maxmilianrex

maxmilianrex / lukáš krutský / 53 let

inspra

To je skvělý, maxrexi. :-)

dromedar

Housle budete řezat sám, nebo ten javor pro/dáte nějakému houslaři?

JiKu

Kdybych neznal maxrexe osobně, měl bych podezření na kalendářový příběh z prstu vycucaný :-)

maxmilianrex

dromedar- připraveno pro houslaře

Zobrazit 4 komentáře »
dromedar

V duchu tradičního rýpání do vyšebrodských si přirýpnu, že ve všech solidních klášteřích je obláčka víceméně soukromý obřad komunity, veřejnost (včetně rodičů a přátel) se pouští až na sliby.
Na fotkách místo (kapitulní síň) odpovídající, přítomní neodpovídající.

A už by si mohli přemalovat tu hrubku
https://www.clovekavira.cz/photo-detail/7492854/4c9639ed-2e33-4d1a-aa92-9c0e2a195de7
má být "Altovadens>>I<<"
(moc šikovná není ani formulace - při zachování volby slov by byl elegantnější slovosled "Quomodo candidati et novitii in monasterio Altovadensi suscipiendi sunt")

Zobrazit 16 komentářů »
deFlegmatique

Chmm, včera jsme byli slavit švagrovy narozky u manželčiných rodičů. Byli jsme tam už na mši svatou a otec Tomáš, který tam je momentálně farářem, vytáhl na kázání jakýsi Halíkův traktát, ve kterém vzpomínal na revoluci. Tak jsem kázání nějak přetrpěl, ale když Halík nadával na předlistopadové konformisty, tak jsem si říkal, že to zrovna od něj sedí. Naštěstí Halík není jediný pamětník Sametové revoluce.
Líbilo se mi, jak pak vzpomínal tchán na ty události - byl totiž zrovna na vojně - prý měli v těch dnech každé pondělí dopoledne politické školení, takže tušil, že se něco děje a měl obavy, aby je neposlali befelem střílet do lidí.

Zobrazit 1 komentář »
dromedar

"Dnešní uzurpátoři památky 17.listopadu naopak protestují proti výsledkům svobodných voleb."

To prostě není pravda. To, že někdo vyhraje volby, neznamená, že si do příštích voleb může dělat co chce, nebo cokoli mu je ochotný tolerovat jeho elektorát. "Dnešní uzurpátoři památky 17. listopadu" protestují za demokratickou politickou kulturu, resp. proti politické nekultuře.

Lukáš Hala

"Dnešní uzurpátoři památky 17.listopadu naopak protestují proti výsledkům svobodných voleb."

Ani já s tímto nesmyslným tvrzením nesouhlasím. Dneska opravdu nejedu do Prahy na Letnou protestovat proti výsledkům svobodných voleb. Jedu tam kvůli tomu, že premiér naší země je v neakceptovatelném střetu zájmů, zneužívá svého postavení ve svůj prospěch a místo toho, aby se k tomu zodpovědně postavil jako chlap, tak se tváří jako světec a spasitel ČR.
Dále protestuju proti tomu, aby prezident premiérovi kryl záda tím, že mu slíbí abolici v případě obnovení trestního stíhání. Těch důvodů proč se dnes sejít a dát najevo, že některé skutky (zvláště ty za hranicí zákona) do demokracie prostě nepatří, je víc než dost.

maxmilianrex

Tedy protestujete proti výsledku svobodných voleb. Například, když prezident Havel uděloval abolice svým kamarádce Vlastě Chadimové, tak přesto byl parlamentem svobodně zvolený. Přestože podle mnohých bylo mnoho Havlových skutků nepřijatelných, přesto byl demokraticky zvolený. A ještě otázka na vás, jezdíte protestovat proti povolení zabíjet nenarozené děti na Pochody Pro život? Nebo vám připadá důležitější než zabíjení pro barvu pleti, či věk to, že jsme neuspěli ve svobodných volbách.

Lukáš Hala

Co mají do háje svobodné volby společného s tím, že premiér porušuje zákony a president ústavu? V mnoha jiných zemích by tito lidé museli odstoupit. Ale u nás se tváří, jakoby nic...
Souhlasíte tedy s tvrzením, že kdo byl jednou zvolen, může si dělat co chce?

