Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Neposeda

Nedávno ve studiu TV LUX setra Anna povídala o své "vlastní cestě" (název pořadu).

prig krásná řeč :-)

Neposeda

A jedno krátké video k tomu. A odpoledne zmrzlina.

Neposeda

Ve zvukové pohlednici z Radia Proglas vám v 5 minutách doporučíme několik knih na léto...

Neposeda

Tak mi začaly prázdniny... Tedy konečně mám čas na práci!

Krasnazena Gratuluji k prázdninám, já se budu ještě celý červenec těšít na dva týdny dovolené v srpnu.

Neposeda dovolenou mám až v září, pouze jsem dokončila 3. ročník studia teologie:-)

Faustynka jůůů a kolik těch semestrů máš ještě před sebou?

Neposeda
Neposeda

ESEMESKY do života: hážu do placu

Neposeda

Na jaře roku 2012 jsem mezi mnohými signálními přáteli (tedy spíše maminkami a "holkami" testovala jeden text - souhrn myšlenek, které by matka chtěla sdělit svým dospívajícím a dospělým dětem (jejich výběr je pak takový, že to nutně nemusí být jen…

LukášD Myslím, že obálka je hodně nápaditá a "vyčuhuje" z řady, což je dobře.

Neposeda Otázka ještě zní: koupili byste ji přímo vy a komu?

LukášD To už záleží na obsahu. Rozhodně bych si jí ale všiml v množství jiných knih a podíval bych se do ní.

HelenaH Mně se líbí...a určitě bych tu knížku pořídila pro své dvě dcery..

JiKu Vypadá to jako chytrej telefon nebo tablet, na kterém si barevný profil konfiguroval nějakej puberťák, a tím mě to nesmírně odpuzuje. Až je mi z té obálky skoro fyzicky špatně (barvy, tóny, tvary). Nekoupil bych to nikomu ani za trest.
Myslím, že je to tudíž záruka komerčního úspěchu zamýšlené knihy.

Neposeda 2JiKu: to je dobře, to není pro filozofy:-)))

JiKu Tuším, že to říkal někde Werich: To je blbý, to se bude líbit!

AnežkaZ Na první pohled by mě kniha určitě zaujala! Podle obsahu bych pak popřemýšlela, komu by mohla udělat radost, komu ji koupit..;o)

spitfire Když už zvolit telefon jako motiv, proč místo základní tapety, která je neosobní, raději nezvolit jako obraz na obálku knihy, pracovní pozadí při psaní SMS a ten text názvu knihy tam tím "mobilním fontem" vysázet.
Druhá možnost opustit mobilní telefon jako motiv pro obálku knihy.

Dělal jsem pár obálek knih, ale tam jsem měl vždy kontrolu nad názvem knihy.

Když už si někdo dal tu práci s ikonkama tak proč je nepoužít jako opakující se motiv na obálce. Ikonky jsou dost barevné, takže pozadí by mohlo být bílé, hlavně by se v těch ikonkách nemělo zdvojovat to co je v názvu knihy (zelená ikonka život a název knihy ...do života) Forma těch ikonek by neměla být tak "strojová" spíše vytvořená od ruky.

Káťa0 mě se to teda moc líbí, je to super nápad :)

margotka1 Vypadá to dobře, koupila bych si ji pro sebe, také pro sestru, pro snachu...

Mot reakce mojí mamky:
"špatně vidím, ale ikonky na přebalu této knížky přímo tentativně volají: "klikni na mě a přečti si, co skrývám." Určitě bych ji nakoupila všem svým známým a blízkým."

Neposeda že děkuji tvé mamince!

JiKu K čemu je dobré vydávat knihy, které se nelíbí ani JiKu, ani spitfirovi?
Pokaždé, když se nějaká ohavnost líbí katolíkům, se mě to bolestně dotkne.

HelenaH Nelíbí se ti obal:-) obsah může být stejně hezký, jako když ti přijde esemeska od někoho, kdo ti jí chce sdělit něco povzbudivého. Jaký-logicky-jiný obal než obrázek mobilu, bys zvolil?

JiKu Jasně, o obsahu nic nevím. Takže může být stejně X, jako když mi přijde SMS od někoho, kdo mi chce sdělit něco povzbudivého. Ale je ono X možno právem nazvat hezké nebo ošklivé? Není možno říct "je to sice ošklivé, ale povzbudivé"? "Je to povzbudivé, ale ošklivé?"

