala

Takže abych odpověděl na otázku, čas karantény mě pomohl více si uvědomit, kolik věcí, který současný svět nabízí, nepotřebuju.
A taky že Bůh je s námi, i když jsou kostely zavřené a svátosti nedostupné :)

Zdendanda

Já jsem se naučila používat lemovací patku u šicího stroje a zakladač šikmých proužků:)
A jinak pro mě platí totéž co pro @JiKu - také jsem se ještě nezastavila, ba naopak, musím se otáčet mnohem víc (hlavně v kuchyni) než za běžného provozu. Takže pro mě to čas "zastavení se" není ani v nejmenším, spíš čas nestíhání...

dtto

Já jsem si uvědomil, že stát a národ jsou si blíže, než jak jsem to dříve vnímal.
Považoval jsem otázku, zda je správné případně položit život za stát, resp. za národ, za určité dilema.
Díky korovinusu jsem si uvědomil, že je to dilema falešné:
Stát je nepřítel a národ banda svinských kreténů, kteří vesměs nestojí za jakékoliv úsilí či oběť, neboť čehokoliv se jí zlého dostane, plně si zaslouží.
Jedině se tedy lze spravedlivě obětovat za bližního.

JiKu

Ano, jedině tehdy je křesťanské, správné, spasitelné (dignum et iustum) obětovat se za bližního, pokud si uvědomíme, jaký je to debil či hajzl. Protože za milé, chytré a krásné bližní se obětují i pohané.

Zobrazit 12 komentářů »
jjkohoutek

Je to tak, že když si někdo prohlíží knihu a pak si ji nekoupí, že se musí potom z hygienických důvodů spálit?

zirafa

@jjkohoutek Musi se spalit tak kniha nebo ten clovek, ktery si ji prohlizel? To je takove...no, proste ze uz to tu bylo ;)

Zobrazit 3 komentáře »

Exercicie ukončeny konzultací s Mistrem při adoraci. A pak ještě požehnáním na závěr mše svaté. To bylo anglicky, takže si nejsem jista, o co šlo přesně. Bůh se mnou mluví česky, tam si jista dost jsem. Takže se leckdy ani nemohu vykroutit, že jsem asi špatně rozuměla.

Napsat komentář »

Od této neděle večera (amercikého času) začínám týden ticha, jen s Božím hlasem. Zatím však přijímám případné vaše podněty, na koho v tyto dny při modlitbě pamatovat.
A když vzpomenete vy na mě, tak budu ráda.

smilemaruska

diky.Budeme.na Tebe myslet.Muzes myslet na mou mamku dekuju

Ivka-Iva-el

Za zdraví a rodinu, dekuji!

terre-eau

Za obete domaceho nasilia, za agresorov, aby si uvedomili svoje ciny.

Meruňka

Za zdraví a za dobrý spánek pro celou rodinu ;) Děkujeme!

Zobrazit 4 komentáře »

Jak se tak koukám z okna a čtu si u toho dnešní evangelium...

Napsat komentář »

Vy byste se na TV NOVA nedívali, tak to vidíte aspoň zde. Tam mě stejně nakonec nevzali. Že by pro tu roušku na klice a ne na tváři, abych neprovokovala? Nevadí (mi to). Povzbudím aspoň vás.

Poslední zpráva: právě tu sněží!
https://youtu.be/pIHCA4x0HGs

Napsat komentář »

Z USA a teď přímo od FSP (tedy od Dcer sv. Pavla alias paulínek) jsou i jiné věci než zbožné ponožky.
Před týdnem sestry vedly rekolekce on-line. Část témat se týkala slavení Tridua, část byla o následování Ježíše Mistra a tedy na téma rozlišování povolání. Osobně sestry doprovázely 43 dívek, ale až přes tisíc dalších lidí videopřednášky sledovalo a zasílalo dotazy.
Materiály (videa a texty ke stažení) zůstávají on-line, prý až do konce Velikonoc. Tak zkuste svou angličtinu...
http://daughtersofstpaul.com/Portals/2/holy-week-retreat-2020.html

– upraveno
Napsat komentář »

Život v USA obnáší i toto. Měla jsem schovanou ukázku z Vánoc, než jsem to stihla sdílet, už tu máme fusekle velikonoční.

Ale třeba takové ponožky s biblickými verši na téma cesty, to bych asi nakonec i nosila. Mají taky, podívejte se:-) Prostě evangelizační ponožky, neber to!

https://sockreligious.com/products/divine-mercy-socks

jjkohoutek

Já se musím zamýšlet, co je to evangelizace a jak reálně vypadá...

