Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

V modlitbě za mé spolusestry v Abidžanu (Pobřeží slonoviny)

http://www.paulinky.cz/clanky/Paulinky-v-Abidzanu.html

Malá křesťanská komunita v severní Africe, v níž našlo klid i naplnění osudů osm mnichů shodné víry, ale rozdílného věku i názorů, žije v poklidu, dokud život v oblasti nenaruší masakr, za nímž stojí místní islámští fundamentalisté. Poté, co odmítnou armádní dozor, čelí mniši otázce, jak se bránit přetrvávajícímu riziku, i zjištění, že láska k bližnímu není pro všechny věřící přesvědčivým argumentem. Film se zabývá univerzálními hodnotami, které nelze zavrhovat, ať už věříme v jakéhokoli boha, ale také ukazuje, že odevzdanost víře ještě neznamená automatické nalezení odpovědí a z nich… Zobrazit více

Malá křesťanská komunita v severní Africe, v níž našlo klid i naplnění osudů osm mnichů shodné víry, ale rozdílného věku i názorů, žije v poklidu, dokud život v oblasti nenaruší masakr, za nímž stojí místní islámští fundamentalisté. Poté, co odmítnou armádní dozor, čelí mniši otázce, jak se bránit přetrvávajícímu riziku, i zjištění, že láska k bližnímu není pro všechny věřící přesvědčivým argumentem. Film se zabývá univerzálními hodnotami, které nelze zavrhovat, ať už věříme v jakéhokoli boha, ale také ukazuje, že odevzdanost víře ještě neznamená automatické nalezení odpovědí a z nich pramenícího klidu. Snímek usiluje o zachycení života v klášteře bez idealizace „služebníků božích“ a úspěšně problematizuje domněnky o stádním uvažování věřících. Dílo, jež klade náboženské otázky, ale zároveň je univerzálně duchovní, vychází ze skutečné události, kterou režisér odhaluje až na samém konci, a posiluje tak dopad svého už tak sugestivního filmu.

U Paulínek ve francouzko-italké verzi nebo v anglické.

Viz: http://www.paulinky.cz/clanky/Tip-na-film.html

František Fiala

Výborný film! Díval jsem se na něj s kamošem. Můžu vřele doporučit.

Hned zrána nás, Bože, nasyť svou slitovností.
(antifona k prvnímu žalmu dnešní ranních chval).
V kontextu žalmu 90 sice znamená, že Bůh má být slitovný k těm, kdo k němu volají. Ale když jsem ji zahlédla takto samostatně, tak mne hned napadlo, že jeho slitovností bych potřebovala být sycena den co den, abych se jí od něj učila!!

Ať vidím, já často tak slepá...

Dnešní den s Boží pomocí téměř ukončen... vše, co bylo třeba, splněno. Ufffaaaaa.

Úkol dne: předat věci o. Kryštofovi (už splněno), nachystat setkání terciářů (probíhá), odskočit si na Meziskok a nepřijít pozdě na odpolední setkání. Večer jít relativně brzo spát!

K zítřejšímu výročí návratu do Otcova domu... Ještě si ty události pamatuji. V komunitě jsme chytaly italské zprávy.

Pomalu, ale jistě finišuji... (jeden z mnoha úkolů:-))