Dnes v noci trénuji umění tří řádků. Až se vám dostane do ruky nový katalog Paulínek pochopíte:-)

Neposeda

Pokračuje to i dnešní podvečer...

Zobrazit 1 komentář »
Jiří Zajíc

Díky za tohle svědectví.
K vážnému zamyšlení je v závěru vyslovená touha milých řeholnic, aby církev byla "více lidská a přibližující se lidem". Protože to je velmi vážné, když tohle dokonce vyslovují řádové sestry. Tedy že i ony cítí, že naše současná církev je málo lidská.
V dokumentech i vzletných kázáních se sice nazývá Matkou, ale skutečné její působení se tomu mnohdy nepodobá. To je jasné a ta skromná a upřímná prosba argentinských řeholnice o tom svědčí víc než cokoliv jiného.

růžetrnitá

Jsem velmi vděčná za tohoto papeže. Byla bych ráda, kdyby i církev u nás byla více lidská. Jakmile člověk vypadne z toho středního proudu, který je aktivní ve farnosti, vypadne ze zájmu farnosti. Možná jednou za rok může přijít na svátost nemocných. Mám často dojem, že úřady, obřady, svátky, slavnosti, budovy, to vše je důležitější než lidé, hlavně staří nemocní a chudí. Není to škoda?

Neposeda

Jen prosím ten výrok našich sester berte v kontextu jejich zkušenosti a argentinskou církví a vůbec kulturou Latinské Ameriky. Není to poprvé, co naše sestry ze zemí L.A., které nás v Praze navštíví, překvapují svým názorem na církev a zvl. na radikalitu života podle evangelia!

AndyMocuba

Matka církev se emancipovala a je spíše Otcem. Takže více citu by prospělo (neříkám, že je církev bezcitná).
A radikalizace dle evangelia je přece náš ideál...

Zobrazit 4 komentáře »

Jaro nám přineslo Radost z víry!

Napsat komentář »

Díky za tak rychlou smršť miminek! Dvě fotky podstoupily do finále, pak dám vědět, až bude celá nová sada přání na světě. Tentokrát to děláme společně s německou a polskou komunitou.

ToB

"Smršť miminek" vypadá jako titulek dobré zprávy pro Evropu :o)

No jasně, kdo by nechtěl svého drobečka na přání :o))

Zobrazit 1 komentář »

Velká prosba: shánime fotku miminka (dobře bay byla tvář). Kvalitní (zadarmo - můzeme dát pak nějaké výtisky). Je to na praní k narození miminka. Prosím, ozve se někdo co nejrychleji?! Už jsme něco měly, ale nečekaně to padlo.

Lucie007

Posílám kamarádce:-)

Zobrazit 1 komentář »

20. v měsíci: další díl z dějin Boží a lidské spolupráce na díle hlásání evangelia.

Napsat komentář »

Vrátila jsem se z Bible24 - právě včera večer, kdy jsem četla, mi cinknul tento email z Prahy: Noc s listy apoštolů (31.5.)!!!!

Napsat komentář »
LukášD

Tak je zde i video se s. Andreou:
http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/video-dve-stovky-lidi-ctou-na-olomoucke-radnici-bibli-20130318.html
Začínám věřit, že Paulínky mají dar všudypřítomnosti. :-)

Neposeda

video se mnou? cože?! ted jsem se vratila...

KateřinaKiszová

:-) kráása!

Zobrazit 3 komentáře »

Ta nejlepší příprava na Bibli24: ranní hodina nad Lukášovým evangeliem na KTF.

Napsat komentář »

Balím do Olmíku na Bibli24! Jo, pořád se mohou hlásit čtenáři, posluchači jsou zváni a do party na nabízení Božího slovíčka okolo radnice nadále hledám pomocníky. kdo by měl zájem, až do 10h zítra ráno (Po) jsme on-line, pak už asi ne.

Neposeda

Tomu říkám mít to vychytané (co mi přišlo za mail hned po rezervaci)

Dobrý den,
provedl(a) jste rezervaci čtení úryvku Jan 19 v čase 05:31 - 05:40 (19.3.2013) v rámci projektu Čtení Bible v průběhu 24 hodin, který se uskuteční v pondělí 18.3.2013 od 16:45 hodin v kapli sv. Jeronýma (1. patro olomoucké radnice).
Vyčkejte prosím na potvrzení Vaší rezervace a zaslání dalších informací.
Děkujeme a přejeme Vám pěkný den.
Paschalia olomucensia
www.paschaliaolomucensia.cz

omlecka

Myslím na vás - jako rodilý Olomoučák :)

Neposeda

máš-li komu napsat a pozvat ho, učiň tak, je to zvláštní, ale dost lidí to nechává chladnými (teď myslím ty normálně "aktivní" lidi z církve - možná mají jako Marta dost starostí a tak nemohou usednout u Pánových nohou jako Maria - škoda)

KateřinaKiszová

Ano, překvapivě dost lidí to nechává chladnými....ale jak to tak bývá, (alespoň v případě olomouckých studentů) spousta lidí to nechává na poslední chvíli....takže ještě pořád je možnost se zítra začíst do Božího slova...:-)

Neposeda

a já dodávám: i zaposlouchat! vypadá to jako vobyč věc, ale nechat hodinu na sebe působit Boží slovo, to dělá věci!!!!

