Napsat komentář »

DO POSILOVNY SE SVĚDOMÍM (nebo spíše do ticha)! Davidovi mužové řekli: "To je den, o kterém ti praví Hospodin: Hle, vydávám tvého nepřítele do tvých rukou, nalož s ním podle své libosti." On však mužům odpověděl: "Hospodin mě chraň učinit takovou věc svému pánu, pomazanému od Hospodina." Nato David potají uřezal Saulovi kraj pláště. Potom však David POCÍTIL V SRDCI VÝČITKY, že uřezal Saulovi kraj pláště. (1 Sam 24,3-21) ===) V hlubinách svědomí odkrývá člověk zákon, který si sám neukládá, ale který musí poslouchat. Jeho hlas ho stále vybízí, aby miloval a konal dobro a vyhýbal se zlu, a když… Zobrazit více

DO POSILOVNY SE SVĚDOMÍM (nebo spíše do ticha)! Davidovi mužové řekli: "To je den, o kterém ti praví Hospodin: Hle, vydávám tvého nepřítele do tvých rukou, nalož s ním podle své libosti." On však mužům odpověděl: "Hospodin mě chraň učinit takovou věc svému pánu, pomazanému od Hospodina." Nato David potají uřezal Saulovi kraj pláště. Potom však David POCÍTIL V SRDCI VÝČITKY, že uřezal Saulovi kraj pláště. (1 Sam 24,3-21) ===) V hlubinách svědomí odkrývá člověk zákon, který si sám neukládá, ale který musí poslouchat. Jeho hlas ho stále vybízí, aby miloval a konal dobro a vyhýbal se zlu, a když je třeba, promlouvá k sluchu jeho srdce: toto dělej, tamto nedělej. Neboť ČLOVĚK MÁ VE SVÉM SRDCI ZÁKON VEPSANÝ BOHEM; v poslušnosti vůči němu spočívá jeho důstojnost a podle něho bude souzen (GS 16).

Napsat komentář »

NEJENOM NELHAT, ALE UMĚT ŘÍKAT PRAVDU V TEN SPRÁVNÝ ČAS A S DOBRÝM ÚMYSLEM! "Jonatan tedy mluvil svému otci Saulovi o Davidovi dobře ..." (1 Sam 18,6-9; 19,1-7) + "Kdykoli ho viděli nečistí duchové, padali před ním na zem a křičeli: "Ty jsi Syn Boží!" On jim však přísně zakazoval, aby ho neprozrazovali" (Mk 3,7-12) = Jonatan promluvil ve správný čas a odvážně se zastal přítele Davida tím, že to risknul a řekl svému otci pravdu. Nečistí duchové také říkali pravdu, ale se zcela jiným úmyslem než ke chvále Boží a k dobru lidí a ještě si to "dobře" načasovali tak, aby Boží dílo pokazili.

Napsat komentář »

Byla jsem požádána o předání této informace a ráda tak činím:
Dobrý deň, som čerstvá absolventka Karlovej univerzity na vozíčku. Nedokážem sa o seba sama postarať a žijem sama v byte v Prahe, kde si hľadám prácu. Pretože potrebujem asistenciu 24 hodín denne a ani agentúry ju nie sú schopné pokryť, hľadám si touto cestou ľudí ochotných pomôcť mi formou osobnej asistencie.... http://www.chodim-jinak.cz/

Napsat komentář »
Napsat komentář »

Když se pomodlím, vyhraji nad ostatními? "Ty jdeš proti mně s mečem a s kopím a s oštěpem, já však jdu proti tobě ve jménu Hospodina zástupů" =) Než se vydal David proti Goliášovi, vzal si pár kamínků a "Hospodina s sebou". Každé ráno konám tzv. preventivní zpytování. Proberu v něm s Hospodinem to, co mě čeká, s kým se mám potkat, z čeho mám strach a kde naopak hrozí, že bych mohla doplatit na pýchu atd. Nemodlím se, abych všechny převálcovala, ale promodluju určité situace a vyprošuji si kamínky do kapsy: úsměv i při blbé náladě, odvahu přiznat chybu, správná slova do debaty i svědectví,… Zobrazit více

