Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

ZE TMY VEN: "Lámej svůj chléb hladovému, popřej pohostinství bloudícím ubožákům; když vidíš nahého, obleč ho, neodmítej pomoc svému bližnímu. Tehdy vyrazí tvé světlo jak zora, tvá jizva se brzy zacelí" (Iz 58,7-10). ===) Nebylo to jen jednou, kdy jsem v nějaké "depce" přestala koukat jen na své trable a rozebírat svá bebíčka, ale rozhlédla se okolo a napjala síly (psychické a třeba i fyzické) ku pomoci druhým, kteří to fakt potřebovali. Jak zvláštní, hned mi bylo lépe. Co to takhle příště zase zkusit?!

Zatímco v ČR slavíme 20 let, tak naše sestry v Ugandě už 50!!! A pak že je Afrika pozadu!

theofila

Tož se za nás modlete, aspoň tento týden...

Krasnazena

Tak, tak. My jdeme s manželem na večeři. A pokusíme se napsat si vzájemně milostný dopis. Po 17 letech!

Neposeda

modlíme se za manžele docela často, nemáte to jednoduché!

Krasnazena

Ale bývají i nádherné chvíle. A člověk má pořád nastavené zrcadlo.

OTÁZKA NA TĚLO: "V Gibeonu se v noci ve snu zjevil Šalomounovi Hospodin. Bůh pravil: Žádej si, co bych ti měl dát" (1 Král 3,4-13). Tak tuhle otázku často klade i Ježíš lidem kolem sebe. Zde je položena králi (chtít, aby se tak dnes ptali politici a ředitelé...!). Je ovšem položena i nám všem. Bůh chce obdarovat každého. Největším darem je jeho Syn. Pane, chci tě dnes přijmout a žádat ve shodě s tebou o vše, co mi Otec chce dát. Amen.

ŽENSKÉ ZBRANĚ: "Herodias proto na něj zanevřela a nejraději by ho připravila o život, ale nemohla... Naskytla se vhodná chvíle, když Herodes na své narozeniny vystrojil hostinu svým hodnostářům, důstojníkům a významným lidem z Galileje. Vstoupila tam i dcera té Herodiady a tančila....zeptala se matky: Co bych si měla žádat? Ta odpověděla: Hlavu Jana Křtitele (Mk 6,14-29). ==) Tenhle úryvek mne často uvede do zpytování, o co usiluji svou ženskou taktikou?! Co v sobě nosím za neodpuštění, která si žádají odvetu? Dnes už nejsem tak záludná, ale stále vytahuji své ženské zbraně místo abych je… Zobrazit více

ŽENSKÉ ZBRANĚ: "Herodias proto na něj zanevřela a nejraději by ho připravila o život, ale nemohla... Naskytla se vhodná chvíle, když Herodes na své narozeniny vystrojil hostinu svým hodnostářům, důstojníkům a významným lidem z Galileje. Vstoupila tam i dcera té Herodiady a tančila....zeptala se matky: Co bych si měla žádat? Ta odpověděla: Hlavu Jana Křtitele (Mk 6,14-29). ==) Tenhle úryvek mne často uvede do zpytování, o co usiluji svou ženskou taktikou?! Co v sobě nosím za neodpuštění, která si žádají odvetu? Dnes už nejsem tak záludná, ale stále vytahuji své ženské zbraně místo abych je používala jako dary od Pána pro to, aby svět byl kreativnější a něžnější... Maria, ženo něžnosti a nevinnosti, chraň mé srdce i mysl.

Neposeda

E-M, mluvím tu vždy o sobě, všechna ta rozjímání se týkají mě. To jen tak, že to zevšeobecňuju. A já jsem fakt zjistila, že umím být mrcha. A protože to vím, dávám si o to větší pozor, abych se tomu vyvarovala.

Ester-Michael

když použiješ "ženská" (taktika atd.), tak to je podle mě zevšeobecnění....

dobře, beru to na vědomí, že to bylo myšlený jinak.... Díky.

Těší nás, že zájem je docela velký. Takže naše nabídka stále trvá (až do dokončení zásob knih). Někomu se zdálo, že 200 Kč je moc. K tomu dodávám, že balíček knih, který je pro každého nachystán, má minimálně 20 ks!

http://www.paulinky.cz/clanky/Knihy-do-tomboly.html

Renata Svobodová

Tak jsem nevyhrála žádnou knihu od Paulínek, ale od Marka Orka Váchy, kterou jsem sice četla, ale nevlastním ji. :) Taky dobrý. :)

Neposeda

:-) asi se máš u nás zastavit...

JAKO SVĚDKOVÉ JEHOVOVI?! "Ježíš zavolal svých Dvanáct, začal je posílat po dvou" (Mk 6,7-13). Občas slyším narážky na to, že když s další sestrou vyrážíme na akci s knihami, s přednáškou atd., že jsme jako jehovistky. Jasně, mohla bych spoustu věcí dělat sama. A leccos by šlo rychleji a možná by mi mnoho věcí šlo i lépe. Jenže tam, kde jsou dva, tam je Ježíš uprostřed. A kde jsou dva (a více) a snaží se navzájem si prokazovat úctu, přijímat nedostatky druhého, oceňovat jeho dary a dávat mu prostor, tam je i beze slov o lásce a Ježíši zřejmé, že jde o důvěryhodné svědectví. Copak druzí… Zobrazit více

JAKO SVĚDKOVÉ JEHOVOVI?! "Ježíš zavolal svých Dvanáct, začal je posílat po dvou" (Mk 6,7-13). Občas slyším narážky na to, že když s další sestrou vyrážíme na akci s knihami, s přednáškou atd., že jsme jako jehovistky. Jasně, mohla bych spoustu věcí dělat sama. A leccos by šlo rychleji a možná by mi mnoho věcí šlo i lépe. Jenže tam, kde jsou dva, tam je Ježíš uprostřed. A kde jsou dva (a více) a snaží se navzájem si prokazovat úctu, přijímat nedostatky druhého, oceňovat jeho dary a dávat mu prostor, tam je i beze slov o lásce a Ježíši zřejmé, že jde o důvěryhodné svědectví. Copak druzí netouží po takovém životě pochopení a úcty, umění darovat svůj čas, vyslechnout a podat ruku. Ano, chci kráčet tímto světem jako ta, která se jeho evangelium snaží žít v každém okamžiku a nejen "na pódiu".