Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Luciím slova sv. Ambrože: Takovou si tě Kristus přál mít, takovou si tě Kristus vyvolil. A má-li dveře otevřené, přichází.

Tak jsem prošla regálky s naší adventní a vánoční hudební nabídkou... Není to vše, čeho máme málo (např. vánoce v gregoriánském chorálu), to jsem tam nedávala. Ale třeba i tak někoho inspiruji.

8. 12. je i narozeninovým dnem českých paulínek. V Praze jsme už od roku 1993. Bohu díky za vše a všechny!

Jana Bezděková

tak to oslavujeme spolu... jen vy jste přišly trošku dřív ;) ale co to je na věčnosti...

Podiven

Proč zrovna k zítřejší slavnosti, která se týká neposkvrněného početí Panny Marie? Zvěstování se slaví 25. března...

Marunka

..Andreo děkuji za krásnou inspiraci do zítřejší slavnosti...takhle během předzkouškového je radost se zastavit...=) Poklidný advent plný úžasu přeji..ať se setkání se studenty vydaří...;)
m+

Podiven

Tak už vím, ona se ta perikopa dneska čte... Ale už asi chápu, proč si i mnoho katolíků plete, o čí Neposkvrněné početí vlastně jde...

Neposeda

Milosti plná... zahrnutá milostmi... Kdo by si chtěl dát tu práci a dopsat všechny možné překlady (aspoň v čj) onoho důvodu, proč se toto evangelium čte dnes?

‎"Všechny zachvátil úžas a chválili Boha" (z dnešního evangelia Lk 5,26). Otevři mé oči, Pane, abych i já dnes viděla, jak nenápadně a přesto mocně působíš a mohla být zachvácena úžasem a tvou chválou.

ToB

Knížku "Nad evangeliem podle Matouše" můžu jen doporučit. Text Písma svatého se vám s ní jakoby rozvine do široké krajiny, ve které se můžete s radostí procházet. A tak to má být.

Žuch

Připojuji se k chvále knížky Nad evangeliem podle Matouše. A stejně dobrá je i kniha Nad evangeliem podle Marka a tak doufám, že brzy vyjdou od Faustiho nějaké další tituly.

Neposeda

Díky za sdělení vaší zkušenosti. Fausti je vážně dobrý - však čerpá z dlouho leté zkušenosti.
Pracuje se na překladu nad evangeliem podle Lukáše. To bude ještě "tlustší" kniha a tak překladatel potřebuje dostate času. Měla by vyjít asi tak na podzim 2011.

Pro vlastní potěšení a vzdělání. A nakonec třeba i jako tip na dárek pro mladší ségru a staršího bráchu (nebo naopak?:-).

Neposeda

Slovo splněno, včera jsem fotila pilné včelky:-)

fishJFM

brigáda, berete brigádníky? nebo dobrovolníky?

voda-zpívající

Andrejko, u vás jakmile se někdo objeví ihned je zvěčněn a už nemůže tvrdit, že u vás nikdy nebyl:-) (to jste dobré, že to tak stíháte:-))

Neposeda

2 Fish: odpoved me kamaradky Lydie na nazev akce "brigada zadarmo": Nic nie je ´celkom´ zadarmo!
...u paulinok je vsetko 100 nasobne odplatene: "A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skonania sveta. " Luk 12,7
- na konci bude vsetko spocitane..;)

Jana Bezděková

tak tomáte dobrého pošťáka... u nás je to naopak. Adresa sedí do puntíku a i tak to vrací jako nedoručitelnélll :(

sanitan

Babička bydlí na malé dědině, kde jsou navíc všichni příbuzní, takže je tam spousta rodin téhož příjmení. Takže chodí dopisy s adresami Pel... u kravína, Pel... proti obchodu, Pel.... u hřbitova,.... :-D Ale vždycky to dojde správně.