Když se pomodlím, vyhraji nad ostatními? "Ty jdeš proti mně s mečem a s kopím a s oštěpem, já však jdu proti tobě ve jménu Hospodina zástupů" =) Než se vydal David proti Goliášovi, vzal si pár kamínků a "Hospodina s sebou". Každé ráno konám tzv. preventivní zpytování. Proberu v něm s Hospodinem to, co mě čeká, s kým se mám potkat, z čeho mám strach a kde naopak hrozí, že bych mohla doplatit na pýchu atd. Nemodlím se, abych všechny převálcovala, ale promodluju určité situace a vyprošuji si kamínky do kapsy: úsměv i při blbé náladě, odvahu přiznat chybu, správná slova do debaty i svědectví, pokoru i sílu tam, kde je třeba být odvážná...Leckdy těžko odhadnout, co mě čeká, vždycky si z toho rozjímání beru Boží slovo do kapsy a posilu od Pána, že i tento den je Hospodinův a já v něm mám místo.

Padre

Moc pěkný

Neposeda

nepíšu to sem pro sklízení "ovací", ale třeba jako inspiraci:-)

Padre

No však to je super insirace a praktická ukázka toho čím co může být

Zobrazit 3 komentáře »
Napsat komentář »

V sobotu do knihkupectví nechoďte, ale přidejte se k nám modlitbou...
http://www.paulinky.cz/clanky/Obraceni-sv-Pavla.html

Napsat komentář »

Dnes jsme si celý den připomínala slova z 1 Sam 16,1-13: "Hospodin však řekl Samuelovi: "Nevšímej si jeho vzhledu ani jeho vysoké postavy, neboť ho vylučuji. Nedívám se totiž jako člověk: člověk soudí podle zdání, Hospodin vidí do srdce." Výsledek? Každou chvíli jsme si připadal jako prorok Samuel. Taky jsem hodnotila podle mých měřítek a měřítek světa! Ale co bylo horší, že jsem si připadala jako oni farizeové z evangelia (Mk 2,23-28): do přesně nalajnovaných přihrádek a příkazů bych chtěla všechny postrkat a vyhlásit se "pánem" nad světem. ===) Ježíši, přebývej ve mně a uč mne tvému… Zobrazit více

Dnes jsme si celý den připomínala slova z 1 Sam 16,1-13: "Hospodin však řekl Samuelovi: "Nevšímej si jeho vzhledu ani jeho vysoké postavy, neboť ho vylučuji. Nedívám se totiž jako člověk: člověk soudí podle zdání, Hospodin vidí do srdce." Výsledek? Každou chvíli jsme si připadal jako prorok Samuel. Taky jsem hodnotila podle mých měřítek a měřítek světa! Ale co bylo horší, že jsem si připadala jako oni farizeové z evangelia (Mk 2,23-28): do přesně nalajnovaných přihrádek a příkazů bych chtěla všechny postrkat a vyhlásit se "pánem" nad světem. ===) Ježíši, přebývej ve mně a uč mne tvému milosrdnému pohledu, uč mne vidět v druhých bratry a ne konkurenty nebo neschopy. Pane, smiluj se.

Napsat komentář »

prosím, k začtení a ke stažení první stránky oficiálního překladu papežovy exhortace o hlásání evangelia v současném světě!

http://issuu.com/paulinkypraha/docs/evangelii_gaudium

Angelo23

Děkujeme:-)

Zobrazit 1 komentář »

Vzpomínání a fotogalerie 20 let stará...

Napsat komentář »

Na webu visí takovýto dotazník. To koukám! Prosím, pokud chcete, vyplňte ho. Slouží to pro seminární práci jedné studentky. Děkujeme.

http://www.survio.com/survey/d/J4O5Y2D7O2S5B3E0O

Ferenc

Vyplnil jsem ho a tipuju, že budu netypický respondent ;-)

Padre

Já taky :-)

Pitka

též:)

Zobrazit 3 komentáře »

Odpoledne odjíždím na 3 dny do ticha před obnovou řeholních slibů. Takové okamžiky si můžete dopřát i vy:-)

Padre

A kam to bude :-)

Angelo23

My musíme chodit do zaměstnání. Ale duch.obnovu bych potřeboval, jen si ji letos nemůžu dovolit.

