Letošní rok
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007

Malý průzkum: dostávali jste na Mikuláše s ovocem a sladkostmi i bramboru a uhlí? Mé - od dětství katolické - zahraniční spolusestry NE! teď mě zajímá, zda se to dává jen v ČR a nebo jen u "pohanů"?!

Clarett

my taky nedostávaly:) ani uhlí, ani brambory, to tak maximálně ve škole; tam to dávali všem.

Anicka

Brambory a uhlí se prý dříve dávaly jen velmi zlobivým dětem, pro výstrahu, aby se polepšily...ale myslím, že to nemělo žádný efekt. Později, když někdy i ve škole bývaly tzv. uhelné prázdniny, protože byl silný mráz a bylo málo uhlí, by rodiče možná byli i rádi, kdyby děti hodně zlobily a dostaly od Mikuláše nějaké to uhlí ....takže časem to přestalo mít jako napomenutí smysl....

Zobrazit 21 komentářů »

Text a fotky z velmi plné (a radostné) soboty 26. listopadu.

Napsat komentář »

Tak a už žiji druhou adventní nedělí: přijde, přichází, přišel!!!

Gabriella

Už aby tu byl!

Zobrazit 1 komentář »

Virtuální procházka adventním knihkupectvím...

Napsat komentář »

Stavím na písku mé seberealizace a nebo na skále Božího slova?
"A tak každý, kdo slyší tato má slova a plní je, bude podoben rozvážnému muži, který postavil svůj dům na skále. Tu spadl příval, přihnaly se vody, zvedla se vichřice, a vrhly se na ten dům; ale nepadl, neboť měl základy na skále. Ale každý, kdo slyší tato má slova a neplní je, bude podoben muži bláznivému, který postavil svůj dům na písku. A spadl příval, přihnaly se vody, zvedla se vichřice, a obořily se na ten dům; a padl, a jeho pád byl veliký“ (Mt 7,24-27)

Napsat komentář »