Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

I když ještě stále řešíme, jak paní Skleničkovou do Prahy dostaneme (naděje umírá poslední ) v záloze něco máme, a tudíž vám představuji tohoto hosta večera!

K datu 29. 11. se váže den zasvěcení naší římské baziliky... a jeden slib!

Felicita

Moc krásné! Panno Maria, díky!

amperijas

dobrý jak se máte co dělate já se má dobře

tina

Kde to přesně je? A jak se tam jede (nebo jde :)) ?

Děkujeme víře.cz za pomoc při zvaní na večer Zůstat člověkem. Snad jen pro ty, kteří chtějí přijít a chtějí se nechat "překvapit", nečtěte si všechny ty ukázky. Jsou součástí scénického čtení toho večera.

Tak a teď už jen hledám několik ochotných lidí, kteří by nám v pondělí 3.12. mezi 19-19.30 - před začátkem večera Zůstat člověkem - pomohli s "navigací" lidí (těch kostelních i těch, co přijdou zvenku a absolutně netuší, kde je nějaký refektář). Hlaste se mi. Odměna jistá:-)

Prosím, může se někdo zastavit u nás v knihkupectví a odnést plakát na Zůstat člověkem do těchto farností )do soboty večera): Týn, Salvátor, Voršila, Markéta na Břevnově, Karlín, Terezička, Strašnice a sv. Václav na Smíchově? Plakáty budou od zítra (st) 11 hodin. Není nutno, aby jedna osoba odnosila vše. Do komentáře se napište, kdo kam. Díky mooooc!

Čekám na svou kmotřenku, jejího brášku a rodiče a společně půjdeme do divadla na Mikulášovy patálie. Pro někoho dárek k svátku, pro někoho k narozeninám. A pro mě radost potkat se s nimi se všemi!

amperijas

jak se máte kolik stoji ty duševní vitanimy líbi se ten ruženec s toho bych se rada modlila a mají je na kna nasledanou petra nevařilová

Jana Bezděková

tak napiš, jak se Ti to líbilo ;) já byla nadšená, ségřiny děti taky. a jiní z příbuzenstva též ;) Chválila jsem to jistému účinkujícímu, tak jsem zvědavá, co na to ostatní diváci ;)

Neposeda

jj, dobrý, dobrý. prý plánují i Mikulášovy prázdniny. takže můžeme jednou vyrazit všichni dohromady.

Jana Bezděková

tak na to se budu muset poptat :D
stejně na ty patálie chci jít znovu. Bylo to skvělé

Krasnazena

Ty fotky spokojeným manželů jsou krásné, ale i na mě doléhá, kolik vztahů se rozpadá a jak někdy opravdu vůbec nevím, co poradit. Často je to obustranné trápení. A co dělat, když dobrou vůli má jen jeden? trápit se do konce života?????

mag

Není možné se trápit vedle špatného manžela pokud důvěřujeme Pánu Bohu. On nám dává sílu. Snad ten, kdo má takový problém dostává od Pána Boha větší důvěru a má šanci více vyrůst v lásce. Je to těžké, ale pokud se to vezme za správný konec je z toho mnohem větší dobro. Určitě je potřeba se modlit a pak to jde. :+)

katstyle

Já také někdy nevím, co poradit., hlavně se za dotyčné modlím , vyslechnu je....
Ono když žena má děti a je svým mužem fyzicky a psychicky týrána, když to odnášejí i děti..., je skutečně lepší, když spolu manželé nebydlí..

terre-eau

"Není možné se trápit vedle špatného manžela..." Magdaleno, nehnevajte sa, ale toto je poriadna hlúposť .... Skrátka nemám slov...

zirafa

@terre-eau souhlasím

katstyle

terre-eau-přečetla jsem si Váš článek.
Já si myslím, že mag nechtěla svým komentářem bagatelizovat utrpení v manželských vztazích,
vždyť žily i světice, které v manželství obětovaly svůj život za spásu svého špatného manžela..
Naším cílem by mělo být-s pomocí Boží dojít do nebe..
Věřím, že je neúnosné žít ženě s dětmi pod taktovkou despoty, pak si myslím, že je rozhodně lepší, aby pro spásu duše své a duší svých dětí ta žena žila sama, bez manžela.
My jsme tu pak od toho, abychom neodsuzovali,
ale pomáhali modlitbou a konkrétními skutky.

