Do části večera s názvem "Až na dřeň" (mezi námi organizátory se to jmenuje "horká vana") se odvážně přihlásili tři bratři (oblát, dominikán a pallotin) a tři sestry (františkánka, karmelitka a sestra z komunity Chemin Neuf). Dnes jim předávám všechny otázky, které zatím dorazily. Ptát se však budete moci i přímo na místě!

https://www.signaly.cz/jsme-odvazni

Jsme odvážní (?)

úterý, 6. února 2018 - 18:00   do   úterý, 6. února 2018 - 22:00 Jungmannovo nám. 751/19, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko
Jungmannovo náměstí 19

Napsat komentář »

O dobrých knihách, včetně té naší!

(tu, co zrovna ji K.L. drží v ruce na fotce se dostalo prostoru jindy - v prosinci?: http://www.paulinky.cz/obchod/produkt/Umluva.html)

Ignác Mucha mluví o Svoboden ve víře
www.paulinky.cz/obchod/produkt/Svoboden-ve-vire.html)

http://www.tvnoe.cz/video/15705

Napsat komentář »

Omlouvám se za tu politiku, ale nedá mi to.
Zeman na TV NOVA a Drahoš na TV NOE.

http://tvnoe.cz/video/15656

petisek

"Když všichni chválí, zkoumej. Když všichni haní zkoumej." (Buddha)

Neposeda

Já teda Drahoše nijak zvlášť nevychvaluju, ale když nepostoupil "můj kandidát" , tak JD je pro mě tou lepší volbou. A za pět let se může pokračovat (pokud tuhle miss prezident někdo moudrý nestihne zrušit).

Zobrazit 7 komentářů »
JiKu

Já bych jen dodal, že výše uvedené názory kandidátů jsou deklarativní. Je to to, co oni nyní slovně uvádějí.

Teď jde ještě při rozhodování koho volit o to, jak jim člověk tyto jednotlivé deklarace věří či nevěří.

A pak o to, že třeba výhrady kadidáta Zemana k EU budou s největší pravděpodobností jiného charakteru a pevnosti, než výhrady k EU kadidáta Drahoše. Takže "EU ano s výhradami" nemá prakticky žádnou vypovídací hodnotu.

Neposeda

Vzhledem k pravomocem prezidenta to pro mne takto stačí.

spitfire

To je absurdní volit podle takového to seznamu.
Jsou i věrohodnější kritéria, která jste opomenula a podle kterých byste se mohla rozhodovat mnohem kvalifikovaněji.
mladší - starší
menší - větší
jak se tváří na tiskovkách
jak se obléká
jakého má domácího mazlíčka
a řadu dalších mnohem průkaznějších kritérií, než ono OBA PRO, to je jak název nějaké firmy, která podvedla stát na dotacích z EU.

Neposeda

Vy si volte, jak chcete. Jaká tedy jsou pro vás ještě další podstatná, můžete dohledat jejich názory k tomu, ráda si rozšířím pohled.. Tahle kritéria se dost přetřásají. A pro mě jsou dostačující. Opravdu nečekám, že nový prezident převezme všechny pravomoci v zemi.

RomanS

Každý člověk, který již vícekrát pořizoval nějaký (pří)stroj - přitom vybíral z několika - porovnával jejich papírové hodnoty a následně je měl v ruce, VÍ, že papírové hodnoty jsou jedna věc, realita druhá. Protože ani v případě technických zařízení se často to nejpodstatnější do papírových hodnot nepromítne, tím spíše to platí o (mnohem složitějších) lidech. K posouzení je třeba znalost a zkušenost. A ta říká, že mezi těmito dvěma kandidáty je propastný rozdíl, přestože podle tohoto papírového srovnání jsou ve většině ohledů totožní.

Neposeda

No právě, výsledky jednoho už známe (a druhého z jeho působení v AV taky - občas tam chodím, slyšela jsme lidi mluvit o svém panu řediteli ještě dříve přijal kandidaturu). Takže pro mě je to jasné. Mír s voliči KOHOKOLIV.

JiKu

Nechtěl jsem s tím operovat, ale když Neposeda začala: Jsem jaksi nikoli členem, ale zaměstnancem AV ČR. a I proto volím Zemana. A zdaleka ne všichni zaměstnanci AV volí Drahoše. Jsou tací, ale ne všichni.

