Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Thompson

Ano, to je naprosto adekvátní reakce na to, co jsem napsal. Obě dvě reakce.

JiKu

rád slovíčkaříte. Nuže dobrá. Uvědomte si, že vaše tvrzení o oslovi může být chápáno minimálně dvěma způsoby.

Ano, rád slovíčkařím. Uvědomuji si určitě mnoho dalších způsobů, jakým může být chápáno moje tvrzení o oslovi. No a? Je to špatně? Myslíte, že bychom se měli vyjadřovat jen tak, že naše tvrzení by byla chápatelná jen jedním způsobem? Nebo se domníváte, že já se domnívám, že bychom se měli vyjadřovat jen tak, že naše tvrzení by byla chápatelná jen jedním způsobem?

Oboje - jednoznačná i mnohoznačná vyjádření jsou správně. Pokud mluvčí volí vědomě a uvážlivě, jestli se bude vyjadřovat jednoznačně či mnohoznačně.

Zkuste se, pokud mi chcete porozumět, méně věnovat mně a více tom, co tu píšu. A pokud mi porozumět nechcete, věnujte se čemu chcete.

Připravujete farní ples? Paulínky vám mohou ze svých skladů do něj něco poskytnout. Má to jen tři podmínky: 1) osobně si musíte knihy vyzvednout v Praze ve skladu a nebo si něco regulérně objednat a tím zaplatit také poštovné; 2) dát symbolický příspěvek jako znamení, že knihy neskončí ve sběru a 3) šířit dobré jméno nakladatelství i sester :-)))

Neposeda

JE NUTNO SE MI OZVAT PŘEDEM!!!

Florence

A co když by to byl ples VKH? V podstatě je taky farní - farnosti akademické.

prig

Paulínky? Dobrá firma!

Neposeda

pro VKH už byl balík předán:-)

Florence

Tak to mockrát díky konkrétně za VKH Olomouc! (Předpokládám, že to bylo cestou VKH ČR.)

Janova lekce lásky č. 3: "Neboť kdo nemiluje svého bratra, kterého vidí, nemůže milovat Boha, kterého nevidí." (1 Jan 4,19-5,4) ===) Když v druhém člověku nevidím Boží obraz, tvora, jemuž Otec dal život a miluje ho, není mi dáno/nemůžu milovat Tvůrce, neboť On se chce dávat poznávat a milovat právě v druhých. PANE, SEŠLI SVÉHO DUCHA LÁSKY DO MÉHO SRDCE, DO MÝCH OČÍ ..., ABYCH TĚ KONEČNĚ OBJEVILA!

Padre

Milovat bližního, ale vyžaduje mít rád sám sebe a přijmat se takový jaký jsem a to je někdy fuška, protože moje láska k sobě je nositelem a mírou lásky k bližnímu.

Ester-Michael

tak myslím, že oboje si budu muset někam zkopírovat:-D

Kdo přijde 10. ledna do našeho knihkupectví, bude pověřen (skrze darovanou záložku s litaniemi ke sv. Pavlu) modlitbou za ně a za nás sestry a za naše spolupracovníky i další "zákazníky".

Padre

Možná to stihnu :-) asi to tak má být

BOŽE, UDĚLEJ ZE MNĚ KVALITNÍ PRŮTOKÁČ! aneb Lekce o lásce č. 2: "MILOVANÍ, KDYŽ NÁS BŮH TAK MILOVAL, MÁME SE I MY NAVZÁJEM MILOVAT. BOHA NIKDO NIKDY NESPATŘIL. KDYŽ SE MILUJEME NAVZÁJEM, BŮH ZŮSTÁVÁ V NÁS A JEHO LÁSKA JE V NÁS PŘIVEDENA K DOKONALOSTI." O Boží lásce (po včerejší lekci 1) už nepochybuji. Bůh, který je láska, je tam, kde jsou dva nebo tři v jeho jménu. Ti, kteří jsou v jeho jménu a tedy v Něm, přijímají a dál sdílí jeho lásku, v níž se Bůh stává viditelným i těm, kdo ho vidět odmítají. Jen Boží Duch (láska mezi Otcem a Synem) v nás tuto lásku táhne k dokonalosti (100% čistá Boží… Zobrazit více

BOŽE, UDĚLEJ ZE MNĚ KVALITNÍ PRŮTOKÁČ! aneb Lekce o lásce č. 2: "MILOVANÍ, KDYŽ NÁS BŮH TAK MILOVAL, MÁME SE I MY NAVZÁJEM MILOVAT. BOHA NIKDO NIKDY NESPATŘIL. KDYŽ SE MILUJEME NAVZÁJEM, BŮH ZŮSTÁVÁ V NÁS A JEHO LÁSKA JE V NÁS PŘIVEDENA K DOKONALOSTI." O Boží lásce (po včerejší lekci 1) už nepochybuji. Bůh, který je láska, je tam, kde jsou dva nebo tři v jeho jménu. Ti, kteří jsou v jeho jménu a tedy v Něm, přijímají a dál sdílí jeho lásku, v níž se Bůh stává viditelným i těm, kdo ho vidět odmítají. Jen Boží Duch (láska mezi Otcem a Synem) v nás tuto lásku táhne k dokonalosti (100% čistá Boží láska, žádné sobectví, vypočítavost, namyšlenost). Ach Bože, snažím se, ale vím, že jen tvé přebývání a mé zůstávání ZE MNĚ UDĚLÁ KVALITNÍ PRŮTOKÁČ BOŽÍ LÁSKY!!! (1 Jan 4,11-18)

Trochu jsem se obávala, že to bude cosi přesladkého, přezbožného a mimo život. BYL TO ŽIVOT! Doporučuji zajít, vyžádat si promítání. Seminaristům a znaveným či omrzelým kněžím doporučuji též.

Ostrava - Kino Art rezervace
9. ledna 2014 v 17:00 a 19:30
15:00 pro seniory
Praha - Kino 35
20. ledna ve 20:00
27. ledna ve 20:00
Olomouc - Kino Metropol
21. ledna ve 20:00
Další města v jednání.

voda-zpívající

a kde, já to nemůžu najít

Neposeda

hm, měl tam být nějaký formulář,ale taky ho nevidím. zkuste to bud přes kontakty (úplně dole na liste) a nebo přes fB: https://www.facebook.com/poslednivrchol

CO JE TO LÁSKA? Lekce č. 1: "Bůh poslal na svět svého jednorozeného Syna, abychom měli život skrze něho. V tom záleží láska: ne že my jsme milovali Boha, ale že on si zamiloval nás a poslal svého Syna jako smírnou oběť za naše hříchy." (1 Jan 4,7-10) ===) Otec se vzdal toho nejlepšího, vydal se v Synu pro takový "nic", co smrdí, smrká, podvádí, neposlouchá, lže, zraňuje, dokonce i zabíjí své děti, popírá svého Tvůrce.... Ještě pořád se vám chtějí kreslit SRDÍČKA při slově "láska"?

Padre

To prosím ne, jsem jen přesvědčen, že jsou určité souvislosti, které nelze odděliti a bráti jako celek, jako rub a líc téže mince

Neposeda

trefa do černého!

ObiSkyWalker

Super nápad, myšlenky Papeže na twitteru jsou moc pěkné, viz. https://twitter.com/Pontifex

Neposeda

na závěr té knihy jsme přidaly odkaz, takže doufáme, že se na twitter v ČR přihlásí ted dost lidí:-)

Renata Svobodová

To vypadá velice zajímavě. Dobrý tip na nějaký dárek. :)

Neposeda

pro signálníky určitě!