Nápad třeba je super. Ale každý, kdo kdy zápasil s nějakým tvůrčím procesem, ten ví, že nápad není výsledek.

Nejsem grafik, malíř, nejsem architekt, nejsem básník, nejsem spisovatel a nejsem skladatel. Ale obcování s grafiky, malíři, architekty, básníky, spisovateli a skladateli mě naučilo, v čem spočívá jejich umění. V tom, co z nápadu dokážou vytvořit.

Svět je dnes plný lidí, kteří mají nápady. Podle toho taky vypadá!

JiKu Podle mě je třeba, když někoho něco NAPADNE, třídit ty nápady na dvě kategorie: Na ty, které zavrhneme jako blbost (98%), a na ty, které PŘIJMEME a začneme s nimi pracovat. (2%). Možná mezi nimi je ještě mezikategorie těch, které je potřeba nechat uzrát, než je zařadíme definitivně.

Ale právě SMS (na rozdíl od dopisu), písnička (na rozdíl od hudby), Rodin (http://i3.cn.cz/14/1368001299_rodin.jpg) na rozdíl od trpaslíka http://blog.sme.sk/blog/6114/101088/trpaslik2.jpg je nápad, s kterým se nepracovalo, ale použilo se jakýchsi prefabrikovaných odzkoušených gestaltů.

A to, co mě mrzí, je, že mezi křesťany nevnímám menší procento těch, kteří to žerou, než mezi nekřesťany. Jak by se mi to líbilo, kdyby tomu tak bylo.

JiKu Neposeda 2JiKu: to je dobře, to není pro filozofy:-)))

Když já si stále myslím, že to, co mě odlišuje od těch, kteří nad tou obálkou jásají, není to, že jsem filosof :-)

Neposeda JiKu, neboj, třídíme... jinak bych to sem ani nedala. Jen jsem tě chtěla ujistit, že opravdu nejsi cílová skupina. Pro ty děláme jiné obálky. Takové, aby si je omylem zase nekoupil někdo jiný.

spitfire "Pro ty děláme jiné obálky. Takové, aby si je omylem zase nekoupil někdo jiný."

Obálka knihy je sice to co upoutá čtenáře na první pohled, ale nikdy jsem si nekupoval knihu podle obálky. Dnes jsou knihy přece v knižních obchodech rozděleny co do žánrů, takže k čemu vytvářet obálku pro nějakou cílovou skupinu.
Neposedo, vy přece nekupujete drahé comicbooky (comicsové knížky), kvůli tomu jak jsou vyvedeny jejich obálky, ale na základě přesvědčení, že comics není umění. Překvapilo by mě, kdybyste si koupila nějaký comicbook za 800,- jenom proto, že se vám líbí obálka.

HelenaH :-) dobrý Andreo!
Forma...obsah jiku. Mám zvláštní dojem. Ty jsi v životě přišel o mnoho dobrého, protože se ti nelíbila "forma"jakou ti bylo nabízeno.
Já jsem v životě "ochutnala" i něco nedobrého, protože se mi líbila forma a to mi stačilo abych po tom sáhla. Teď si vybrat, co je horší:-)

spitfire Vy si myslíte, že když básník píše poezii, že jí píše pro nějakou cílovou skupinu? Reklama na sbírku poezie se zaměřuje na cílovou skupinu, jelikož reklama musí mít představu koho svým reklamním dílem oslovuje, ale proč nutně chcete dělat obálku knihy pro cílovou skupinu? V tomto ohledu se takto podbízivě nechovají ani producenti velkých filmových studií v Hollywoodu.

spitfire "Jaký-logicky-jiný obal než obrázek mobilu, bys zvolil?"

Babčo vám příjde normální dělat knihu , která se graficky vydává za mobilní telefon, když obsah té knihy o mobilních sítích, operátorech a přístrojích není. Napadá mě tuctová obálka, fotografie velkého trsu antén proti modré obloze jako pozadí.
Mně na té obálce nejvíce vadí ta nesourodá směs: černý okraj ohraničující křiklavé pozadí s křiklavou směsí ikonek. Každý mobil přece není černý. Co takhle tu barevnou škálu trochu sladit?

HelenaH -asi jsem primitiv:-) ale k názvu knihý "Esemesky do života" mi nějak logicky patří mobil. Ke knižce "Dopisy dceři" třeba by se mi víc než obrázek milující maminky v náruči s copatou holčičkou líbila obálka v podobě dopisní obálky.