Dovoluji si doporučit: Kašlete na názory zaměstnanců AV ČR (jako je mj. JiKu) a volte podle sebe. Neboť každý národ má nárok a zároveň povinnost přijmout šéfa, kterého si zvolí. Každý svého štěstí strůjcem a strůjcem neštěstí svých menšinových spoluobčanů.

Neposeda

Díky za tenhle postřeh. Já když někoho neznám a chci lépe poznat, tak se zajímám i o to, jak ho vidí druzí. Nehraje to však prvotní roli. Právě že u Drahoše (když byl ještě v čele AV a něco jsme s ním domlouvaly za nakladatelství) mě překvapilo, jak o něm dobře mnozí mluvili. Obyčejně se v ČR na šéfy nadává, ne?

spitfire

"Tahle kritéria se dost přetřásají. A pro mě jsou dostačující. Opravdu nečekám, že nový prezident převezme všechny pravomoci v zemi."

Marťana za prezidenta si mohou zvolit jenom voliči Marťani.

Kyrillos

Každý samozřejmě má právo volit podle svého uvážení, jen mi není jasné, jak může i podle svého svědomí volit (obzvláště křesťan) člověka, který místo nějakých pozitivních hodnot zastává jen lež (jako několikrát soudem usvědčený lhář) a nenávist (kterou ve společnosti úspěšně vyvolává).

Současný prezident už svou šanci dostal a za uplynulých pět let nedosáhl ničeho kromě prohlubování příkopů v naší zemi a jejího obrácení k divokému Východu – není čas dát příležitost se ukázat i někomu jinému?

RomanS

@Kyrillos: V době minulých voleb vám bylo teprve 15 a hle, jak vysokého stupně politické uvědomělosti jste již dosáhl!

Kyrillos

@RomanS: Děkuji za kompliment, ale řekl bych, že můj věk je spíše výhodou než překážkou v rozhodování, koho chci na Hradě – i díky svému věku jsem mohl získat zkušenosti i ze zahraničí (v rámci studia apod.) a vidět, jakou nám dělá současný prezident ostudu. A protože jeho hlavním úkolem je dobře reprezentovat stát, volit ho nemůžu a nevidím ani pro to jediný důvod, žádný jeho úspěch za celých pět let...

JiKu

Nízký věk je rozhodně výhodou pro rozhodování. S tím souhlasím.
S rostoucím věkem myslící člověk zjišťuje, kolikrát již se v životě rozhodl špatně a další rozhodování je mu daleko obtížnější.

RomanS

jakou nám dělá současný prezident ostudu

Hodnota této reakce, tedy zdali jde o ostudu nebo o čest, se odvíjí od povahy toho, kdo takto reaguje.

Kyrillos

@RomanS: Jistě jsou činy, u kterých můžeme považovat za relativní, jestli jsou pro nás ostudou nebo ctí, ale i tak nesmíme zapomínat na činy, které za čestné považovat nejde vůbec – např. vyhrožování smrtí, pomluvy (třeba F. Peroutky), vulgarita, neúčast na státních pohřbech, nenavštěvování spojeneckých zemí ze Západu... – pro příklad to snad stačí, ale pokud by měl někdo zájem o rozsáhlejší přehled chyb současného prezidenta, doporučuji tuto novinářskou práci: https://www.noviny.cz/stat/prezident-zeman-r-jerevan.pdf

RomanS

Pro propalestince je Zeman ostudný, pro eurofederativisty je Zeman ostudný, pro multikulturalisty je Zeman ostudný, pro hate free kulturisty je Zeman ostudný, pro politicky korektní je Zeman ostudný atd.atd.

K zamyšlení: V sociální bublině, kterou obýváte, si lidé myslí a říkají to, co si kupodivu zcela nezávisle na tom myslíte a říkáte vy!

Kyrillos

Pochopitelně, když to s dovolením shrnu, pro nevoliče Zemana je Zeman ostudnější než pro jeho voliče. Ale to, že to různí lidé vidí různě, neznamená, že je různá i pravda, Ta je jen jedna (doložitelná fakty) a je nezávislá na sociálních bublinách, které obýváme...