HelenaH

Já taky myslím, že dokud žijeme tady-v tomto světě narušeném hříchem..že je prostě možné všechno. I to, že se trápíme, že se nepodaří manželství, že některá dívka přehlédne nějaké patologické rysy svého nastávajícího a pak prožívá malé Peklo....ona i jejich děti. Já trochu nechápu, co by mělo být v komentáři Mag špatně. Věta "není možné trápit se...?". Vydržet týrání...to asi nikdo nechce. To se asi nedá. Vydržet, že manželství třeba není idylická procházka? To se dá vydržet. A mělo by se to vydržet-s modlitbou, láskou a pokorou se to asi dá.

terre-eau

Heleno, prvá veta je podľa mna zle a nesúhlasím s ňou. Pozorne si ju prečítaj prosím. A následne je tam modlitba predstavená sposobom, ktorému ja hovorím "zbožná fráza". Takéto zjednodušenia vedú ku karikatúre kresťanstva, alebo k extrémizmu, či škrupulantstvu. Nuž a to mi vadí.

Krasnazena

Já upřímně chápu i ženy, které odejdou. A rozhodnutí je vždycky na každém z nás. A sama vidím, že zvnějšku nikdy nic neposoudíme správně. Asi se rouhám, ale ve vztahu, kde byla ponižovaná bych prostě nežila. Každý má svou důstojnost.

mag

Kdysi mě velmi zaujal film svatá Rita. Zbožná mladá žena si vzala za muže vraha, což zjistila kŕátce po svatbě. Zkuste si to milé zbožné ženy představit, jak byste se asi cítili. Ale ona svou pochopitelnou hořkost vyřešila tak, že to, co mu slíbila při svatbě dodržela.
1) Zůstanu s tebou v dobrém i ZLÉM.
2) Slibuji ti lásku, úctu a věrnost
A to ji dovedlo do nebe. Manžel se postupně obrátil. Svátost manželství je od toho, aby nám na cestě do nebe v našich vztazích pomáhala. Mám pocit, že mnozí z této svátosti nežijí, protože ji nechápou správně, což je škoda. Pak by nebylo možné říct, že to co píšu je hloupost. :+) Pro světské oči ano. Tam chybí oběť a služba, které přináší tu nejhlubší radost a pokoj. A neznamená to, že je všechno duper, ale obrovskou důvěru v Pána Boha, že to má v rukou

Pitka

Krásné záložky:-) už se na některou těším:-)

HelenaH

mag-já s Vámi souhlasím. A vůbec to co píšete nepovažuju za zbožnou frázi. Jasně že se každá žena rozhodne sama...Ty Lidu bys v takovém stavu "prostě nežila"..., jiná žena by asi žila. A třeba by Pán na její přímluvu a její obětí mohl toho muže změnit. Je teda dost blbý, když i na křesťanském webu se tohle nazývá "zbožnou frází". Čímž se Moni omlouvám. Ale mně se hodně nelíbí tvrdost, s jakou to píšeš.

terre-eau

Milé dámy, ak chcete presuňme diskusiu inde, lebo si myslím, že už to nie je o záložkách od Paulínok, ktoré sú mimochodom moc pekné a nerada by som to tu Andrei nejako kazila.

Neposeda

díky za přesun diskuze. protože nejsme manželkou, nezapojuji se...

Jenda

diky, krasny;)

Krasnazena

Ano, záložky jsou moc pěkné a já se omlouvám, že jsem tutu diskusi rozproudila.

Krasnazena

Ano, záložky jsou moc pěkné a já se omlouvám, že jsem tutu diskusi rozproudila.

mag

No záložky se mi taky líbí, ale nepovažovala bych za špatné diskutovat o manželství, protože se jich to týká. Ale já už mizím, své jsem řekla. Mějte se moc pěkně. A všem manželům, kteří to mají těžké si dovolím přát, aby žili svatě. Jak říkával P. Krátký: "Ano a rád, i když je to těžké."

Neposeda

Mimochodem, návrhy na nové záložky - s konkrétními úmysly modlitby, můžete zasílat. 2x za rok chystáme nové...

Lucie007

Krásné záložky:-) Díky:-)

21. listopad - památka zasvěcení Panny Marie: v tento den jsem se stala katechumenkou (to byla tenkrát neděle 1999) a pak také kandidátkou u sester (to byla sobota 2004). To se prostě nedá zapomenout. Díky Pane, za tyhle "náhodičky"!

tina

Taky máme dneska svátek - dokonce dva:
A) 21. listopadu 1347 vydal Karel IV. v Norimberku zakládací listinu slovanského kláštera sv. Jeronýma
B) 21. listopad je hlavní svátek oblátů sv. Benedikta
Dneska už jsem trochu slavila, teď bych se měla jít učit Ordo virtutum.

HelenaH

tak gratuluju-Benediktinům, a Tobě Andreo taky

Káťa0

nádherné "náhody", i já jich pár ve svém životě mám :)