S přáteli na nejen křesťanské akce

Zjistíš, kam jedou tví přátelé a můžeš se přidat. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Mezinárodní vojenské hudby

sobota, 31. srpna – 15:30   do   neděle, 1. září – 17:30
Kroměříž, okres Kroměříž, Zlínský kraj, Česko
Vojenské hudby
všichni účastníci »

Kroměříž na letošním 25. ročníku mezinárodního festivalu vojenských hudeb přivítá i zahraniční orchestry ze Slovenska, Lotyšska a Nizozemska. Domácí kapely zastoupí Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna.

Na akci konané v sobotu 31. srpna a v neděli 1. září vystoupí orchestr holandského Královského letectva, vojenské hudby z Lotyšska a Slovenska, Ústřední hudba Armády ČR i Vojenská hudba Olomouc. Chybět nebude ani exhibiční vystoupení vojáků Čestné stráže Armády ČR a Čestné stráže prezidentky Slovenska. Zpestřením programu bude společné vystoupení motorizované jednotky Vojenské policie a Policie ČR. „Lákadlem bude koncert orchestru ozbrojených sil z lotyšské Rigy, který bude prvním zástupcem republik bývalého Sovětského svazu, jenž se festivalu zúčastní,“ přiblížil Kamil Mezihorák z Posádkového velitelství Praha Armády ČR.

Program v sobotu 31. srpna zahájí v 15:30 na Velkém náměstí soubor Ondráš. Od 18:00 pak předvedou promenádní koncerty hudby ze Slovenska, Lotyšska a Nizozemska. V neděli 1. září v 13:45 se kapely budou střídat ve hraní v rozích Velkého náměstí, v 14:25 je pak na programu jejich slavnostní nástup. Program poté zahájí Korunovační fanfára č. 1 Jiřího Ignáce Linka, po které návštěvníci zhlédnou showprogramy jednotlivých formací ze všech zemí doplněné exhibicí motorizované jednotky a vystoupením mažoretek. Na 16:00 je naplánováno společné velké finále.