Letošní rok
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007

Sv. Mikuláš mi přinese přesun do New Yorku. Někdo tam na kafe? Sraz v našem knihkupectví na Manhattanu ( 115 E 29th St, New York, NY 10016). Budu tam pomáhat během adventu a už zůstanu i na Vánoce.

evulka

Dnes som vo vasom knihkupectve bola, ale uznavam, ze New York to nebol 🤔😊

Jenda

aha;)

Zobrazit 2 komentáře »

Celý film (v angličtině tedy) o dnešním oslavenci a zakladateli Paulínské rodiny.

https://youtu.be/UyBvlSniKR8

Napsat komentář »

V naší kongregaci byla vyhlášena soutěž o filmové zpracování paulínské modlitby "Smlouva s Bohem" v roce, kdy uplynulo 100 let od doby, kdy se ji poprvé bratři paulíni modlili. Už 100 let se jí modlí (a především usiluje žít v takové důvěře) celá Paulínská rodina.

Toto je jeden z vítězných příspěvků. Z Indie.

Napsat komentář »

Podle data jsem v Bostonu uz mesic. Presto mam stale chaos ve vsech mirach, ktere nejsou shodne s temi nasimi evropskymi (UK vynechvam, tam jsem ten chaos mela taky a jeste ta jizda v protismeru!).

Takze jedu takhle v aute se sestrou a ta mi oznamuje, ze na tomto miste je dovoleno jet 25 mil v hodine. Nevim, zda se mam pohorsovat, jaka je to buzerace ridicu a nebo jasat, jak je to super, ze az tolik se ve meste muze jet. Tak neutralne zareaguji. Na to mi povi, ze zitra bude 30 (ja si tam dosadim, ze tedy jako stupnu) a divim se, jak je mozne, ze bude takove teplo. Ne, bude zima! Tim se… Zobrazit více

Podle data jsem v Bostonu uz mesic. Presto mam stale chaos ve vsech mirach, ktere nejsou shodne s temi nasimi evropskymi (UK vynechvam, tam jsem ten chaos mela taky a jeste ta jizda v protismeru!).

Takze jedu takhle v aute se sestrou a ta mi oznamuje, ze na tomto miste je dovoleno jet 25 mil v hodine. Nevim, zda se mam pohorsovat, jaka je to buzerace ridicu a nebo jasat, jak je to super, ze az tolik se ve meste muze jet. Tak neutralne zareaguji. Na to mi povi, ze zitra bude 30 (ja si tam dosadim, ze tedy jako stupnu) a divim se, jak je mozne, ze bude takove teplo. Ne, bude zima! Tim se dosatavame k dizkusi o snehu. Ano, u nas v CR pada. Ale fakt nevim, kolik stop ho tak bezne v Praze mame. Zazneji pak jeste jine jednotky, ale to uz vzdavam zcela. Nastesti nejsem poverena nakupy, kupovat mleko na galony (ci co to je) a platit to ctvrtaky a jinymi divnymi mincemi, to by asi taky nedopadlo dobre...
Jeste ze cas se tady meri stejne, jinak bych asi nikdy nikam neprisla vcas!

Jinak si tu vsak ziji dobre. Na vstricnost a trpelivost tady zadne jednotky nemaji, pokud by to bylo na procenta, tak 100 %.

Kontrolni otazka: co je na fotce?

Andrea Hýblová (Neposeda)

Tak fotku neuvidite, nebot jsem neprisla na to, jak ji nahrat... (nejaka novinka na signalech?)

sanitan

Kolik stop byva v Praze snehu? Myslela jsem, ze v přepočtu stop na metry je nula furt stejna.... Teda ne ze bych znala nejak duverne zimu v Praze, ale kdyz naposledy byly u Muzea 4 cm snehu, zpivala si o tom cela republika.

Tofl

Možná se ti bude hodit tohle :-)

Tabulka metrických převodů
https://www.metric-conversions.org/cs/tabulka-metrickych-prevodu.htm
(existuje i aplikace do mobilu)
Převodník jednotek
https://convertlive.com/cs/p%C5%99ev%C3%A9st
(můžeš si vybrat v jakém to chceš jazyce, je jich tam 32x)

Marie Kuříková (Marijanka)

Já teda pamatuji, (jako že už toho v Praze pamatuju dost), že tu bylo i víc sněhu než u nás doma v Krkonoších. Ale je to dobrých 10 let zpátky. To tak ty 2 stopy byly :-)

KMirjam

Dobrý den Andreo. Jelikož teď pracuji pro farnost-o neplacenou práci jsem si řekla sama- momentálně mám na starosti PF naší farnosti.
Nebudu vypisovat vše, co mě k úvaze přimělo, ale došla jsem k tomu, jak je podivné, co českého lidstva se ještě drží přežitku, spojovat Vánoce a nový rok s obrázky plnými sněhu. Pokud spadne v Praze pět a půl vloček, sice nastává okamžitě dopravní kalamita a každý je překvapen, ale to se týká spíše února či března.
Vánoce na sněhu jsem tuším v Praze zažila před desítkami let, pokud se mi to neplete spíše s Vysočinou.

Usoudila jsem tedy, že nesmíme ustrnout ( ani v jiných situacích) na nějakých dávno neplatných vzorcích, a aktualizovat, přemýšlet. Kdepak, Vánoční přání by naopak nemělo obsahovat ani vločku! Nemyslíte? :)

Zdravím do Bostonu!!!

KMirjam

Vítám náměty nových symbolů Vánoc. Zatím pracuji s motivem bodového SVĚTLA. Třeba odraz slunce v okně kostela atd. Slunce bývá v zimě nízko, tvoří zajímavé a odlišnéá a zcela specifická prostředí a atmosféru, kterou jiná období neumí, a navíc Světlo je symbol, který se hodí z mnoha dalších důvodů.
Jen potrvá, než si to případně někdo uvědomí. Je k tomu třeba torchu pružněji přemýšlet vlastní hlavou a koukat na svět vlatastníma očima.... :)

Další nápady vítány!

KMirjam

Vánoce na sněhu, po pravdě mi to příjde jako příklad typického CONTRADICTIO IN ADJECTO! :)))

Zobrazit 7 komentářů »
Napsat komentář »