Zobrazit 5 komentářů »

Jeden tip na knihu, ještě je čas si ji získat nebo půjčit...

MSF

Můj oblíbený autor

MSF

...... hlavně v tuto chvíli čtu od tohoto autora pro mě aktuální krásnou knížku "Svátost manželství" :-)

Zobrazit 2 komentáře »

Mohli byste někdo nachystat několik těchto "ruliček", abychom je v Olomouci mohli před radnicí rozdávat a zvát lidi k poslechu Božího slova? Je to tedy třeba nachystat v Ol, mě se do vlaku a do batohu s knihami a spacákem apod. toho mnoho nevejde. Díky

Napsat komentář »

Při všech těch velkých událostech by málem zapomněla, že my taky dnes máme "big day" (i když tedy jsme slavily při křížové cestě modlitbou za papeže)

MSF

já budu mít "big day" v neděli :-))

Neposeda

já vím!!!! a pamatuji

MSF

:-)

MSF

kostel je "načinčanej" všechno přichystané ...

Zobrazit 4 komentáře »

A tohle je taky pecka, ne? Rozhovor s autorem pro ty, kdo ho neznají (tedy pro nesignálníky)

Napsat komentář »
Neposeda

Psal to své diecézi a nyní i českým čtenářům, díky překladu s. Anny nyní také obyvatelům ČR:-)

Ferenc

Díky moc.

marta-el

Je to pravdivé a apelující, díky Aničce za tak aktuální překlad :-)

Angelo23

Děkuji!!! :-)

Zobrazit 4 komentáře »
Renata Svobodová

Podobnost jsem našla a vím, o co jde. :)

marta-el

Oblíbený nápoj horké maté? :-)

Talir

Díky za pěkný příspěvek! Moc se mi líbilo, jak papež František po svém zvolení poprosil lidi shromážděné na Svatopetrském náměstí o modlitbu a požehnání, sklonil se před Bohem a lidmi, a celé náměstí rázem utichlo - ponořené do modlitby.
Jo, "mate", toho jsem si užil v Argentině dost. Je krásným rodinným zvykem předávat si nádobku s mate (taky "porongo") od ruky k ruce s tím, že poté, co se jedna osoba napila, tak hostitel pro dalšího člověka dolije znovu vroucí vodu (případně u "tereré" ledovou vodu). Z hygienického hlediska to asi není úplně ideální, protože každý pije jen jednou "bombillou", ale každopádně tento zvyk určitým způsobem utvrzuje společenství a dává vyniknout rodinné atmosféře. Když přijdete k někomu jako host, tak vám naprostá většina Argentinců mate automaticky nabídne.

JiKu

Jsou to lidsky nesmírně sympatické vlastnosti. Uvidíme, jak budou fungovat na pozici Náměstka Kristova, protože se bude moct osobně setkávat a osobně řešit problémy daleko menšího promile svých oveček, než mohl v Buenos Aires. Daleko více setkání budou realizovat a daleko více problémů budou řešit jeho kolegové/spolupracovníci/podřízení. Držím mu palce.

Neposeda

Jo, bude se muset naučit být papežem a Evropanem. A my se zase naučit vidět církev i za kopečky a za oceány... (v KT vyjde článek jednoho Čec ha, který dva roky žil v Argentině - dost to vysvětluje)

Zobrazit 5 komentářů »

Jízdenka na Bibli24 na pondělí právě zakoupena!

Neposeda

a v Rumunsku sestry dělají Bibli24 v červnu. že bych si šla koupit i letenku?!

Zobrazit 1 komentář »
Clara

Olomouc mám moc ráda a ráda bych přijela, byť jsu "noční typ" a ne "noční tip" ;-) ale asi mi to nevyjde... Tož aspoň sdílím, třebas se někdo chytne...

Neposeda

díky za upozornění na chybku (makám na jiných věcech, tohle je srdeční výpomoc) a díky za sdílení. nevěřím, že by lidé skutečně neměli zájem nechat se oslovit Božím slovem - spíš prostě o tom nevědí a nebo je musí někdo pozvat osobně!

Neposeda

a v Rumunsku sestry dělají Bibli24 v červnu. že bych si šla koupit i letenku?!

Neposeda

Mohli byste někdo nachystat několik těchto "ruliček", abychom je v Olomouci mohli před radnicí rozdávat a zvát lidi k poslechu Božího slova? Je to tedy třeba nachystat v Ol, mě se do vlaku a do batohu s knihami a spacakem apod. toho mnoho nevejde. Díky
http://www.paulinky.cz/Inspirace/Ruzne-inspirace/Bozi-slovicko

Neposeda

Pokus o reportáž. Kdo vydrží až do konce, spasen nebude, ale potvrdí se mu, že jsem nekecala a byla tam:-) A taky si mlže udělat vlastní obrázek o tomto pojetí Bible24
http://olomoucky.denik.cz/galerie/bible-cteni-g0312.html?mm=4352752

Zobrazit 5 komentářů »
marta-el

To je milá fotečka :-)

Neposeda

z profilu jedné mé spolusestry v Argentině

HelenaH

omlecka...to je fajn, že jste sem pověsil tento odkaz!!!! Díky.

nu333

omlecka - To je parádní fotka

Zobrazit 5 komentářů »