Letošní rok
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007
petisek

Jsem vůči tomu poněkud skeptický. Asi se budu jen modlit.

Inigo

jsem zvěav na zapojení farářů popř. laiků. V ostatních zemích již mají dotazník on-line http://tygodnik.onet.pl/tablica/ankieta-franciszka,1923,1022774,dyskutuj.html

ToB

To, že budou dvě příští synody o rodině, je velká událost pro církev. Čas společně rozlišovat, jak dál...

Ten dotazník podle mne slouží ke zmapování pastorační zkušenosti v jednotlivých zemích světa. Něco podobného se dělá před každou synodou, jen tentokrát je to více veřejné a medializované. Tyto podklady pak pomáhají v zaměření diskuse a výsledného dokumentu.

Je jasné, že ne/morálnost homosexuálních a jiných ne-manželských vztahů, antikoncepce nebo nerozlučitelnost manželství nejsou předmětem "hlasování". To, že většina/velká část členů katolické církve v těchto věcech nepřijímá učení magisteria, všichni víme. Jde o to, abychom porozuměli příčinám tohoto stavu a zvolili lepší způsoby hlásání pravdy o lidské lásce a posvátnosti rodiny.

Zobrazit 5 komentářů »

Komu dát přednost: Bohu nebo bejkům?! Aneb dnešní evangelium. "Jeden člověk chystal velkou hostinu a pozval mnoho (hostů). Když byl čas k hostině, poslal svého služebníka, aby vyřídil pozvaným: `Pojďte, už je připraveno!' A najednou se začali všichni vymlouvat. První mu vzkázal: `Koupil jsem pole, a musím se na ně jít podívat, prosím tě, omluv mě.' Druhý řekl: `Koupil jsem pět párů býků, a jdu je vyzkoušet. Prosím tě, omluv mě.' A jiný vzkázal: `Oženil jsem se, a proto nemohu přijít.' " (celé viz Lk 14,15-24)

Napsat komentář »

DIPTYCH: Příběh, či lépe svědectví o smrti, její nevyhnutelnosti, strachu z ní a smíření s ní, což je něco docela jiného, než rezignace. Ne náhodou jeho příběh připomíná ten Jobův. Až na to, že je skutečný. Neboli: Jestli není připraven on, tak kdo už?

Napsat komentář »
PetraO

Sluší Vám to, sestry! Svatí Cyril a Metoděj jsou jistě na Vás hrdí a mají z Vás radost!

Zobrazit 1 komentář »

Na Dnech důvěry u nás ubytujeme dvě "poutnice". Už znám jejich jména, teď se těším na tváře!

Napsat komentář »

K dnešku (nejen)

Jenda

mám ji taky koupenou...

Andrea Hýblová (Neposeda)

Jejda, zapomněla jsem, že z ní bude i Knihovnička na Proglase: http://www.proglas.cz/detail-poradu/2013-11-03-13-20.html

Zobrazit 2 komentáře »
Napsat komentář »