maxmilianrex

maxmilianrex / lukáš krutský / 54 let

dromedar

Spojit průchozím motivem šeptání modlitby při oblékání kněze rovnou s úplným vrcholem kánonu je ohavnost v dromedarových očích.
Zacházet takhle s filmovým záznamem mše svaté mě vytáčí skoro jako fra(?) Fantomase moje obracení se zády ke svatostánku.

Jinak to video vykazuje hojné kinematografické barbarismy, ale jestli ho vyráběli sami mniši, tak ve srovnání s tím, na co je zvyklý třeba čtenář klášterního webu, je to samozřejmě vysoký nadstandard. A zvuky i obrázky jsou to vesměs hezké a působivé.

JiKu

Nevytvářej si modly v podobě čehokoli nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Neklaň se jim a nesluž jim. To řeklo jedno nejvyšší stvoření jistému Mojžíšovi.

To je vůl!

https://www.novinky.cz/komentare/clanek/ocima-sasi-mitrofanova-jde-schwarzenberg-normalne-a-uz-jde-zeman-40349706

jk-s

Nejvyšší stvoření je možná produkt trochu odlišné filosofie při výkladu bible :-)

JiKu

Se omlouvám, tohle neměl být komentář, ale nový příspěvek. Nevím, jestli jsem to zblbnul já, nebo signály :-)

Vojta Krejzar

Ano, mohu potvrdit, že video je dílem samotných mnichů.

Zobrazit 5 komentářů »
inspra

To je skvělý, maxrexi. :-)

dromedar

Housle budete řezat sám, nebo ten javor pro/dáte nějakému houslaři?

JiKu

Kdybych neznal maxrexe osobně, měl bych podezření na kalendářový příběh z prstu vycucaný :-)

maxmilianrex

dromedar- připraveno pro houslaře

Zobrazit 4 komentáře »
dromedar

V duchu tradičního rýpání do vyšebrodských si přirýpnu, že ve všech solidních klášteřích je obláčka víceméně soukromý obřad komunity, veřejnost (včetně rodičů a přátel) se pouští až na sliby.
Na fotkách místo (kapitulní síň) odpovídající, přítomní neodpovídající.

A už by si mohli přemalovat tu hrubku
https://www.clovekavira.cz/photo-detail/7492854/4c9639ed-2e33-4d1a-aa92-9c0e2a195de7
má být "Altovadens>>I<<"
(moc šikovná není ani formulace - při zachování volby slov by byl elegantnější slovosled "Quomodo candidati et novitii in monasterio Altovadensi suscipiendi sunt")

Zobrazit 16 komentářů »
deFlegmatique

Chmm, včera jsme byli slavit švagrovy narozky u manželčiných rodičů. Byli jsme tam už na mši svatou a otec Tomáš, který tam je momentálně farářem, vytáhl na kázání jakýsi Halíkův traktát, ve kterém vzpomínal na revoluci. Tak jsem kázání nějak přetrpěl, ale když Halík nadával na předlistopadové konformisty, tak jsem si říkal, že to zrovna od něj sedí. Naštěstí Halík není jediný pamětník Sametové revoluce.
Líbilo se mi, jak pak vzpomínal tchán na ty události - byl totiž zrovna na vojně - prý měli v těch dnech každé pondělí dopoledne politické školení, takže tušil, že se něco děje a měl obavy, aby je neposlali befelem střílet do lidí.

Zobrazit 1 komentář »
maxmilianrex

Díval jsem se na demonstraci a neviděl ani jeden transpoarent poukazující na zvrhlost zákona o eutanasii, nebo o zdaleka největším problmu jaký Babiš má a to je vlastnictví reprodučních klinik. Ptal jsem se katolíků co znám a co šli na Letnou, jestli nechtějí upozornit právě na tyto problémy, ale báli se nějak vybočit z davu a mít svou vlastní hlavu.

