Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Neposeda

Minulý týden jáhenské svěcení br. Eliáše, tento týden kněžské svěcení o. Radka a příští týden vrchol vší slávy a krásy věční sliby s. Anny.

tina Tento víkend za námi a na ten příští se také moc těším.

Neposeda :-) Už jsme tě pak neviděla, chtela jsem tě taky pozdravit. Po mši jsme docela rychle pospíchaly do komunity, měly jsme setkání.

Neposeda

Má big šéfová včera v Německu zažila čtvrtfinále s Němci, dnes v Praze s podporou komunity fandí těm svým! Zítra pak hraje má small představená - tedy azzurri (a já sedím nad morálkou!).

Neposeda

Jak se tak učím na úterní zkoušku, vidím spoustu mně známých jmen na dresech fotbalových hráčů:-)

Vojta Novák Skvostné... :-D

Neposeda Jen by mě zajímalo, kterej je z nich Habermas?! Že by seděl na střídačce?

amperijas jak se máte co dělate já se mám dobře akorám chřipku střevní

Clarett :D:D

Neposeda

Nezvyklý (?) dárek k věčným slibům

Neposeda

Zatímco si Anna pomalu odškrtává jména sester, které již věčné sliby složily, my se v Praze na ty její teprve chystáme. Úplně jako první je 15.6. v Pákistánu skládala s. Sobia... A je to apoštolát našich sester v Pákistánu, na který si Anna přeje…

Neposeda Prý mám dodat, že jde o konkrétní projekt: vydávání takových malých misálků, tedy liturgických textů na neděle.

Neposeda

Po týdenním pobytu s. Bernardy z Kolumbie hostíme nyní polského paulína Tomka (šéfa polského nakladatelství) . Na sliby dorazí sestry z Německa i Polska a pak také s. Germana z Bostonu. A pak si dám konečně ČESKÉ prázdniny...

Neposeda

HelenaH Andreo-díky!!!!!

Pitka škoda, ale také moc děkuji:-). Hned bych jela.

barbucha nemohu, ale opravdu škoda..!

MiroslavKratochvíl Budu nejspíš v Brně v katedrále na svěcení...

Neposeda
Neposeda

Životní partner, který nikdy nepodrží za ruku

Neposeda

Zamyšlení s. Anny několik dní před složením věčných slibů v Kongregaci Dcer sv. Pavla. Životní partner, který nikdy nepodrží za ruku, nikdy neobejme kolem ramen, nikdy nepolíbí, nepřinese ráno šálek čaje přímo do postele… a přece jeho láska není…

zdis Díky za svědectví, které sdílím. Když jsem skládala věčné sliby myslela jsem si, že už toho vím hodně o sobě, o spolusestrách i o Něm. První sliby jsem byla hrdá, jakou má Bůh prima nevěstu, věčné sliby jsem byla hrdá na Něj, jak je spolehlivý ženich. Ted´ po letech jsem hlavně vděčná, za Boží věrnost a naprostou nezištnost jeho lásky.

ViZ Strach před kněžskými sliby, strach ze samoty, který byl strachem ze sebe sama nikoli z Boha, strach který přemáhá jen... láska. Láska.
Pochybnosti o sobě samém trvají, jistota v Bohu roste. Ale ještě mě čeká odhadem maximálně 30 - 40 let ;-), pak už si snad budu jistější i sebou :-D.

Nelly15 Pěkné.:-)

Neposeda

Premiéru jsem "zazdila" a tak ani nevím, jak se to autorce knihy povedlo. Jasně, že dobře, ale abych jí mohla napsat, že její obavy byly zbytečné, přeci jen si to chci nejprve poslechnout.

Neposeda

Takže ve čtvrtek se budu na dálku hecovat s mou bývalou spolunovickou z Portugalska! V čase našeho noviciátu se naše fotbalová družstva potkala (dopadlo to tehdy mým tichým odchodem do pokoje...). Dopadne to tak i letos?