Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Ještě dodatek k včerejší tiskovce o českém překladu encykliky. E-verze bude brzy celá vyvěšena, teď to jen nestíháme (asi chápete proč), chceme ji dát ne v obyčejném pdfku, ale v různých formátech a ke stažení zdarma u nás i na dalších portálech, pokud nám ji přijmou bez profitu.

https://issuu.com/paulinkypraha/docs/laudato_si_cesky_na_web?e=0

KMirjam

Konečně ji mám a čtu. Tato slova zaznívající v encyklice svět opravdu teď potřebuje slyšet. Stav naší panety i leckterých lidských myslí je strašnou katastrofou. Pro nás, pro Zemi, pro naše kolektivní svědomí. Modleme se. Kéž by Františkovým slovům naslouchal každý.

Reakce na papežova slova o pomoci uprchlíkům v českých podmínkách.
http://tisk.cirkev.cz/z-domova/co-delat/
a neprověřenější je skutečně pomoc skrze tento rozcestník: http://www.pomocuprchlikum.cz/

Hospodin mi nadělil jeden dáreček ke slibům už dnes: mívala jsem jednu "divokou kamarádku", která zakotvila u klauzurních benediktýnek v Polsku. Už je juniorka. Teď ji vyslaly bádat do archivu v Praze. A šla k nám do knihkupectví a já tam zrovna - neplánovaně - byla. TO BYLA DIVOČINA, to naše setkání.

MSF

takové štěstí jsem neměl, zrovna jsi tam nebyla když jsem tě tam 27.8. hledal :-) ale nechával jsem ti vzkaz a pozdrav, tak snad jindy :-)

Neposeda

nežiješ v klauzuře, takže může být repeté:-)

Jana Bezděková

tý jo, že se nějaká češka vydala do PL k benediktinkám, to jsem netušila. Prozradíš, kam vstoupila? Dost by mne to zajímalo (asi víš, proč)

Neposeda

Benediktýnky neustálé adorace (asi to není oficiální název), jsou myslím v Krakově.

Jana Bezděková

adorační jsou ve Wroclawi, Varšavě a Siedlce

Zpět z ticha. Nesu si ho s sebou. není to prázdné ticho. Je to Jeho přítomnost.

Jenda

Bohu diky za to!

Takže za týden se probudím do "svatebního" dne... I když já tu moji malou svatbu prožívám den co den už od okamžiku křtu.

Padre

A máš super ženicha.

Neposeda

a na tchýni si též nemohu stěžovat! :-)

Pecik

:-D a velikou rodinu

bakhborha

ať jste šťastná 12.9. i v den, kdy budete slavit "zlatou" nebo třeba "diamantovou" svatbu ;-)

svíce

Tam bude asi tepleji,na procházku:-)

Omlouvám se, že opět píši takto společně, informace k blížícím se slibům: pokud někdo přivezete s sebou něco sladkého/slaného na společný stůl, prosím, minimálně půl hodiny, ale není-li to problém, i hodinu přede mši (ve 14) donést svůj podíl do refektáře. Předem se ozvětě Zuzce. Ona to koordinuje. díky
Její mail: si.tacuissem@seznam.cz + Mobil si od ní vyžádejte zde na fb sami, je v mých přátelích jako Zuzana Pospíšilová. Velikánské díky, já zítra mizím na tři dny do ticha.
PS: pořád mi chybí nějaký ten silný chlap na tahání stolů pod ty sladkosti/slanosti