Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Připravuji "soutěž" na večerní setkání evropských a asijských juniorek. Ještě italsky neumí (jako my zase ne tolik anglicky), takže to bude velmi náročné:-)

voda-zpívající

jak to dopadlo?

Neposeda

výborně! mrkni na fotoalbum :-)

Ať svět nebo život nebo smrt, přítomnost nebo budoucnost, všechno je vaše,
vy však jste Kristovi a Kristus je Boží (1 Kor 3,22-23).

MSF

Super společenství, pěkné fotky, není co dodat. Užívej si to :-)

dromedar

(Off topic) Mate mě zpívané Š'ma Israel na pozadí toho videa. Byl jsem přesvědčený, že židé z úcty k Božímu jménu nevyslovují ani Adonai (pův. náhražku Božího jména).....

Ferenc

@dromedar: Pokud vím, tak židé Adonai normálně vyslovují. Je to - jak říkáš - náhražka Božího jména. Pokud se nepletu tak to znamená nejvyšší.

dromedar

Co já vím, tak je to náhražka Božího jména, na kterou se postupně "roztáhla" ta samá úcta k Božímu jménu a tak už se normálně nevyslovuje ani ta a říká se místo ní typicky "haššém" (Jméno).

Informace z hodin hebrejštiny je částečně potvrzená rozhovorem s jedním židem, kterého jsem onehdy potkal ve vlaku...

HelenaH

neumím italsky, ale děkuju Pánu za život tohoto člověka. Za to, jak nádherně "jiný" a svůj byl, za to, že nemusel měnit svoje postoje a přesto se dokázal přátelit-upřímně-s těmi, s nimiž nesdílel jejich pohledy na církev a na svět. Pokoj jeho duši.

HelenaH

dromedar-mně to zpívání nemate. Je to nádherné, vroucí. Chtěla bych zažít modlitbu u Zdi nářků, chtěla bych vidět naše bratry Židy při modlitbě, obejmout nějakou židovskou mámu, která se modlí za své děti...

Dnes jsem byla u sv. Pavla za hradbami v Římě, myslela jsem tam na mnoho lidí.... a mezi nimi speciálně na 3 události, které se stanou tuto sobotu: jedna svatba, jedno svěcení a jedny sliby!

tina

Jedno z mých nejoblíbenějších míst v Ŕímě :-))
Kdo má sliby tuto sobotu?

Neposeda

kamarádka, terciářka u dominikánek, tedy ono se tomu česky říká trochu jinak, ale já nevím, jak. v italštině: promesse

tina

snad přísliby?

tina

A svatba je na Vyšehradě nebo někde jinde? My jdeme Vojtovi na svěcení do katedrály.

Dnes pouť k hrobu sv. Pavla a našich zakladatelů...

#zdar2012
9.9. ČTv na 2 v 15:40!
V polovině srpna Žďár nad Sázavou omládnul. Přijelo sem několik tisíc mladých lidí na celostátní setkání křesťanské mládeže. Podobná akce se koná každé čtyři roky a souvisí se Světovými dny mládeže, jejichž tradici založil roku 1985 papež bl. Jan Pavel II. Režisér Jan Heller nám ve svém dokumentu přiblíží atmosféru šesti dnů, ve kterých se konaly, přednášky, poznávací výlety, workshopy, semináře, sportovní utkání, kulturní akce, jak z pohledu mladých pořadatelů, tak účastníku setkání.

Jenda

kazdych 5 let se to kona... ale jinak moc diky a tesim se;)