Mladí za rodinu

sobota, 17. listopadu 2012   do   neděle, 30. prosince 2012
Slovensko

Často se ve veřejné diskuzi hovoří o tom, že by se měl přehodnotit význam "tradičního modelu" rodiny a hledat "nové modely". Mladí věřící ze slovenských univerzitních pastoračních center ve spolupráci s Komisí pro mládež Ekumenické rady církví na Slovensku chtějí na tuto situaci reagovat kampaní "Mladí za rodinu".

Zástupci pastoračních center vyzvali všechny, aby se zapojili do kampaně "Mladí za rodinu", která začne 17. listopadu, v Den studentů, a potrvá do 30. prosince, tedy svátku Svaté rodiny. Ten, kdo se zapojí do této šestitýdenní kampaně, bude nosit hnědý knoflík přišitý bílou nití jako symbol jednoty muže a ženy v manželském svazku před Bohem nebo se připojí v modlitbě.

Ve večerních hodinách se mladí lidé budou modlit Anděl Páně či jinou libovolnou modlitbu na úmysl daného týdne. Za správný výběr manželského partnera a předmanželskou čistotu, zákony podporující mravní dobro mládeže a stabilitu rodiny, za úctu k životu od početí a ochotu přijmout neočekávané dítě, za rodiny v krizi a po rozvodu a jejich podporu od církevního společenství, za péči o staré a nemocné členy rodiny, moudrost při výchově a svědectví víry v rodinách a za posvěcení rodin. Studenti věří, že díky modlitbě mnohých se rodiny Slovenska stanou soudržnějšími a přispějí k obnově společnosti.

Stejně tak se ke společné modlitbě mohou připojit i lidé z České republiky, kteří sdílejí úmysl této kampaně.

 

Zdroj textu: Tiskové středisko ČBK


Podrobnosti
Vložila: majkiii
Vloženo: 17. 11. 2012
Upraveno: 17. 11. 2012

vytvořila akci.

Napsat komentář »