Lukáš Hala

Navíc srovnáváte nesrovnatelné. Babiš je premiér, který abolice též podepisuje. To by ji tedy podepsal sám sobě? Absurdní.

Srovnávat Havla se Zemanem snad ani nejde...

A co mají s tímto tématem společného potraty už mi hlava vůbec nebere.

maxmilianrex

Srovnávat Havla se Zemanem jistě nejde pro křesťana, neboť oba jsou to lidé stvořeni k obrazu Božímu a já soudit lidi nehodlám. Soudím jejich skutky a ty jsou co se týče vámi zmíněné aboluce stejné. Co se týče potratů, ptal jsem se proto, že nechápu lidi, lidé, kteří jsou ochotni protestovat proti lecčemus, třeba i špatnému, ale jistě nesrovnatelně méně zlému, než povolení beztrestně zavraždit někoho jen proto, že má jinou barvu kůže, nebo je jiného vyznání, nebo že nedosáhl určitého věku. Tak jsem chtěl zkrátka vědět, zda jste ochoten také demonstrovat proti porušování základního lidského práva, práva na život. Snad vám to tedy už hlava vezme a odpovíte.

Filipek

Je to príma článek. Žádný Intelektuální žblebty, ale pěkné svědectví o tom, jak to vidí lidé mimo hlavní město. Počítám, že V. Malý má zřejmě nějakou skrytou agendu, když podobné aktivity u politiků kritizuje.

suposlav

Tak oni pánové prezidenti Klaus a Zeman razí tezi demokracie, kdy občané vhodí lístek a pak už jen drží hubu a krok a nechávají zvolené "dělat svou práci". Nicméně si myslím, že ten rozměr občanské společnosti, ať už se týká upozorňování na problémy současného premiéra nebo aktivní v podpoře práva na život (v současnosti hlavně u eutanazie) je taky důležitý a dává zpětnou vazbu. Buďme rádi, že milion chvilek u nás nefunguje podobně jako to dnes vidíme v Katalánsku a v Chile a buďme rádi, že vláda do demonstrantů nestřílí ostrýma jako ve Venezuele či Nikaraguy.

maxmilianrex

Díval jsem se na demonstraci a neviděl ani jeden transpoarent poukazující na zvrhlost zákona o eutanasii, nebo o zdaleka největším problmu jaký Babiš má a to je vlastnictví reprodučních klinik. Ptal jsem se katolíků co znám a co šli na Letnou, jestli nechtějí upozornit právě na tyto problémy, ale báli se nějak vybočit z davu a mít svou vlastní hlavu.

maxmilianrex

V každém případě jsem rád, že se můžu taky někdy vyjímečně ztotožnit se slovy Babiše:je skvělé, že lidi můžou vyjádřit svůj názor a nikdo je přitom neperzekvuje a nenapadá“. „A je fakt skvělé, že máme svobodné a demokratické volby, kde si můžeme svobodně zvolit své zástupce,“ Tedy je dobře, že letenské demonstranty nikdo nebije obušky, nestříká ledovou vodou z kanálů, nezatýká, nevyhazuje ze škol. Naopak, demonstranti mají zametenou cestičku, s mnoha výhodami. I tu klobásku a pivo si při svých protestech mohli dát. Mrzí mě však, že novodobé uliční výbory zase chtějí rozhodovat, kdo smí dávat kytičku k památníku 17.listopadu a kdo ne. Například Václavu Klausovi mladšímu, který jediný z dnešních politiků, byl tenkrát mezi studenty bylo dnes novokomunistickými bojůvkami v tomto bráněno.

Zobrazit 10 komentářů »
dromedar

"Sv. Ivane oroduj za nás."

Je zajímavá otázka, co se děje s případnými modlitbami ke svatým, kteří ve skutečnosti nežili. Jestli se ztratí, nebo "církev vítězná supplet" a za (neexistujícího?) sv. Ivana zaskočí nějaký skutečný svatý, co má zrovna službu.

maxmilianrex

"Na vlastní oči jsem viděl, jak svatý Ivan neexistoval", takhle nějak?

dromedar

Světec z českého dávnověku, který se náhle vynořil v době barokní, aniž o něm máme jakékoli zprávy z dob dřívějších, době jeho života bližších. Existence není (a nejspíš nikdy nebude) s jistotou vyloučená, ale je velice pochybná.