maxmilianrex

V každém případě jsem rád, že se můžu taky někdy vyjímečně ztotožnit se slovy Babiše:je skvělé, že lidi můžou vyjádřit svůj názor a nikdo je přitom neperzekvuje a nenapadá“. „A je fakt skvělé, že máme svobodné a demokratické volby, kde si můžeme svobodně zvolit své zástupce,“ Tedy je dobře, že letenské demonstranty nikdo nebije obušky, nestříká ledovou vodou z kanálů, nezatýká, nevyhazuje ze škol. Naopak, demonstranti mají zametenou cestičku, s mnoha výhodami. I tu klobásku a pivo si při svých protestech mohli dát. Mrzí mě však, že novodobé uliční výbory zase chtějí rozhodovat, kdo smí dávat kytičku k památníku 17.listopadu a kdo ne. Například Václavu Klausovi mladšímu, který jediný z dnešních politiků, byl tenkrát mezi studenty bylo dnes novokomunistickými bojůvkami v tomto bráněno.

Zobrazit 10 komentářů »
dromedar

"Sv. Ivane oroduj za nás."

Je zajímavá otázka, co se děje s případnými modlitbami ke svatým, kteří ve skutečnosti nežili. Jestli se ztratí, nebo "církev vítězná supplet" a za (neexistujícího?) sv. Ivana zaskočí nějaký skutečný svatý, co má zrovna službu.

maxmilianrex

"Na vlastní oči jsem viděl, jak svatý Ivan neexistoval", takhle nějak?

dromedar

Světec z českého dávnověku, který se náhle vynořil v době barokní, aniž o něm máme jakékoli zprávy z dob dřívějších, době jeho života bližších. Existence není (a nejspíš nikdy nebude) s jistotou vyloučená, ale je velice pochybná.

Zobrazit 3 komentáře »

Dneska když je Lukáše, si poslechneme několik vteřin slávy svého jména. Od 10:08 do 10:34 --

slu-nicko

A včera bylo maxmilianrexe... tak všechno nejlepší, tuplovaně! :-)

Lucullus

K přání se připojuji :-)

Zobrazit 2 komentáře »
– upraveno
Napsat komentář »

když palestrinu, tak s héliem, od 0:55

– upraveno
dromedar

Chystáte se z kůru v klášterním kostele "vymýtit všechen cop" a ženské hlasy napříště nahradit héliem?

JiKu

Zaprvé to není Palestrina, ale Allegri a zadruhé ten hošík si nedejch. Jen to předstíral.

Ano, zvýší se hlas, ale jeho výšku náhle přestanete ovládat, takže zpívat se rozhodně nedá.

MiroslavKratochvíl

A za třetí, pokud to předstíral, tak v balónku nebylo ani to helium.

Zobrazit 5 komentářů »

To jsme se dneska pěkně sešli. V kostele slouží Byzantskou mši otec Pleskač, ministruje mu jeho syn. Na naší zahradě stanují salesiáni z Brna, kerý z nich je kněz nevím. A na návštěvě doma jsme měli kněze a dva bohoslovce z Bratrstva sv. Pia X. Před chvilkou přišli salesiáni pro trochu soli a záviděli, že jsou u nás kněží v klerice.

maxmilianrex

A to ještě hrozilo, že k nám zajde V. Klaus mladší.

dromedar

Vznikne po návratu salesiánů do Brna první oratoř Zaalpských salesiánů Dona Bosca? (Srov. https://en.wikipedia.org/wiki/Sons_of_the_Most_Holy_Redeemer ) Případ sledujeme - odebírejte nás a o novinky nepřijdete!

RomanS

Sleduje kdo? Nový reportér? Nebo ten starý se už vrátil od psycho-kat?

dromedar

@RomanS Naše zdroje tvrdí, že salesiáni dosud dlí ve svém tábořišti na jihočeské zahradě, takže na nalezení a vysvobození (ne?)šťastného reportéra stále zbývá trochu času. Pracujeme ale samozřejmě i s krizovým plánem, že budeme muset výpadek překlenout dočasným angažováním nezávislých žurnalistů, nebo dokonce najmout dalšího reportéra.

Zobrazit 4 komentáře »

Říkají o něm

Filipek říká o něm:
Sympatický chlapík, ke kterému doufám brzy zavítám.
Verra říká o něm:
Drahý papínek =D
Annne říká o něm:
Dobrý člověk a výborný táta :o)
Stuck říká o něm:
ZDRAVÍM..
spawes říká o něm:
Miluje hříšníka, ale nenávidí hřích.