MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL

čtvrtek, 12. června 2008   do   sobota, 14. června 2008
Brno, Praha
Mariánské náměstí 2/2

je mezinárodní filmový festival (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením, jehož pořadatelem a organizátorem je  HENDAVER, o.s. Festival uvádí hrané filmy, ve kterých hrají výhradně lidé s mentálním a kombinovaným postižením.

 

            Hlavní myšlenkou festivalu je vytvořit podmínky pro uměleckou seberealizaci lidí s postižením a podílet se tak na jejich duševním rozvoji. Tato aktivita otevírá navíc zcela novou možnost společenské integrace postižených.  Festival vznikl proto, aby umožnil těmto lidem vybočit z kolejí všedního života a umožnil jim zažít chvíle slávy a umělecké tvorby. Jde o projekt ojedinělý, který se doposud v České republice ani v zahraničí nekonal. Existují festivaly divadelní, hudební i festivaly filmů dokumentárních, které mapují každodenní život lidí s postižením. Festival hraných filmů doposud neexistoval, přestože hraný film je žánrem, ve kterém lidé s postižením mohou AKTIVNĚ naplnit své umělecké nadání a vnímání.  Hraný film je prostorem, v němž se střetávají hudba, tanec, divadlo – tedy umělecké polohy, které jsou pro tyto lidi tou nejpřirozenější a často i jedinou formou komunikace.


...


  VSTUPENKY LZE ZAMLUVIT OD TEĎ !!!! na adresu hendaver@gmail.com zašlete kolik vstupenek si budete a přát a uveďte na jaké jméno rezervaci provést. Zamluvené vstupenky je možné si vyzvednout od 2.6. v Divadle Palace.

  CENA 1 VSTUPENKY je 150,-kč na všechny tři dny

  Druhý ročník Mental Power Prague Film Festivalu se bude konat 12. – 14. 6 . 2008 od 19 -22hod. v Praze v divadle Palace na Václavském náměstí. Festival se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy pana Pavla Béma . Hlavním partnerem druhého ročníku festivalu je Národní rada osob se zdravotním postižením v ČR.

Dva večery budou vyhrazeny promítání filmů a prezentaci jednotlivých účastníků – zařízení. Každý bude zakončen koncertem. Vystoupí například Lenka Dusilová nebo Ida Kelarová  Celý festival pak uzavře slavnostní gala-večer moderovaný panem Martinem Zbrožkem, známým např. z moderování Českého Lva. Úvod gala-večera proběhne opět slavnostním nástupem na červeném koberci, kterého se zúčastní všichni účinkující a jeho hlavním tématem bude vyhodnocení filmů a předání cen.Přesný program najdete TADY.

Čerpáno z: www.mentalpower.czPodrobnosti
Vložila: majkiii
Vloženo: 8. 6. 2008

vytvořila akci.

Napsat komentář »