Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Včera na křtu jedné dospívající dívky a zítra křtiny malinkaté Klárky. To se nám ta obec Boží rozrůstá!

Kdo se včera modlil za jedny "speciální" křtiny, tak díky. Dopadlo vše dobře. Ale to byl jen první krok. Teď se to Boží batole bude učit chodit!

Jdu dnes na jedny "speciální" křtiny. Můžete onu budoucí křesťanku v posledních okamžicích doprovázet v modlitbě? Je tu někdo, kdo seji snaží zvyklat a odvrátit... díky

Neposeda

v pohodě, 100 let slavíme až v roce 2014, takže nabídka platí až do té doby:-)

Šári127

tak to ještě něco stihnu :-)

Pro Pražáky pozvánky. Pro ty odjinud inspirace k něčemu podobnému?

A tak tu zase máme středu... a zrovna krásné první čtení o "povolání" Samuela. Abych nepamatovala, jaký úmysl mám dnes chovat na srdci (a migrénu za něj obětovat)

Ve streamu na dobu omezenou dokumnt Katka.

Ondřej Chlebík

jaj to je škoda, jsem na to zapomněl a teď už mám smůlu :(

Neposeda

ale jsou tam i jiné dokumenty, nebo ted není žádný ve streamu?

Co dělají "jeptindy" okolo silvestra? aneb Dělíme se o několik krásných dnů...

Dnešní Faustiho komentář k evangeliu (vybírám jen 2 věty z něho):

V jiných náboženstvích hledá člověk Boha.
V křesťanství Bůh hledá člověka!

lumen

Amen. A především v jiných náboženstvích člověk něco vyrábí, aby byl dál a s Bohem se setkal. V křesťanství všechno Bůh udělal - a na člověku je, aby to přijal. Velmi nesnadné... (stačí si uvědomit, jakou potřebu "oplácet dárky" máme, když dostaneme něco, co není adekvátní našemu postavení, naší peněžence...).

Felicita

A píše S. Fausti nebo radí sr. Andrea, co má člověk dělat, když potká člověka, který se chce dát pokřtít, kdo věří v Boha, ale ještě si vybírá náboženství a církevní společenství? Potkala jsem se s takovým člověkem v sobotu. Věří v Boha, ale neví jakoby, komu "patří" (myslím církev). Kde je to správné poznání Boha? A neví, kdo je ten Bůh a kolik bohů je?
Jak vysvětlit člověku, kdo touží poznat Boha, ale kdo čte o Bohu v esoterických knihách o něm jakoby zprávy, že to není ta správná cesta? Faustiho myšlenka je hezká, ale někdy taková konkrétní rada by také nebyla k zahození...

Neposeda

Tak takového mám kamaráda. V jeho případě to svěřuji do Božích rukou. Ne vše se může hned pochopit a uvěřit (sama jsem to tak měla taky). Vyzvala jsem ho, že jestli skutečně hledá upřímně, ať sleduje, jak žijí ti, kteří mu boha/bohy hlásají a ať podle jejich života posoudí sám, zda věří v toho Jediného a Pravého. Teď už to je na něm...(a samo,že na Něm).

Felicita

Děkuji za odpověď! :-) Krásný večer!

Přinesme Ježíši: zlato naší mysli=víru; kadidlo srdce=modlitbu a myrhu naší vůle=sebezápor/umrtvování.
Toť slova našeho zakladatele bl. Jakuba Alberiona na adresu paulínek.