Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

O vigilii Všech svatých něco pro každého, kdo je na cestě stát se svatým!!!
http://www.paulinky.cz/clanky/Tipy-na-listopad-2013.html

Už máme vstupenky v knihkupectví!

Se vstupem do nebe je to jako s manželstvím: je pouze pro ty, kdo tam vstupují dobrovolně. (Myšlenka, kterou jsem si poznačila ještě v létě a dnes jsem dostala chuť ji zveřejnit.)

aduš

To je moc hezké.

Mišíka jsem měla ráda od chvíle, kdy jsem odložila LP Michala Davida (to poslední nerozbalené - matky netrefí vždy vkus dcer). Mám ho teď ještě raději!

suposlav

Chtěl jsem zítra na koncert, žel vyprodáno a za nemalý peníz... :-(

Poslední neděle v říjnu: slavíme. Pánem nade vším je On, Mistr a Pán
http://www.paulinky.cz/clanky/Jezis-Mistr-a-Pastyr.html

Ferenc

Před liturgickou reformou se poslední říjnovou nedělí slavila slavnost Ježíše Krista Krále.

Neposeda

hezká souvislost, nedopátrala jsem se totiž nikdy, proč to slavíme právě takto...

Občanská povinnost splněna. Teď sbalit auto a frrrr na Velehrad.
http://www.paulinky.cz/clanky/Ziva-vira.html

sanitan

Pod vlivem toho dokumentu, kdy se tam někdo vyjadřoval, že na demokracii máme pracovat a že ji máme od toho, abychom mohli něco změnit mě napadlo, že bych si opravdu přála, kdyby můj hlas mohl být nejen projeven, ale také slyšen. Často mi totiž mé právo svobody přijde jako když nás ve škole nechal učitel hlasovat, zda psát písemku. Po sečtení hlasů, kde převažoval pochopitelně nesouhlas řekl, že jsme demokraticky projevili své přání a teď si máme podepsat papíry.
Opravdu bych si přála, abych mohla své děti učit, že když budou férové, bude se jim v životě dařit. Zatím jim však stále častěji musím vysvětlovat, že úspěch mají ti, kteří se nerozpakují jít přes mrtvoly. A to se mi opravdu příčí. Jak tohle vysvětlit a zároveň vychovat dobrého člověka, za kterého se nebudu stydět?

Neposeda

Sdílím od někoho dalšího: Toužím se vdát za opravdového muže a založit rodinu. Toužím být milována a milovat. Chtěla bych dobře prožít svůj život, abych mohla být na sebe hrdá a aby byl na mě hrdý i Pán Bůh. Chtěla bych žít poctivý a opravdový život, tak jak o tom v dokumentu moc hezky mluví ta slečna, co přijela pomáhat na povodně.

Neposeda

Další odpověď: Umět překonávat vlastní pýchu a přijímat, že nejsem dokonalá, že jsem mnoho věcí v minulosti pokazila, přijímat v tomto smyslu odpuštění Boha i lidí a odpouštět sama sobě. Stručně řečeno žít přítomnost a i když svoji minulosti kolem sebe budu vidět už vždycky, vidět ji s láskou.

An09

já si opravdu zcela sobecky přeju prožít dobrý život a dojít do nebe se všema okolo sebe.. a taky o nikoho drahého nepřijít... :-)

Neposeda

jé, to máme podobné!

terre-eau

Dnes som si našla čas to pozrieť. Zaujímavý dokument, spracovanie sa mi páčilo, aj keď to bolo miestami dlhé... Názor mladého dievčaťa, ktoré prijalo krst ma prekvapil a inšpiroval k zamysleniu.

"Zdá-li se nám, že v slově a tudíž v Díle Božím jest něco nepotřebného a nízkého, či zdá-li se nám zbytečným Slovo celé: věřme raději své únavě, než abychom nevěřili Slovu - a jděme se vyspat..." (Jakub Deml, Notantur Lumina). A tak já tedy odcházím odpočívat, aby ke mně ráno zase Slovo mluvilo!

Dnes je památka bl. Jana Pavla II. Zde jedna ze filmová vzpomínka (další knihy a filmy naleznete ve virtuální poličce papežové: http://www.paulinky.cz/obchod/special)

Bl. Jane Pavle, oroduj za nás!

Neposeda

A tahle vánoční ukázka před volbami je nejen vánoční...
http://youtu.be/Q0-B6-B2ocQ

Káťa0

jééééé tak pro tohle DVD se u vás musim stavit :)

Neposeda

stav se, nejlépe v rámci brigádičky:-)

Káťa0

a kdy že má vlastně být? nemůžu to nikde najít :)