maxmilianrex

maxmilianrex / lukáš krutský / 57 let

Dnes jsem se rozhodl, že na mše svaté v tradičním ritu začnu chodit v kravatě. Jenomže zrovna dnes mě také navštívil kamarád z dětství a mládí a smál se, protože si myslel, že jsem si vzal kravatu jen kvůli němu, jako že prý když je ten senátor a málem prezident. https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/201808966_233764458274836_5338811304710294982_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=sm_ZuWjioPwAX94Dvdv&_nc_ht=scontent.fprg1-1.fna&oh=1857a26315917000e9d25faf9acee55a&oe=60D41321

dromedar

A v čem jste chodil doposud?

soIipso

Kdo to je?

maxmilianrex

Dromedar - v saku bez kravaty. Solipso - jakýsi Bob, to byla jeho přezdívka ve skautu od kud ho znám. Neboť když přišel poprvé do klubovny a představil se jako Pavel Fišer, spontálně jsme všichni volali "Bob !!" měli jsme totiž tenkrát plnou hlavu tehdejší hvězdy šachu Boba Fishera a tak mu ta pezdka zůstala

JiKu

Jak mohou někteří lidé dopadnout! Strašné!

Zobrazit 4 komentáře »

Začíná přenos zádušní mše za P. Filipa M. Ant. Stajnera. https://www.staraboleslav.com/online-prenosy/

Adalberto

Kdo je celebrantem? Nepoznávám...

soIipso

"Po základní škole studoval Střední průmyslovou školu zeměměřickou..."
- Už od dětství je mi to poslední slovo naprosto odporné.

Zobrazit 4 komentáře »

Kratičká předehra ke Gloria letošní Bílé soboty na dvoje varhany, dva zvony laděné Gé a Bé a tympány. Na konci komentář mé vnučky

https://www.facebook.com/100009891646771/videos/1440897182916656

– upraveno
inspra

Majestátní. A milé. :-)

JiKu

Jen inteligenta může napadnout vybrat tóninu podle toho, jaké má zvony.

Zobrazit 2 komentáře »
dromedar

Spojit průchozím motivem šeptání modlitby při oblékání kněze rovnou s úplným vrcholem kánonu je ohavnost v dromedarových očích.
Zacházet takhle s filmovým záznamem mše svaté mě vytáčí skoro jako fra(?) Fantomase moje obracení se zády ke svatostánku.

Jinak to video vykazuje hojné kinematografické barbarismy, ale jestli ho vyráběli sami mniši, tak ve srovnání s tím, na co je zvyklý třeba čtenář klášterního webu, je to samozřejmě vysoký nadstandard. A zvuky i obrázky jsou to vesměs hezké a působivé.

JiKu

Nevytvářej si modly v podobě čehokoli nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Neklaň se jim a nesluž jim. To řeklo jedno nejvyšší stvoření jistému Mojžíšovi.

To je vůl!

https://www.novinky.cz/komentare/clanek/ocima-sasi-mitrofanova-jde-schwarzenberg-normalne-a-uz-jde-zeman-40349706

jk-s

Nejvyšší stvoření je možná produkt trochu odlišné filosofie při výkladu bible :-)

JiKu

Se omlouvám, tohle neměl být komentář, ale nový příspěvek. Nevím, jestli jsem to zblbnul já, nebo signály :-)

Vojta Krejzar

Ano, mohu potvrdit, že video je dílem samotných mnichů.

Zobrazit 5 komentářů »
inspra

To je skvělý, maxrexi. :-)

dromedar

Housle budete řezat sám, nebo ten javor pro/dáte nějakému houslaři?

JiKu

Kdybych neznal maxrexe osobně, měl bych podezření na kalendářový příběh z prstu vycucaný :-)

maxmilianrex

dromedar- připraveno pro houslaře

Zobrazit 4 komentáře »
dromedar

V duchu tradičního rýpání do vyšebrodských si přirýpnu, že ve všech solidních klášteřích je obláčka víceméně soukromý obřad komunity, veřejnost (včetně rodičů a přátel) se pouští až na sliby.
Na fotkách místo (kapitulní síň) odpovídající, přítomní neodpovídající.

A už by si mohli přemalovat tu hrubku
https://www.clovekavira.cz/photo-detail/7492854/4c9639ed-2e33-4d1a-aa92-9c0e2a195de7
má být "Altovadens>>I<<"
(moc šikovná není ani formulace - při zachování volby slov by byl elegantnější slovosled "Quomodo candidati et novitii in monasterio Altovadensi suscipiendi sunt")

Zobrazit 16 komentářů »
deFlegmatique

Chmm, včera jsme byli slavit švagrovy narozky u manželčiných rodičů. Byli jsme tam už na mši svatou a otec Tomáš, který tam je momentálně farářem, vytáhl na kázání jakýsi Halíkův traktát, ve kterém vzpomínal na revoluci. Tak jsem kázání nějak přetrpěl, ale když Halík nadával na předlistopadové konformisty, tak jsem si říkal, že to zrovna od něj sedí. Naštěstí Halík není jediný pamětník Sametové revoluce.
Líbilo se mi, jak pak vzpomínal tchán na ty události - byl totiž zrovna na vojně - prý měli v těch dnech každé pondělí dopoledne politické školení, takže tušil, že se něco děje a měl obavy, aby je neposlali befelem střílet do lidí.

Zobrazit 1 komentář »
maxmilianrex

Díval jsem se na demonstraci a neviděl ani jeden transpoarent poukazující na zvrhlost zákona o eutanasii, nebo o zdaleka největším problmu jaký Babiš má a to je vlastnictví reprodučních klinik. Ptal jsem se katolíků co znám a co šli na Letnou, jestli nechtějí upozornit právě na tyto problémy, ale báli se nějak vybočit z davu a mít svou vlastní hlavu.

maxmilianrex

V každém případě jsem rád, že se můžu taky někdy vyjímečně ztotožnit se slovy Babiše:je skvělé, že lidi můžou vyjádřit svůj názor a nikdo je přitom neperzekvuje a nenapadá“. „A je fakt skvělé, že máme svobodné a demokratické volby, kde si můžeme svobodně zvolit své zástupce,“ Tedy je dobře, že letenské demonstranty nikdo nebije obušky, nestříká ledovou vodou z kanálů, nezatýká, nevyhazuje ze škol. Naopak, demonstranti mají zametenou cestičku, s mnoha výhodami. I tu klobásku a pivo si při svých protestech mohli dát. Mrzí mě však, že novodobé uliční výbory zase chtějí rozhodovat, kdo smí dávat kytičku k památníku 17.listopadu a kdo ne. Například Václavu Klausovi mladšímu, který jediný z dnešních politiků, byl tenkrát mezi studenty bylo dnes novokomunistickými bojůvkami v tomto bráněno.

Zobrazit 10 komentářů »

Říkají o něm

spawes říká o něm:
Miluje hříšníka, ale nenávidí hřích.
Annne říká o něm:
Dobrý člověk a výborný táta :o)
Verra říká o něm:
Drahý papínek =D
Stuck říká o něm:
ZDRAVÍM..
Filipek říká o něm:
Sympatický chlapík, ke kterému doufám brzy zavítám.