RomanS

To jste nic neshrnul, ale provedl jakousi tautologii. Pravda je, že ostudný je pro ty, kteří považují za dobré něco jiného než on (krátkou výčetku jsem udělal).

Svěřil jste se, že vám není jasné, jak někdo může volit Zemana. Tato neznalost - neznalost pravdy o tom - by vás mohla trknout.

Kyrillos

Lidé obecně mohou mít mnoho důvodů, proč volit zrovna Zemana – samozřejmě lidé, kteří považují za dobré stejné věci jako on, budou pro něj pravděpodobně i hlasovat, nejasné mi je to ale hlavně u křesťanů – ti snad nemůžou považovat za dobré lži, pomluvy, vyhrožování smrtí apod. Ale to je pochopitelně na svědomí každého...

(a poznámka na okraj – pro eurofederativisty Zeman ostudný být nemusí, když se již minimálně od minulých voleb k nim sám hrdě hlásí...)

RomanS

Nemyslel jsem si, že byste toho využil. Ale třeba někdy...

spitfire

A co z toho sesumírování vychází? Zeman je ďábel a Drahoš anděl? Nebo naopak?

Vysvětluje někde Drahoš co chce dělat jako prezident v situaci, kdy v parlamentních volbách získají strany, které se dostanou do sněmovny, 80 procentní zisk voličů s programem vystoupení z EU?
Vážně někomu stačí prohlášení, že Drahoš je proti referendu o EU?
Drahoš jako slunečník se jistě hodí do slunečních dnů, ale když začne lejt jak z konve?

Zobrazit 22 komentářů »

Dotisk na světě!
Jo, tak mladí se ještě modlí, je to dobré s tímto světem:-)))
http://www.paulinky.cz/obchod/produkt/Sila-modlitby-teenagera.html

Napsat komentář »
– upraveno
Napsat komentář »

Kdo sleduje debaty, mohl si udělat jasno sám. Tímto klipem zvu ostatní k popřemýšlení, proč zrovna tolik a takových osobností se rozhodlo právě pro Pavla Fischera #PF2018 .
(Mír se všemi, kdo se už rozhodli jinak.)

https://youtu.be/cfpGMKEGYJ0

šindy008

S dovolením sdílím :)

Neposeda

i bez dovolení :-)

JardaNezbeda

Fischer se vyjádřil smutně o um. potratech:
"To je tak soukromá věc, že bych do toho nikomu nemluvil".
https://zpravy.idnes.cz/pavel-fischer-rozstrel-prezident-volby-2018-fje-/domaci.aspx?c=A171128_091801_domaci_ane

Neposeda

k tomu linku: zajímavé, že je z listopadu,ale až teď se používá - pár dnů před volbami. hm, neřekl,že je pro, ale jako prezident nemůže nařizovat....

Neposeda

Je proti eutanazii a chtěl by v Česku větší úctu k ženám. Co se týče otázky potratů, uvedl: „To je tak soukromá věc, že bych do toho nikomu nemluvil.“
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/pavel-fischer-rozstrel-prezident-volby-2018-fje-/domaci.aspx?c=A171128_091801_domaci_ane

Zobrazit 5 komentářů »
PetrST

Já mám Signály velmi rád. Baví mě na nich ten samotný uživatelský obsah a originalita.

PetrST

Podle čerstvých průzkumů mají Signály na mém mobilu (a to prosím je jenom z mobilu, nekontroloval jsem PC) průměrnou spotřebu: 68,9 MB mobilních dat za měsíc (což je nejvíc, než jakákoliv jiná app). No a na wifi to je 3,2 GB za měsíc :D

Theresie

super článek :)
sociální sítě mám tak nějak ze zvyku a k občasné komunikaci se známými. i když signály pro mě frčely před 10 lety

Neposeda

Ty komentáře jsou reakcí na nadpis nebo na celý článek?

Zobrazit 5 komentářů »
Napsat komentář »
Pitka

Chvíli jsem četla na odkazu a zřejmě to bude velmi zajímavá kniha, silné svědectví... Děkuji, asi bude vypůjčena.

Zobrazit 1 komentář »