petisek

Jsem vůči tomu poněkud skeptický. Asi se budu jen modlit.

Inigo

jsem zvěav na zapojení farářů popř. laiků. V ostatních zemích již mají dotazník on-line http://tygodnik.onet.pl/tablica/ankieta-franciszka,1923,1022774,dyskutuj.html

ToB

To, že budou dvě příští synody o rodině, je velká událost pro církev. Čas společně rozlišovat, jak dál...

Ten dotazník podle mne slouží ke zmapování pastorační zkušenosti v jednotlivých zemích světa. Něco podobného se dělá před každou synodou, jen tentokrát je to více veřejné a medializované. Tyto podklady pak pomáhají v zaměření diskuse a výsledného dokumentu.

Je jasné, že ne/morálnost homosexuálních a jiných ne-manželských vztahů, antikoncepce nebo nerozlučitelnost manželství nejsou předmětem "hlasování". To, že většina/velká část členů katolické církve v těchto věcech nepřijímá učení magisteria, všichni víme. Jde o to, abychom porozuměli příčinám tohoto stavu a zvolili lepší způsoby hlásání pravdy o lidské lásce a posvátnosti rodiny.

Zobrazit 5 komentářů »

Komu dát přednost: Bohu nebo bejkům?! Aneb dnešní evangelium. "Jeden člověk chystal velkou hostinu a pozval mnoho (hostů). Když byl čas k hostině, poslal svého služebníka, aby vyřídil pozvaným: `Pojďte, už je připraveno!' A najednou se začali všichni vymlouvat. První mu vzkázal: `Koupil jsem pole, a musím se na ně jít podívat, prosím tě, omluv mě.' Druhý řekl: `Koupil jsem pět párů býků, a jdu je vyzkoušet. Prosím tě, omluv mě.' A jiný vzkázal: `Oženil jsem se, a proto nemohu přijít.' " (celé viz Lk 14,15-24)

Napsat komentář »

DIPTYCH: Příběh, či lépe svědectví o smrti, její nevyhnutelnosti, strachu z ní a smíření s ní, což je něco docela jiného, než rezignace. Ne náhodou jeho příběh připomíná ten Jobův. Až na to, že je skutečný. Neboli: Jestli není připraven on, tak kdo už?

Napsat komentář »
PetraO

Sluší Vám to, sestry! Svatí Cyril a Metoděj jsou jistě na Vás hrdí a mají z Vás radost!

Zobrazit 1 komentář »

Na Dnech důvěry u nás ubytujeme dvě "poutnice". Už znám jejich jména, teď se těším na tváře!

Napsat komentář »

K dnešku (nejen)

Jenda

mám ji taky koupenou...

Neposeda

Jejda, zapomněla jsem, že z ní bude i Knihovnička na Proglase: http://www.proglas.cz/detail-poradu/2013-11-03-13-20.html

Zobrazit 2 komentáře »
Napsat komentář »