Malý průzkum: dostávali jste na Mikuláše s ovocem a sladkostmi i bramboru a uhlí? Mé - od dětství katolické - zahraniční spolusestry NE! teď mě zajímá, zda se to dává jen v ČR a nebo jen u "pohanů"?!

Clarett

my taky nedostávaly:) ani uhlí, ani brambory, to tak maximálně ve škole; tam to dávali všem.

Anicka

Brambory a uhlí se prý dříve dávaly jen velmi zlobivým dětem, pro výstrahu, aby se polepšily...ale myslím, že to nemělo žádný efekt. Později, když někdy i ve škole bývaly tzv. uhelné prázdniny, protože byl silný mráz a bylo málo uhlí, by rodiče možná byli i rádi, kdyby děti hodně zlobily a dostaly od Mikuláše nějaké to uhlí ....takže časem to přestalo mít jako napomenutí smysl....

Zobrazit 21 komentářů »

Text a fotky z velmi plné (a radostné) soboty 26. listopadu.

Napsat komentář »

Tak a už žiji druhou adventní nedělí: přijde, přichází, přišel!!!

Gabriella

Už aby tu byl!

Zobrazit 1 komentář »

Virtuální procházka adventním knihkupectvím...

Napsat komentář »

Stavím na písku mé seberealizace a nebo na skále Božího slova?
"A tak každý, kdo slyší tato má slova a plní je, bude podoben rozvážnému muži, který postavil svůj dům na skále. Tu spadl příval, přihnaly se vody, zvedla se vichřice, a vrhly se na ten dům; ale nepadl, neboť měl základy na skále. Ale každý, kdo slyší tato má slova a neplní je, bude podoben muži bláznivému, který postavil svůj dům na písku. A spadl příval, přihnaly se vody, zvedla se vichřice, a obořily se na ten dům; a padl, a jeho pád byl veliký“ (Mt 7,24-27)

Napsat komentář »