Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Aby se nezapomnělo. Nejen na Palacha, ale na tu dobu...
http://www.paulinky.cz/obchod/detail/Horici-ker-DVD

"Hospodin přišel, zastavil se a volal jako dříve: "Samueli, Samueli!" A Samuel řekl: "Mluv, tvůj služebník poslouchá." Samuel rostl a Hospodin byl s ním a NEDOPUSTIL, ABY NĚJAKÉ JEHO SLOVO PŘIŠLO NAZMAR" (1 Sam 3,1-10.19-20). ===) Tenhle příběh o povolání Samuele je asi dobře znám, takže málokdy se vydrží být pozorní až do konce. Stačí, že přijde happyend a Samuel Bohu odpoví! Ale tím to TEPRVE ZAČÍNÁ. To je happystart!!! Samuel odpověděl a od té doby byl Hospodin s ním a žádné jeho slovo nepřišlo nazmar: Hospodin to nedopustil a Samuel rostl nejen fyzicky, ale iv poznání Boha a v dialogu s… Zobrazit více

"Hospodin přišel, zastavil se a volal jako dříve: "Samueli, Samueli!" A Samuel řekl: "Mluv, tvůj služebník poslouchá." Samuel rostl a Hospodin byl s ním a NEDOPUSTIL, ABY NĚJAKÉ JEHO SLOVO PŘIŠLO NAZMAR" (1 Sam 3,1-10.19-20). ===) Tenhle příběh o povolání Samuele je asi dobře znám, takže málokdy se vydrží být pozorní až do konce. Stačí, že přijde happyend a Samuel Bohu odpoví! Ale tím to TEPRVE ZAČÍNÁ. To je happystart!!! Samuel odpověděl a od té doby byl Hospodin s ním a žádné jeho slovo nepřišlo nazmar: Hospodin to nedopustil a Samuel rostl nejen fyzicky, ale iv poznání Boha a v dialogu s ním. Hospodine, nedopusť aby v mém životě tvé slovo přicházelo nazmar!!! Amen.

Dnešní biblické rozjímání ještě nemám "donošeno", tak myšlenka našeho zakladatele, která určovala mé uplynulé dny: Žijte v přesvědčení, že náš apoštolát vyžaduje veliké oběti a hlubokou modlitbu. Čekejte, že část vašeho úsilí přijde vniveč, obětujete spánek a čas, dojdou vám zdroje, potkají vás rozličná nedorozumění, nejrůznější duchovní nástrahy, bude třeba obezřetnosti při volbě prostředků... Zachraňme ostatní, ale nejdřív zachraňme sami sebe! Svatých je třeba k tomu, aby nás vedli po neprošlapaných a často neznačených cestách. (bl. Jakub Alberione, 1950)

HelenaH

Je v tom velká pokora a velká moudrost! Děkuju

Neposeda

a velká zkušenost (v jeho případě něco přes 30 let, v našem už skoro 100 let)

HLEDÁ SE: zatím neprozradím více než to, že už pro částečně fungující projekt se hledá někdo, kdo 1) by byl ochotný pomoct s převodem textu z wordu do html nebo s kontrolou html;
+ 2) kdo umí aplikace pro windows phone a BlackBerry, případně iPhone a android;
+3) kdo má účet jako vendor na BlackBerry

Výsledek bude nekomerční a všem dostupný.

Ondřej Chlebík

Švagr umí pro windows phone ale pro Ostružinu asi ne. Nevím, ségra bude vědět více.

jirka-fikar

Ahoj, převod do html dám, windows aplikace taky. Zbytek je z mý strany pasé.

evulka

...ja som sa zasekla uz za tym Wordom, pardon :-D

Neposeda

kojící matko, neprovokuj!

Neposeda

Tak už dvě osoby se našly, ale hledají se další. Zvláště pro bod 2 a 3!

Když nešli pražští seminaristů, zkusila jsem napsat rektorovi do Olmíku...
Napsal mi kamarád: "Během vánočních prázdnin jsem narazil na film Poslední vrchol a hned jsem poslal informace našemu kulturnímu referentovi (v AKS). Po příjezdu do semináře jsme se o tom s klukama bavili a přemýšleli, jestli nás otec rektor pustí na film uprostřed zkouškového. A jaké bylo nejen pro mě překvapení, když následující den přišel otec rektor sám s touto nabídkou a ještě nám doporučoval, že zvláště pro nás (jakožto potenciální kněze) by to bylo velice hodné."
Z toho plyne, že rektor olomouckého semináře… Zobrazit více

Když nešli pražští seminaristů, zkusila jsem napsat rektorovi do Olmíku...
Napsal mi kamarád: "Během vánočních prázdnin jsem narazil na film Poslední vrchol a hned jsem poslal informace našemu kulturnímu referentovi (v AKS). Po příjezdu do semináře jsme se o tom s klukama bavili a přemýšleli, jestli nás otec rektor pustí na film uprostřed zkouškového. A jaké bylo nejen pro mě překvapení, když následující den přišel otec rektor sám s touto nabídkou a ještě nám doporučoval, že zvláště pro nás (jakožto potenciální kněze) by to bylo velice hodné."
Z toho plyne, že rektor olomouckého semináře maily čte!

Nepřijímejte Boží slovo jako slovo lidské, ale jako slovo Boží – vždyť jím skutečně je. (dnešní zpěv před evangeliem)

amperijas

dobrý jak se máte já dobře akorát jsem trošku nemocná

UŽ JE TO TADY! První Ježíšova slova určena všem zazní prvního dne liturgického mezidobí. "Naplnil se čas a přiblížilo se Boží království. Obraťte se a věřte evangeliu!" Nastává čas běžného života bez speciálních efektů. Nastává čas k objevování a šíření Božího království ve všednodennosti. Ježíš v ruce nedržel jeruzalémskou bibli se čtyřmi evangelii, ON JE EVANGELIEM = radostnou zprávou milujícího Boha Otce. A jemu věřit, to se přeci dá! Obraťme se tedy od všeho, co nás od Něj zdržuje a odtahuje. Vždyť jen v Něm je trvalá a opravdová radost a život! (Mk 1,14-20)

Dnes trávím celý den ve společnosti papeže Františka, jeho exhortace. Mám za sebou první tři kapitoly. Zítra ještě dvě a pak hurá do tiskárny. (Už známe cenu! Bude to jen 99 Kč!!!)

http://www.paulinky.cz/obchod/detail/Evangelii-gaudium-Radost-evangelia-1

Od pondělka nás bude feriálními dny provázet evangelista Marek (Markovo evangelium je evangeliem pro katechumeny = ty začínající na cestě vztahu s Ježíšem)

http://www.paulinky.cz/obchod/detail/Nad-evangeliem-podle-Marka

JEŽÍŠ JE BOREC! Ne proto, že konal zázraky, ne proto, že vstal z mrtvých, ne proto, že je Bůh... Ale proto, že: "Já bych měl být pokřtěn od tebe, a ty přicházíš ke mně?" Ježíš mu však řekl: "Nech tak nyní, neboť je třeba, abychom zcela splnili Boží vůli." ===) Takže nejdříve se narodil jako ubrečené mrně se všemi efekty, které mimina a batolata atd. doprovázejí a pak - už jako dospělý - si stoupl do fronty mezi hříšníky a vymáchal se v jejich hříších. PROTO JE BOREC, tohle totiž hned tak někdo nedovede. I kdyby si myslel, že je dost dobrej, skoro jako bůh. (Mt 3,13-17)