Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Proč ten konec světa nenastal?! Byli bychom ušetřeni těch konců, na jejichž začátku stojíme... Takže mi nezbývá nic jiného než volat: Amen, přijď, Pane Ježíši!

Neposeda

dodatek od kamarádky (zaujalo ji v breviáři tato modlitba): Bože, chraň a posiluj naši víru, ať žádné pokušení neuhasí oheň, který v nás zanítila tvá milost."

Několik fotografií zachycující atmosféru večera.

Tak dorazil i metropolita Kryštof. Ale radost jsme měly z každého účastníka. Bylo plno, ani jsme to nečekaly. PS: chvíli zase církev dýchala oběma plícemi (v našem malém knihkupectví).

Neposeda

Tak dorazil i metropolita Kryštof. Ale radost jsme měly z každého účastníka. Bylo plno, ani jsme to nečekaly. PS: chvíli zase církev dýchala oběma plícemi.

Jedna citace z naší knihy - aktuální k české situaci: "Základní věci, jako je vzduch, který dýcháme, neuměl nikdo pojmenovat, natožpak odůvodnit. Kultura, opravdová kultura, na níž mají všichni svůj podíl, existovala už jen v rychlosti převzaté od dějinného vývoje a – aniž to věděla – utratila svůj duchovní majetek. Dnes jsme všichni nihilisté. Proto klademe takový důraz na politické hádky, které se přitom míjejí s realitou. Potřebujeme znovu objevit základ."
http://www.paulinky.cz/obchod/detail/Jine-slunce-1

Takže už vím, proč ve Vatikánu vyhrál Zeman: Lucie Bílá šla volit tam (a kdoví, kolik s sebou vzala kámošů - ve Vatikánu je totiž pouze jeden člověk zapsaný do voličského seznamu, ostatní měli volební průkaz s sbeou).

Jenda

ja jsem si myslel, ze je to mozna - SNAD - volicskymi prukazy...

Ester-Michael

ve Vatikánu vyhrál Zeman?? Od voleb se mi nějak nedostává slov:-(....

Neposeda

volilo tam asi 19 lidí - někdo to tu házel v odkaze... ted uz je jasno, jak k tomu doslo

Nedělní podvečer je tu proto, abych mohla konečně napsat několika přátelům delší mail než jen dva řádky na chatu. Díky, Hospodine, za neděli! (a že volby jsou v ČR v Pa a So a ne třeba jako v It v Ne).

A teď z jiného/Božího soudku, ze kterého ráda piju: "Projevila se Boží dobrota, která přináší spásu všem lidem. Vede nás k tomu, abychom se odřekli bezbožného života i světských žádostí a žili v tomto nynějším věku rozvážně, spravedlivě..." (pokr. Tit 2,11-14; 3,4-7, třeba zde http://www.vira.cz/Nedelni-liturgie/Svatek-Krtu-Pane-cyklus-C-1.html)

Jestli chce Karel můj hlas, bude se muset nějak vyjádřit k TOP09 (některým jejím členům). Jinak budu volit nevolbou. Prosím, to neberte jako návod pro ostatní. To je má první reakce. Dávám si teď 14 dní na rozlišování. A dávám je i Karlovi.

may

Ty snad chceš na prezidentském křesle vidět Zemana?!!!... to snad ne.

zdis

Jsem zásadně proti Zemanovi, ještě si ho pamatuju z 1989. CHytrej sociolog, ale pro sebe.

Káťa0

Taky nechci Zemana, proto budu volit!!!

Ester-Michael

Neposeda: ano, to byla i moje prvni reakce....že k volbám nepůjdu, když není z koho vybírat.... Jenže ze dvou zel je lepší to menší.... Než mít prezidenta Zemana (s jeho poradcem Šloufem a kontakty na mafii?), tak holt co se dá dělat jinýho než volit toho druhýho?:(

Neposeda

neříkám, že volit nepůjdu, ale nechci mu dát svůj has zadarmo/automaticky

omlecka

Myslím, že politika je umění možného. Schwarzenberga považuju za člověka velkého ducha, o Zemanovi to říct nemůžu. Jinak starší, ale taky zajímavé: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/407235100021003/

Tomáš

@Neposeda: Máš jinou možnost?

Neposeda

Ano, mám možnost - jako další křestané v této zemi - dát slyšet mému hlasu. Až bude žádat o naše hlasy. Koncerty a placky s čírem mi nestačí.

Tomáš

@Neposeda: Mám na mysli volby: Že pokud Karel nic dělat nebude, tak opravdu zvažuješ nejít k volbám?

Neposeda

Popravdě řečeno, je to jedna z možností. Chci volit skutečného politika a ne mediální obraz z jeho kampaně.

Tomáš

Pokud by si tohle řekla většina lidí, tak k volbám budou chodit už jen voliči KSČM...

MiroslavKratochvíl

To je možné, záleží však na tom, zda je to také špatné. Je špatné použít rozum a vůli, jen proto, že je možné, že budou voliči KSČM ve volebních místnostích osamoceni? To jistě ne.

Neposeda

jen tak pro legraci jsme si udělala onu volební kalkulačku: ejhle, nejsme první z mých věřících přátel, komu KS vyšel v záporných číslech (a Zeman v mizivém procentu shody).