Andrea Hýblová (Neposeda)

@jjkohout tak umim si predstavit,ze pujdu do nejakeho prostredi, treba sportovcu, a budu mit tuhle fusekle, teda ty s nejakym biblickym versem, a ze si toho nekdo vsimne a pokusi se to cele precist (vesele ponozky uz asi dva roky frci). ale asi bych to vyuzila v mladsim veku, ted uz bych si tak nebyla jista... netusim, za jakym ucelem ten napad vznikl, ja bych za tim videla jen toto vyuziti... kdyz uz bych neco takoveho nasla pod stromeckem. pravda ze tricka s ruznymi napisy lidi taky nosi...

Zobrazit 2 komentáře »
Napsat komentář »

Dnešní modlitební společenství on-line bylo i s novokněžským požehnáním. Síla. Síla Boží!

Napsat komentář »

Rouškománie dorazila do Bostonu. Příští týden bude prý ten nejhorší. Jsme nachystané, zalezlé v klášteře.Pod ochranou roušek i našich zakladatelů.
A příští týden odejde česká zásilka rousek pro mé sestry v Itálii. Diky všem, kdo se do ní zapojili.

Napsat komentář »

Jak tak připravuji dnešní online modlitbu, našla jsem k ní i jedno video. Pasuje k dnešnímu evangeliu!
Je to z webu od katechetů z Olomouce.

https://uloz.to/file/FmbxNlcFaG25/velikonoce-video-wmv

artep1605

Eliško, zrovna tohle je jeden ze dvou případů (ten druhý je písnička Ať Tě, Hospodine, velebí národy), kdy se za autorku moc nepovažuju...spíš za ono pomyslné pero v Boží ruce. Zatímco jindy jsem se s textem i melodií nadřela dny i týdny, u těchto písniček stačilo vzít do ruky Písmo a za pár minut bylo hotovo. Takže autor je spíš Duch svatý. :-) Jinak to vysvětlit neumím.

králiška

Nádherná Boží píseň

Zobrazit 6 komentářů »

Vzkaz od kamarádky, co propojuje dětské obrázky s adresáty z řad seniorů.

Veliké díky. Obrázky od dětí přicházejí. Stále se ještě mohou přidávat další zájemci. Zasílání poštou funguje. Je dobré přidat stručný vzkaz, např. "Od Tomáška".

Napsat komentář »

Modlitební společenství on-line pokračuje i v době velikonoční.
Čas: 21 hodin středoevropského času.
Adresa: na vyžádání, původní link už neplatí. Pište zde a nebo ještě lépe na můj email: andrea.hyblova@gmail.com

Zřejmě se vydáme s prvními svědky Vzkříšeného a budeme číst Skutky apoštolů (tak jak se teď v liturgii po celou dobu velikonoční děje).

Napsat komentář »

V Bostonu můj pokoj sousedí s pokojem autorky této série. Četli jste už s dětmi aspoň jeden díl? Ten poslední je velikonoční! Dcera mé kamarádky právě dočetla vše. A poslala fotku pro potěchu sestry Marie Grace. A tohle byla její odpověď: I loved seeing the picture of you holding my books, and I’m so glad you are enjoying them! You are the first reader of the Czech translation of the Gospel Time Trekkers that I have “met.” I pray for all the kids who read my books! Blessed Holy Week and Easter to you and your family! In Jesus, Sr Maria Grace
A mě napadlo, měli byste taky fotku a měly by děti… Zobrazit více

V Bostonu můj pokoj sousedí s pokojem autorky této série. Četli jste už s dětmi aspoň jeden díl? Ten poslední je velikonoční! Dcera mé kamarádky právě dočetla vše. A poslala fotku pro potěchu sestry Marie Grace. A tohle byla její odpověď: I loved seeing the picture of you holding my books, and I’m so glad you are enjoying them! You are the first reader of the Czech translation of the Gospel Time Trekkers that I have “met.” I pray for all the kids who read my books! Blessed Holy Week and Easter to you and your family! In Jesus, Sr Maria Grace
A mě napadlo, měli byste taky fotku a měly by děti nějaký vzkaz nebo otázku na autorku? Ráda jí to přeložím a třeba i natočím rozhovor. Vyzývám externí redaktory, ať se mi ozvou :-)
https://www.paulinky.cz/obchod/produkt/Odhaleni-za-usvitu-1.html

– upraveno
Napsat komentář »