Neposeda

Však já taky jedu o víkendu, já taky pracuji. Ale i tak doporučuji si vzít den dva dovolené za tímto účelem!

Pitka

díky moc:)

amperijas

jak se máte co děláte já se mám dobře

Zobrazit 5 komentářů »
Padre

kde by se to tady na severu vzalo

amperijas

dobrý jak se máte já dobře co děláte já se mám dobře

Zobrazit 2 komentáře »

Dnes jsem strávila den na cestách, v rodném Liberci s mou italsko-americkou sestrou. Nebylo tedy moc času na tiché ponoření se do hloubky... Ale přesto: Ježíš hned svým duchem poznal, že tak u sebe uvažují, a řekl jim: "Proč tak ve svém srdci uvažujete? (Mk 2,1-12)" ===) Už dlouho prosím o proniknutí mého srdce Boží láskou, protože je stále nemocné a plné myšlenek, které znají více posuzování, odsuzování, lež, výmluvy, zlá nařčení, závist, ...Ježíš uměl uzdravit ochrnulého. Ježíši Kriste, mé srdce je také ochrnulé. Pomoz mi vstát z hříchu! Amen.

Padre

Je třeba abych i já se trochu přičinil, ty si prosila včera za mne a moje zkoušky dnes já za tebe:-) Ted sem přijel do Lbc a za chvíli domů do " Mariánského údolí" :-)

Pitka

Také jsem měla takové období, ach

marta-el

Andrejko, taky to tak často mám a upřímně mě to mrzí. Snažím se druhé nepomlouvat, ale v myšlenkách často posuzuji i odsuzuji :-( Prosím Pána zejména při svatém přijímání, aby proměňoval mé ubohé srdce a naplňoval je svojí bezpodmínečnou láskou - to je jediná cesta...

Angelo23

Mluvíš mi z duše:-( V poslední době jsem u zpovědi snad častěji než u sv. přijímání. Ale Bohu díky za to, není nic krásnějšího než být přijat bez zásluh a v chudobě.

Neposeda

Když takové myšlenky přijdou, není ještě zle, ale když se u nich zdržíme, to je už hřích! Takže nenechme se vylekat tím, když přijdou, ale vůlí a modlitbou bojujme.

Zobrazit 5 komentářů »

Kamarádka říká, že je to u nás doma jak na "Erasmu". No posuďte: Dnes šla polská Karina na letiště v Praze vyzvednout s. Germanu, která přiletěla z Itálie, ale je to sestra z USA, avšak kořeny má portugalské... Na nedávném setkání naší delegatury jedné japonské sestře, která neumí tak dobře italsky překládala do němčiny, kterou umí sestra ze stejné komunity, ovšem "zapůjčená misionářka" z USA... Je třeba ještě pokračovat?:-)

Napsat komentář »

NEZVÍTĚZÍŠ V MÉM JMÉNU, DOKUD MÉ JMÉNO NEBUDE VÍTĚZEM V TVÉM ŽIVOTĚ a pak už bude jedno, jaké bitvy se kolem tebe budou odehrávat... To je výsledek mého klání s dnešním Božím slovem z úryvku 1 Sam 4,1-11: "Proč jen nás Hospodin dal dnes porazit od Filišťanů? Vezměme si ze Sila Hospodinovu archu, ať přijde mezi nás a vysvobodí nás z rukou našich nepřátel!" ... Filišťané se pak dali do boje a Izraelité byli poraženi, takže každý utekl do svého stanu. Porážka byla převeliká..." ===) nestačí mít Boha jako amulet, nestačí se spolehnout na vnější formulky a gesta, dokud Ježíš nezavládne v mém srdci.

Napsat komentář »