Tomáš

@MiroslavKratochvíl: Použije-li rozum a vůli většina tak, že nepůjde k volbám, tak asi raději emigruji:)

@Neposeda: U mě u obou -14 % :)

Zdendanda

No, já bych jenom podotkla, že všechny ty různé kalkulačky nejsou úplně věrohodné, protože často používají názory politiků různě vytržené z kontextu a navíc v nich jsou často věci, na které prezident nebude mít až takový vliv.
Já osobně mám jasno už dlouho, stejně jako v prvním kole budu volit KS (nejen proto, že toho vychlastaného ... na Hradě nechci). Zeman je pro mě nevolitelný i z toho důvodu, že v každém rozhovoru vytahuje, jak je proti restitucím a podporuje proticírkevní náladu v zemi, zatímco KS se jasně vyjádřil pro restituce.
Jinak co se týče "zmedializovaného obrazu z kampaně" - uvědomte si, že i ten jiný obraz je zmedializovaný. Média (podle toho, k čemu tíhnou) málokdy předávají pravdivý a nezkreslený obraz a dost často druhé poškozují...

Zdendanda

... před volbami nebylo o Fischerovi dobrého slova, a taky nakonec dost neuspěl.
Mně se moc líbil třeba tento rozhovor: http://www.nase-rodina.cz/article.php?clanek=635

Zdendanda

A jen tak na okraj - můj osobní názor je, že nejít volit je totéž jako dát hlas Zemanovi. Ta jeho eskadra voličů totiž určitě přijde (jako voliči komoušů si nikdy nenechají volby ujít...)

MiroslavKratochvíl

V případě, že považuji Zemana v určitém smyslu za lepšího kandidáta než je KS, nemám problém k volbám nejít...

Ester-Michael

A považuješ ho za lepšího kandidáta? Jeho poradce Šlouf napojený na Mrázka, opoziční smlouva, arogantní chování, osobnost nula atd. atd.?

(kurník, zase o politice, musím dodržovat předsevzetí:-), protože o politice se asi lidi nejvíc pohádají.... Já jen že Zeman mi připadá jako snad ta nejtragičtější volba v jedný řadě s Bobo a bizarním Franzem....)

Ester-Michael

Jo, vůbec nejsem pro KS....kdysi sem ho volila v TOP09, protože tehdy nebyla jiná alternativa a doufala sem, že ho Kalousek (kterýho bych samotnýho určitě nevolila) nezastíní natolik, jak to vypadá....ale zastínil, KS jako tak trochu nastrčená figurka....

Podruhý bych to ale rozhodně neudělala....z mnoha důvodů.... Jenže teď vypadá, že jinou možnost nemám, nechci-li mít jako prezidenta Zemana.... Hodně tragický volby....ehm.... Chtěla bych volit někoho, za koho se fakt můžu postavit a ne z donucení.... Ohledně ochrany života KS taky nic moc, zdá se mi.... Slibovaný nutný a postupný reformy přepísknutý do druhýho extrému. Někdo, kdo je schopen jásat nad smrtí zločince a přát "lovu zdar"....to snad není křesťanský postoj....
Vláda zodpovědná za podivný amnestie. A tak dále....

omlecka

Já to nechápu. Zeman, který dělal politiku výměny špiček bezpečnostních a protikorupčních složek, politiku "neomezené moci" díky změně volebního zákona, prorůstání politiky a byznysu, podivných poradců atd. - podle mě jedno z nejtemnějších politických období posledních dvaceti let. A ještě znovu v sobotu tu opoziční smlouvu chválí.

omlecka

Mám skoro chuť volat po mobilizaci sil proti Zemanovi :) jako u Děkujeme, odejděte

omlecka

Že má KS jen mediální obraz, si nemyslím - jinak by nedostal Evr.cenu za lidská práva, Řád TGM, zlatého rouna, vaznamenání SRN a Rak. ad. Není dokonalý, ale ve srovnání se Zemanem... Mimochodem se spoustou z tohohle se můžu ztotožnit: http://christnet.cz/zpravy/24888/halik_podporuji_karla_schwarzenberga.url

Neposeda

Přátelé, místo mobilizace proti Zemanovi, mobilizujte své hlasy a žádejte něco po Karlovi! Nenechte se sytit tím, co vám nabízí jeho volební štáb, ale dejte se slyšet. Budou diskuze v ČT, ČRo, frčí na několika profilech na fb... (co já vím,co vše), jistě půjde žádat o podporu KDU. Proč mu nepřipomenout, jaké hodnoty u něho čekáme?! Ať pak zase nepláčeme, že jsme doufali, že to bude lepší. PS: mně o Zemanovi nemusíte přesvědčovat, že je to neférový chlap. Já se však dožaduji férovosti u toho, komu chci dát hlas.

Ester-Michael

no jo, jenže před volbama se slibuje leccos.... Je-li katolík (viděla sem ho jednou u přijímání), tak by měl vědět ale i bez připomínání, co je dobrý a co špatný, ne?

A taky on myslím ví, že je má už skoro vyhraný, že lidi, co volili jiný kandidáty, pravděpodobně budou volit jeho....

Tomáš

Souhlasím s prvním odstavcem @Ester-Michael. Myslím, že nemá cenu „vydírat“ někoho před volbami:) Budu rád, když na rozdíl od některých jiných kandidátů z prvního kola, nic moc slibovat nebude. Proč by měl něco slibovat, když je předseda vládní strany. Navíc kandidát, který pár dní před volbami otočí, je pro mě dost nedůvěryhodný.

Jinak KS jsem nevolil, dal jsem hlas Roithové. Ale s výsledkem voleb jsem hodně spokojený. Jsem moc rád, že se v druhém kolem nemusím rozhodovat např. mezi Zemanem a Francem, Bobošíkovou ap. Také jsem rád, že Zeman je první. Domnívám se totiž, že pokud by KS byl jasně první, více lidí by nešlo volit:( Takhle to aspoň o pár lidí více nakopne:)

Jestli to má jasně vyhraný, to si nejsem tak jistý. Může zavládnout blbá nálada, lenost, hory a kdoví, co ještě …