Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Proč ten konec světa nenastal?! Byli bychom ušetřeni těch konců, na jejichž začátku stojíme... Takže mi nezbývá nic jiného než volat: Amen, přijď, Pane Ježíši!

Neposeda

dodatek od kamarádky (zaujalo ji v breviáři tato modlitba): Bože, chraň a posiluj naši víru, ať žádné pokušení neuhasí oheň, který v nás zanítila tvá milost."

Několik fotografií zachycující atmosféru večera.

Tak dorazil i metropolita Kryštof. Ale radost jsme měly z každého účastníka. Bylo plno, ani jsme to nečekaly. PS: chvíli zase církev dýchala oběma plícemi (v našem malém knihkupectví).

Neposeda

Tak dorazil i metropolita Kryštof. Ale radost jsme měly z každého účastníka. Bylo plno, ani jsme to nečekaly. PS: chvíli zase církev dýchala oběma plícemi.

Jedna citace z naší knihy - aktuální k české situaci: "Základní věci, jako je vzduch, který dýcháme, neuměl nikdo pojmenovat, natožpak odůvodnit. Kultura, opravdová kultura, na níž mají všichni svůj podíl, existovala už jen v rychlosti převzaté od dějinného vývoje a – aniž to věděla – utratila svůj duchovní majetek. Dnes jsme všichni nihilisté. Proto klademe takový důraz na politické hádky, které se přitom míjejí s realitou. Potřebujeme znovu objevit základ."
http://www.paulinky.cz/obchod/detail/Jine-slunce-1

Takže už vím, proč ve Vatikánu vyhrál Zeman: Lucie Bílá šla volit tam (a kdoví, kolik s sebou vzala kámošů - ve Vatikánu je totiž pouze jeden člověk zapsaný do voličského seznamu, ostatní měli volební průkaz s sbeou).

Jenda

ja jsem si myslel, ze je to mozna - SNAD - volicskymi prukazy...

Ester-Michael

ve Vatikánu vyhrál Zeman?? Od voleb se mi nějak nedostává slov:-(....

Neposeda

volilo tam asi 19 lidí - někdo to tu házel v odkaze... ted uz je jasno, jak k tomu doslo

Nedělní podvečer je tu proto, abych mohla konečně napsat několika přátelům delší mail než jen dva řádky na chatu. Díky, Hospodine, za neděli! (a že volby jsou v ČR v Pa a So a ne třeba jako v It v Ne).

A teď z jiného/Božího soudku, ze kterého ráda piju: "Projevila se Boží dobrota, která přináší spásu všem lidem. Vede nás k tomu, abychom se odřekli bezbožného života i světských žádostí a žili v tomto nynějším věku rozvážně, spravedlivě..." (pokr. Tit 2,11-14; 3,4-7, třeba zde http://www.vira.cz/Nedelni-liturgie/Svatek-Krtu-Pane-cyklus-C-1.html)

Jestli chce Karel můj hlas, bude se muset nějak vyjádřit k TOP09 (některým jejím členům). Jinak budu volit nevolbou. Prosím, to neberte jako návod pro ostatní. To je má první reakce. Dávám si teď 14 dní na rozlišování. A dávám je i Karlovi.

Ester-Michael

no jo, jenže před volbama se slibuje leccos.... Je-li katolík (viděla sem ho jednou u přijímání), tak by měl vědět ale i bez připomínání, co je dobrý a co špatný, ne?

A taky on myslím ví, že je má už skoro vyhraný, že lidi, co volili jiný kandidáty, pravděpodobně budou volit jeho....

Tomáš

Souhlasím s prvním odstavcem @Ester-Michael. Myslím, že nemá cenu „vydírat“ někoho před volbami:) Budu rád, když na rozdíl od některých jiných kandidátů z prvního kola, nic moc slibovat nebude. Proč by měl něco slibovat, když je předseda vládní strany. Navíc kandidát, který pár dní před volbami otočí, je pro mě dost nedůvěryhodný.

Jinak KS jsem nevolil, dal jsem hlas Roithové. Ale s výsledkem voleb jsem hodně spokojený. Jsem moc rád, že se v druhém kolem nemusím rozhodovat např. mezi Zemanem a Francem, Bobošíkovou ap. Také jsem rád, že Zeman je první. Domnívám se totiž, že pokud by KS byl jasně první, více lidí by nešlo volit:( Takhle to aspoň o pár lidí více nakopne:)

Jestli to má jasně vyhraný, to si nejsem tak jistý. Může zavládnout blbá nálada, lenost, hory a kdoví, co ještě …