JiKu Forma...obsah jiku. Mám zvláštní dojem. Ty jsi v životě přišel o mnoho dobrého, protože se ti nelíbila "forma"jakou ti bylo nabízeno.

Já jsem hlavně nikdy nepochopil a už ani nepochopím, proč tomu, kdo chce nabízet dobrý obsah není možné dělat to i dobrou formou.

Jsem takový idealista, který si myslí, že špatná forma nepomáhá prodávat dobrý obsah.

Ale třeba se mýlím, třeba opravdu existují cílové skupiny pro dobrý obsah, které dobrá forma odpuzuje.

HelenaH Nejsi idealista. Jen máš jiný-velmi osobitý metr- na to, co je "dobrá forma".:-)

Neposeda Pány spitfire i JiKu prosím o zaslání vlastního návrhu, pomůže nám to. A jinak paulínské pravidlo: pro všechny jsme se stal vším, abych zachránil alespoň některé... podle něj se řídíme i v apoštolátu.

JiKu Pány spitfire i JiKu prosím o zaslání vlastního návrhu, pomůže nám to.

Nejsem grafik. Tohle neumím. Nicméně se domnívám, že vyjádřit nelibost nad nějakým dílem je legitimní i pro někoho, kdo to lépe udělat neumí.

Ad "pro všechny vším": Je to obtížné. Předně je to hyperbolické vyjádření, ani sv. Pavel se nestal úplně vším pro úplně všecky, ale jen něčím (mnohým) pro některé (mnohé). Například nezačal věštit příchod Království z ovčích vnitřností pro ty, kteří věřili věštbám z ovčích vnitřností, aby alespoň některé z nich do Království přivedl. Ale heslo je to krásné a dobré.

JiKu Ta obálka je jen speciální případ otázky, kterou si kladu, a tou je, zda καλοκαγαθία a katolické křesťanství jsou oddělitelné, nebo neoddělitelné. Nemyslím tím poměrně zvulgarizované pojetí "v krásném těle zdravý duch", ale původní přesvědčení, že "krásné a dobré, krása a ctnost patří k sobě a mají mnoho společného. Co není zároveň dobré, nemůže být krásné, a co není zároveň krásné, nemůže být dobré."

Domnívám se, že to je poněkud jiný přístup, než spitfirův, který, jestli jsem správně pochopil, vychází z funkčnosti. Tu nepopírám. Ta obálka určitě zafunguje na cílovou skupinu, na kterou je směřována..

JiKu Z hlediska funkčnosti by měla být otázka položena takto: Obálka (liturgická hudba, způsob kázání, moderování farnosti, scanner na palce v kropence....) zafunguje na cílovou skupinu a získá alespoň některé. Zároveň však zafunguje i na necílové skupiny, z nichž některé to odradí. A já nevím, jak poměřovat zisk z jednoho získaného se ztrátou z jednoho odrazeného.

spitfire Návrhy k obálkám osmy ideálních a dvou reálných knih mám na blogu. Je možno se nechat inspirovat.

Když už chcete mít tu obálku barevnou, co takhle oslovit Aleše Lamra. Patlá barvy vlastním osobitým stylem, hýří barvama a v žargonu umělecké kritiky má většina jeho obrazů duchovní přesah.


Neposeda Jenže my to děláme zadarmo a přece pana Lamra nemohu žádat o takkovou dobročinnost...

JiKu Když už to musí bejt takhle, tak aspoň bez toho příšerného černého rámečku, prosím!
https://www.signaly.cz/fotky/56484/1446740#photo-detail

Neposeda berem do hry! díky

Neposeda

Kdo se to hlásil na páteční "oblékání diářů do košilek"?
Apoštolská brigádka se koná už od 14 hodin! Budu tedy čekat v redakci (zvoňte/ťukejte na bývalé knihkupectví v Petrské 9) od 14h. Konec bude nejpozději v 19h. Prostě tak, jak kdy kdo přijde a odejde... Díky

Neposeda

Pamatujte v modlitbě 30. června na tyto dvě nové Dcery sv. Pavla!

Neposeda

Soutěž pro ty, kdo rádi (a dobře) fotí!

Ferenc Můžu vytáhnout z archivu a poslat jednu fotku z Říma?

Neposeda jasně? až se bojím:-)

Ferenc Neboj, schválně jestli poznáš, kde to je...

Neposeda

"Soutěž"!!!

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující »