Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Neposeda

Balím do Olmíku na Bibli24! Jo, pořád se mohou hlásit čtenáři, posluchači jsou zváni a do party na nabízení Božího slovíčka okolo radnice nadále hledám pomocníky. kdo by měl zájem, až do 10h zítra ráno (Po) jsme on-line, pak už asi ne.

Neposeda Tomu říkám mít to vychytané (co mi přišlo za mail hned po rezervaci)

Dobrý den,
provedl(a) jste rezervaci čtení úryvku Jan 19 v čase 05:31 - 05:40 (19.3.2013) v rámci projektu Čtení Bible v průběhu 24 hodin, který se uskuteční v pondělí 18.3.2013 od 16:45 hodin v kapli sv. Jeronýma (1. patro olomoucké radnice).
Vyčkejte prosím na potvrzení Vaší rezervace a zaslání dalších informací.
Děkujeme a přejeme Vám pěkný den.
Paschalia olomucensia
www.paschaliaolomucensia.cz

omlecka Myslím na vás - jako rodilý Olomoučák :)

Neposeda máš-li komu napsat a pozvat ho, učiň tak, je to zvláštní, ale dost lidí to nechává chladnými (teď myslím ty normálně "aktivní" lidi z církve - možná mají jako Marta dost starostí a tak nemohou usednout u Pánových nohou jako Maria - škoda)

nasivin Ano, překvapivě dost lidí to nechává chladnými....ale jak to tak bývá, (alespoň v případě olomouckých studentů) spousta lidí to nechává na poslední chvíli....takže ještě pořád je možnost se zítra začíst do Božího slova...:-)

Neposeda a já dodávám: i zaposlouchat! vypadá to jako vobyč věc, ale nechat hodinu na sebe působit Boží slovo, to dělá věci!!!!

Neposeda

Jeden tip na knihu, ještě je čas si ji získat nebo půjčit...

MSF Můj oblíbený autor

MSF ...... hlavně v tuto chvíli čtu od tohoto autora pro mě aktuální krásnou knížku "Svátost manželství" :-)

Neposeda

Mohli byste někdo nachystat několik těchto "ruliček", abychom je v Olomouci mohli před radnicí rozdávat a zvát lidi k poslechu Božího slova? Je to tedy třeba nachystat v Ol, mě se do vlaku a do batohu s knihami a spacákem apod. toho mnoho nevejde. Díky

Neposeda

Při všech těch velkých událostech by málem zapomněla, že my taky dnes máme "big day" (i když tedy jsme slavily při křížové cestě modlitbou za papeže)

MSF já budu mít "big day" v neděli :-))

Neposeda já vím!!!! a pamatuji

MSF :-)

MSF kostel je "načinčanej" všechno přichystané ...

Neposeda

A tohle je taky pecka, ne? Rozhovor s autorem pro ty, kdo ho neznají (tedy pro nesignálníky)

Neposeda

Neposeda Psal to své diecézi a nyní i českým čtenářům, díky překladu s. Anny nyní také obyvatelům ČR:-)

Ferenc Díky moc.

marta-el Je to pravdivé a apelující, díky Aničce za tak aktuální překlad :-)

Angelo23 Děkuji!!! :-)

Neposeda

Jak se naše sestra potkala s papežem (když ještě nebyl papežem)

Neposeda

Přinášíme Vám první myšlenky, které "proletěly" hlavou jedné naší argentinské sestry, když se dozvěděla, že její arcibiskup se stal papežem. Rozhovor s ní ještě téže noci (v Argentině byl den) udělala naše slovenská spolupracovnice Andrea Čusová.…

Renata Svobodová Podobnost jsem našla a vím, o co jde. :)

marta-el Oblíbený nápoj horké maté? :-)

Talir Díky za pěkný příspěvek! Moc se mi líbilo, jak papež František po svém zvolení poprosil lidi shromážděné na Svatopetrském náměstí o modlitbu a požehnání, sklonil se před Bohem a lidmi, a celé náměstí rázem utichlo - ponořené do modlitby.
Jo, "mate", toho jsem si užil v Argentině dost. Je krásným rodinným zvykem předávat si nádobku s mate (taky "porongo") od ruky k ruce s tím, že poté, co se jedna osoba napila, tak hostitel pro dalšího člověka dolije znovu vroucí vodu (případně u "tereré" ledovou vodu). Z hygienického hlediska to asi není úplně ideální, protože každý pije jen jednou "bombillou", ale každopádně tento zvyk určitým způsobem utvrzuje společenství a dává vyniknout rodinné atmosféře. Když přijdete k někomu jako host, tak vám naprostá většina Argentinců mate automaticky nabídne.

JiKu Jsou to lidsky nesmírně sympatické vlastnosti. Uvidíme, jak budou fungovat na pozici Náměstka Kristova, protože se bude moct osobně setkávat a osobně řešit problémy daleko menšího promile svých oveček, než mohl v Buenos Aires. Daleko více setkání budou realizovat a daleko více problémů budou řešit jeho kolegové/spolupracovníci/podřízení. Držím mu palce.

Neposeda Jo, bude se muset naučit být papežem a Evropanem. A my se zase naučit vidět církev i za kopečky a za oceány... (v KT vyjde článek jednoho Čec ha, který dva roky žil v Argentině - dost to vysvětluje)

Neposeda

Jízdenka na Bibli24 na pondělí právě zakoupena!

Neposeda a v Rumunsku sestry dělají Bibli24 v červnu. že bych si šla koupit i letenku?!

Neposeda

Kdo jde do toho!? Zn.: Olomouc a okolí

Neposeda

Vím, že žijete papežem Františkem. Ale... papeži se střídají, ale Boží slovo je stále platné. V pondělí odpoledne začne v Olomouci Bible24. Asi všichni doteď sledovali konkláve a neměli čas se přihlásit... Teď už je to možné!!! A TEDY: Hledají se…

Clara Olomouc mám moc ráda a ráda bych přijela, byť jsu "noční typ" a ne "noční tip" ;-) ale asi mi to nevyjde... Tož aspoň sdílím, třebas se někdo chytne...

Neposeda díky za upozornění na chybku (makám na jiných věcech, tohle je srdeční výpomoc) a díky za sdílení. nevěřím, že by lidé skutečně neměli zájem nechat se oslovit Božím slovem - spíš prostě o tom nevědí a nebo je musí někdo pozvat osobně!

Neposeda a v Rumunsku sestry dělají Bibli24 v červnu. že bych si šla koupit i letenku?!

Neposeda Mohli byste někdo nachystat několik těchto "ruliček", abychom je v Olomouci mohli před radnicí rozdávat a zvát lidi k poslechu Božího slova? Je to tedy třeba nachystat v Ol, mě se do vlaku a do batohu s knihami a spacakem apod. toho mnoho nevejde. Díky
http://www.paulinky.cz/Inspirace/Ruzne-inspirace/Bozi-slovicko

Neposeda Pokus o reportáž. Kdo vydrží až do konce, spasen nebude, ale potvrdí se mu, že jsem nekecala a byla tam:-) A taky si mlže udělat vlastní obrázek o tomto pojetí Bible24
http://olomoucky.denik.cz/galerie/bible-cteni-g0312.html?mm=4352752

Neposeda

marta-el To je milá fotečka :-)

Neposeda z profilu jedné mé spolusestry v Argentině

omlecka viděl jsem ho na hodně fotkách a směje se dost:) třeba http://www.repubblica.it/speciali/esteri/conclave-papa-elezioni2013/2013/03/13/foto/jorge_marge_bergoglio_il_nuovo_papa-54503097/1/#2

HelenaH omlecka...to je fajn, že jste sem pověsil tento odkaz!!!! Díky.

nu333 omlecka - To je parádní fotka