Kdo to nestihl v přímém přenosu, zde všechna videa z posledních dnů (samozřejmě, že nejvíce po italsku, ale jsou k dispozici i další jazyky)

Napsat komentář »

Papež zamyká Vatikán. Nejsem vůbec plačka, ale bere mě to...
http://www.tvnoe.cz/zive-pres-internet.html

Napsat komentář »

A konečně tu máme i listování a celou první kapitolu! (před zkouškou jsme nestíhala)

Ester-Michael

nádherný, díky

Ester-Michael

něčím mi to připomíná Chatrč....a taky Lewise....

Zobrazit 2 komentáře »

„S láskou zdravím poutníky z České republiky. Děkuji vám za vaši přítomnost a zvu vás, abyste ve světě věrně svědčili o radostné zvěsti spásy. Rád žehnám vám a vašim rodinám. Chvála Kristu!” - poslední slova papeže Benedikta XVI. pronesená česky.

Napsat komentář »

V českých médiích si toho nakonec taky všimli, ale já už ze zvyku chodím jinam:-)

Napsat komentář »

Právě jsme si adoptovala kardinála. Jeho jméno mi bude za chvíli zasláno emailem:-)
Chceš taky?
http://adoptacardinal.org/adoption (je to i anglicky)

Fery

Jean-Baptiste Phạm Minh Mẫn z Vietnamu :-)

Rákosníček

Donald Wuerl (USA)

Zobrazit 15 komentářů »

Má nová definice zkoušky: přednášející během ní ohodnotí, nakolik mě byl schopen uvést do problematiky, předat terminologii a nadchnout mě pro hlubší studium. Takže uvidíme, jakou známku si dneska dá!

Luci-e

No přece jedničku:)

Andrea Hýblová (Neposeda)

Dal si dvojku, asi si je vědom svých drobných nedostatků:-)

Zobrazit 3 komentáře »

A už vyšla! Až budu mít zítra po zkoušce, vložím i listování.

ToB

Velmi čtivá, půvabná knížka o důvěře v Boží vedení z pohledu dívky. Provází etapami duchovního růstu, jakými musí projít každý věřící, a používá přitom poetický jazyk mýtu, jímž se proplétá zpěv Písně písní.

sýkorka

Moc fajn knížka! Doporučuju! .)

Zobrazit 2 komentáře »

Svěřujete nám své úmysly k modlitbě? Spojme se... (právě jsem na tento týden vytiskla 3 stránky svěřeným osob, situací a trablů)

Napsat komentář »

Komu utekla verze Matoušova v minulém týdnu, zde to má stručněji a ještě pádněji od Lukáše: "Ježíš řekl svým učedníkům: "Buďte milosrdní, jako je milosrdný váš Otec! Nesuďte, a nebudete souzeni, nezavrhujte, a nebudete zavrženi. Odpouštějte, a bude vám odpuštěno. Dávejte, a dostanete: míru dobrou, natlačenou, natřesenou a vrchovatou vám dají do klína. Neboť jakou mírou měříte, takovou se naměří zas vám." (Lk 6,36-38)

Napsat komentář »
Ester-Michael

ha, i papež říká "obzvláště krásné evangelium"?:-D To mě těší....tak v tom můžu pokračovat:-)....

Zobrazit 1 komentář »

Poslední Anděl Páně s Benediktem XVI. (přes tv)

suposlav

no jo...

tina

Četla jsem to na webu :-)) moc hezké!

Zobrazit 2 komentáře »

K dnešnímu svátku...

rob

A poblíž Pavla jsou vždycky Paulínky :D

Meruňka

No jo - všechno nejlepší k svátku všem Petrům!

Krasnazena

Petr je snad jediné jméno, které je v občasnkém kalendáři 2x. dnes a 29.6. to je tedy privilegium!

Zobrazit 3 komentáře »

BIBLE24 bude letos v Olomouci!

voda-zpívající

hurá, aspoň něco blízko k nám

Zobrazit 1 komentář »

20. v měsíci: připomínka našich začátků před 100 lety + sleva v knihkupectví:-)

Napsat komentář »
Andrea Hýblová (Neposeda)

já to neviděla vůbec, jen si naše sestry na chvíli sedly a zapnuly tv a ejhle, akorát tam bylo toto. no a jedna ze sester je i autorkou té knihy, takže jí to fakt praštilo přes oči...

AtamanIvanSirko

Přijde policajt do nebe:
„Tak vy jste Jehova, jo? A máte na to nějaký svědky?“

Zobrazit 8 komentářů »

Každý, kdo bude vzývat jméno Páně, bude spasen... zaznělo v 2. čtení. A tak jsem dnes v sobě nechala zaznívat jeho jméno a ono znělo, i když už jsem na to nemyslela. "Pane Ježíši Kriste, Synu Boha živého, smiluj se nade mnou..."

Napsat komentář »

Jsem se dnes dočetla dobrou zprávu: "Lékaře nepotřebují zdraví, ale nemocní! Nepřišel jsem povolat k obrácení spravedlivé, ale hříšníky." - Teď jen si ujasnit, kým jsem.

Napsat komentář »

A už je to tady zase: "Hle, v postní dny vyřizujete své záležitosti a trýzníte všechny své dělníky! Hle, k sváru a hádce se postíte a bijete zločinnou pěstí. Přestaňte se takhle postit, a váš hlas bude slyšet až do výšin. Je tohle půst, jaký se mně líbí, den, v němž se člověk umrtvuje? Sklonit hlavu jako rákos, ustlat si na žínici a prachu? Tohle nazveš postem, dnem milým Hospodinu? Či není půst, jaký si přeji, (spíš) toto: rozvázat nespravedlivá pouta, uvolnit uzly jha, utiskované propustit na svobodu, zlomit každé jařmo? Lámat svůj chléb hladovému, popřát pohostinství bloudícím ubožákům;… Zobrazit více

A už je to tady zase: "Hle, v postní dny vyřizujete své záležitosti a trýzníte všechny své dělníky! Hle, k sváru a hádce se postíte a bijete zločinnou pěstí. Přestaňte se takhle postit, a váš hlas bude slyšet až do výšin. Je tohle půst, jaký se mně líbí, den, v němž se člověk umrtvuje? Sklonit hlavu jako rákos, ustlat si na žínici a prachu? Tohle nazveš postem, dnem milým Hospodinu? Či není půst, jaký si přeji, (spíš) toto: rozvázat nespravedlivá pouta, uvolnit uzly jha, utiskované propustit na svobodu, zlomit každé jařmo? Lámat svůj chléb hladovému, popřát pohostinství bloudícím ubožákům; když vidíš nahého, obléci ho, neodmítat pomoc svému bližnímu?" - tohle mě vždycky dostane! (celý ten dnešní úryvek z Izaiáše je Iz 58,1-9a)

Krasnazena

Jo, jo, ten půst od jídla je vlastně daleko jednodušší.....

Zobrazit 1 komentář »
  • 1
  • 2