Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

V sobotu do knihkupectví nechoďte, ale přidejte se k nám modlitbou...
http://www.paulinky.cz/clanky/Obraceni-sv-Pavla.html

Dnes jsme si celý den připomínala slova z 1 Sam 16,1-13: "Hospodin však řekl Samuelovi: "Nevšímej si jeho vzhledu ani jeho vysoké postavy, neboť ho vylučuji. Nedívám se totiž jako člověk: člověk soudí podle zdání, Hospodin vidí do srdce." Výsledek? Každou chvíli jsme si připadal jako prorok Samuel. Taky jsem hodnotila podle mých měřítek a měřítek světa! Ale co bylo horší, že jsem si připadala jako oni farizeové z evangelia (Mk 2,23-28): do přesně nalajnovaných přihrádek a příkazů bych chtěla všechny postrkat a vyhlásit se "pánem" nad světem. ===) Ježíši, přebývej ve mně a uč mne tvému… Zobrazit více

Dnes jsme si celý den připomínala slova z 1 Sam 16,1-13: "Hospodin však řekl Samuelovi: "Nevšímej si jeho vzhledu ani jeho vysoké postavy, neboť ho vylučuji. Nedívám se totiž jako člověk: člověk soudí podle zdání, Hospodin vidí do srdce." Výsledek? Každou chvíli jsme si připadal jako prorok Samuel. Taky jsem hodnotila podle mých měřítek a měřítek světa! Ale co bylo horší, že jsem si připadala jako oni farizeové z evangelia (Mk 2,23-28): do přesně nalajnovaných přihrádek a příkazů bych chtěla všechny postrkat a vyhlásit se "pánem" nad světem. ===) Ježíši, přebývej ve mně a uč mne tvému milosrdnému pohledu, uč mne vidět v druhých bratry a ne konkurenty nebo neschopy. Pane, smiluj se.

prosím, k začtení a ke stažení první stránky oficiálního překladu papežovy exhortace o hlásání evangelia v současném světě!

http://issuu.com/paulinkypraha/docs/evangelii_gaudium

Angelo23

Děkujeme:-)

Vzpomínání a fotogalerie 20 let stará...

Na webu visí takovýto dotazník. To koukám! Prosím, pokud chcete, vyplňte ho. Slouží to pro seminární práci jedné studentky. Děkujeme.

http://www.survio.com/survey/d/J4O5Y2D7O2S5B3E0O

Ferenc

Vyplnil jsem ho a tipuju, že budu netypický respondent ;-)

Padre

Já taky :-)

Pitka

též:)

Odpoledne odjíždím na 3 dny do ticha před obnovou řeholních slibů. Takové okamžiky si můžete dopřát i vy:-)

Padre

A kam to bude :-)

Angelo23

My musíme chodit do zaměstnání. Ale duch.obnovu bych potřeboval, jen si ji letos nemůžu dovolit.

Neposeda

Však já taky jedu o víkendu, já taky pracuji. Ale i tak doporučuji si vzít den dva dovolené za tímto účelem!

Pitka

díky moc:)

amperijas

jak se máte co děláte já se mám dobře

Padre

kde by se to tady na severu vzalo

amperijas

dobrý jak se máte já dobře co děláte já se mám dobře

Dnes jsem strávila den na cestách, v rodném Liberci s mou italsko-americkou sestrou. Nebylo tedy moc času na tiché ponoření se do hloubky... Ale přesto: Ježíš hned svým duchem poznal, že tak u sebe uvažují, a řekl jim: "Proč tak ve svém srdci uvažujete? (Mk 2,1-12)" ===) Už dlouho prosím o proniknutí mého srdce Boží láskou, protože je stále nemocné a plné myšlenek, které znají více posuzování, odsuzování, lež, výmluvy, zlá nařčení, závist, ...Ježíš uměl uzdravit ochrnulého. Ježíši Kriste, mé srdce je také ochrnulé. Pomoz mi vstát z hříchu! Amen.

Padre

Je třeba abych i já se trochu přičinil, ty si prosila včera za mne a moje zkoušky dnes já za tebe:-) Ted sem přijel do Lbc a za chvíli domů do " Mariánského údolí" :-)

Pitka

Také jsem měla takové období, ach

marta-el

Andrejko, taky to tak často mám a upřímně mě to mrzí. Snažím se druhé nepomlouvat, ale v myšlenkách často posuzuji i odsuzuji :-( Prosím Pána zejména při svatém přijímání, aby proměňoval mé ubohé srdce a naplňoval je svojí bezpodmínečnou láskou - to je jediná cesta...

Angelo23

Mluvíš mi z duše:-( V poslední době jsem u zpovědi snad častěji než u sv. přijímání. Ale Bohu díky za to, není nic krásnějšího než být přijat bez zásluh a v chudobě.

Neposeda

Když takové myšlenky přijdou, není ještě zle, ale když se u nich zdržíme, to je už hřích! Takže nenechme se vylekat tím, když přijdou, ale vůlí a modlitbou bojujme.

Kamarádka říká, že je to u nás doma jak na "Erasmu". No posuďte: Dnes šla polská Karina na letiště v Praze vyzvednout s. Germanu, která přiletěla z Itálie, ale je to sestra z USA, avšak kořeny má portugalské... Na nedávném setkání naší delegatury jedné japonské sestře, která neumí tak dobře italsky překládala do němčiny, kterou umí sestra ze stejné komunity, ovšem "zapůjčená misionářka" z USA... Je třeba ještě pokračovat?:-)

NEZVÍTĚZÍŠ V MÉM JMÉNU, DOKUD MÉ JMÉNO NEBUDE VÍTĚZEM V TVÉM ŽIVOTĚ a pak už bude jedno, jaké bitvy se kolem tebe budou odehrávat... To je výsledek mého klání s dnešním Božím slovem z úryvku 1 Sam 4,1-11: "Proč jen nás Hospodin dal dnes porazit od Filišťanů? Vezměme si ze Sila Hospodinovu archu, ať přijde mezi nás a vysvobodí nás z rukou našich nepřátel!" ... Filišťané se pak dali do boje a Izraelité byli poraženi, takže každý utekl do svého stanu. Porážka byla převeliká..." ===) nestačí mít Boha jako amulet, nestačí se spolehnout na vnější formulky a gesta, dokud Ježíš nezavládne v mém srdci.