Zobrazit 3 komentáře »

Dneska když je Lukáše, si poslechneme několik vteřin slávy svého jména. Od 10:08 do 10:34 --

slu-nicko

A včera bylo maxmilianrexe... tak všechno nejlepší, tuplovaně! :-)

Lucullus

K přání se připojuji :-)

Zobrazit 2 komentáře »
– upraveno
Napsat komentář »

když palestrinu, tak s héliem, od 0:55

– upraveno
dromedar

Chystáte se z kůru v klášterním kostele "vymýtit všechen cop" a ženské hlasy napříště nahradit héliem?

JiKu

Zaprvé to není Palestrina, ale Allegri a zadruhé ten hošík si nedejch. Jen to předstíral.

Ano, zvýší se hlas, ale jeho výšku náhle přestanete ovládat, takže zpívat se rozhodně nedá.

MiroslavKratochvíl

A za třetí, pokud to předstíral, tak v balónku nebylo ani to helium.

Zobrazit 5 komentářů »

To jsme se dneska pěkně sešli. V kostele slouží Byzantskou mši otec Pleskač, ministruje mu jeho syn. Na naší zahradě stanují salesiáni z Brna, kerý z nich je kněz nevím. A na návštěvě doma jsme měli kněze a dva bohoslovce z Bratrstva sv. Pia X. Před chvilkou přišli salesiáni pro trochu soli a záviděli, že jsou u nás kněží v klerice.

maxmilianrex

A to ještě hrozilo, že k nám zajde V. Klaus mladší.

dromedar

Vznikne po návratu salesiánů do Brna první oratoř Zaalpských salesiánů Dona Bosca? (Srov. https://en.wikipedia.org/wiki/Sons_of_the_Most_Holy_Redeemer ) Případ sledujeme - odebírejte nás a o novinky nepřijdete!

RomanS

Sleduje kdo? Nový reportér? Nebo ten starý se už vrátil od psycho-kat?

dromedar

@RomanS Naše zdroje tvrdí, že salesiáni dosud dlí ve svém tábořišti na jihočeské zahradě, takže na nalezení a vysvobození (ne?)šťastného reportéra stále zbývá trochu času. Pracujeme ale samozřejmě i s krizovým plánem, že budeme muset výpadek překlenout dočasným angažováním nezávislých žurnalistů, nebo dokonce najmout dalšího reportéra.

Zobrazit 4 komentáře »

Musím tedy poctivě přiznat, že olejníkovo ordinárium jsem měl nejradši, když jsem chodil na nacionální mše, žalmy ne. Ale tohle je fakt vtipný, snad by tam ještě mělo být "OLELUJA"

– upraveno
JiKu

Já už si legraci z hudebního jazyka patera Olejníka dávno nedělám. Od té doby, co jsem poznal, že (alespoň co se hudby týče) probíhá hranice mezi Evropou a Asií někde na Českomoravské vysočině.
Jiný kraj, jiný mrav.
Jen o Jihlavu se vedou spory, kam vlastně patří.

Problém P. Olejníka je jen v tom, že kněží a varhaníci přišedší z Moravy do Čech ho fedrují i tam.

Nevědí, co je to inkulturace, odívání Evangelia do místní kultury. Hanba jim!

dromedar

"Problém P. Olejníka je jen v tom, že kněží a varhaníci přišedší z Moravy do Čech ho fedrují i tam."

Olejníkovy graduály jsou také až posud jediná možnost, jak po větší část církevního roku provozovati přísné mešní proprium v jazyce mateřském.
Kdybych měl o kus víc hudební a sociální kompetence, fedroval bych (přísné mešní proprium a v důsledku tedy) Olejníka i já.

Zobrazit 2 komentáře »

Říkají o něm

Verra říká o něm:
Drahý papínek =D
Filipek říká o něm:
Sympatický chlapík, ke kterému doufám brzy zavítám.
spawes říká o něm:
Miluje hříšníka, ale nenávidí hřích.
Annne říká o něm:
Dobrý člověk a výborný táta :o)
Stuck říká o něm:
ZDRAVÍM..