S přáteli na nejen křesťanské akce

Zjistíš, kam jedou tví přátelé a můžeš se přidat. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Manželské večery na Třináctce

čtvrtek, 7. února – 16:00   do   neděle, 10. března
Sbor Církve bratrské v Praze 13, Mukařovského 1986/7, 155 00 Praha, Stodůlky
https://www.facebook.com/events/357244818393646/
manželskevečery
všichni účastníci »

Od 17.2. do 10.3. 2019 budou opět na Třináctce probíhat Manželské večery. Ať už se vám v manželství daří dobře nebo něco skřípe, vždycky je dobré investovat do vašeho vztahu nebo si udělat čas jeden na druhého.

V rámci večerů proběhne i jeden intenzívní manželský víkend, čímž se zkrátí doba celé série Manželských večerů. Intenzivní manželský víkend proběhne 22. - 24.2. v krásném penzionku nedaleko Prahy (zajištěná plná penze a soukromý pokojík pro každý pár).

Kurz sestává ze 3 setkání, která budou probíhat vždy v neděli od 16-18h v Křesťanském centru Třináctka (Mukařovského 1986) 17.2, 3.3. a 10.3. a intenzivního víkendu.

Neváhejte pozvat i své přátele, kteří by tuto možnost třeba rádi využili.

Kurz povedou Míša a Jirka Ungerovi a Anna a Honza Macurovi.

Hlídání menších dětí v Křesťanském centru Třináctka během kurzu bude zajištěno. Manželský víkend proběhne bez dětí a hlídání si zajišťuje každý sám.

Hlásit se můžete na adresu macurova.anna@gmail.com do 31.ledna 2016. Kapacita je pouze 10 párů, proto s přihlášením neváhejte.

Cena kurzu je cca 3 500 Kč na pár. V ceně jsou obsaženy knížky pro účastníky kurzu, ubytování v penzionu včetně plné penze (bez pití). Cena může kolísat podle cen objednaných jídel.

Podrobnější informace o manželských večerech najdete na stránkách www.13ka.cz


Komu je určen kurz Manželské večery?

Kurz je určen každému páru, který na sobě chce pracovat a společně investovat do svého vztahu:

· Stav manželství: Máte-li hezké manželství, kurz vám pomůže jej dále zlepšit a posílí vaše dobré návyky. Většina hostů kurzu jsou páry, které mají pěkný vztah. Na druhou stranu, zakoušíte-li v manželství potíže, kurz vám poskytne praktické dovednosti, které vám pomohou obtíže překonat. Páry, které již žily odděleně, využily kurz jako příležitost ke smíření a nalezení cesty zpět.

· Délka manželství: Na tom, zda v manželství žijete méně než tři roky nebo více než třicet let, vůbec nezáleží.

· Životní filozofie: Ačkoliv je kurz založen na křesťanských principech, je určen naprosto všem párům. Principy, o kterých se mluví na kurzu, jsou vhodné pro každého. Diskuse o víře nejsou obsahem kurzu.

· Způsob soužití: Kurz je otevřen všem párům, které spolu žijí, ať už to je v manželství nebo ne. Pokud spolu žijete už dlouhou dobu nebo spolu máte děti, tento kurz je určen i vám (pokud jste zasnoubení a manželství teprve plánujete, bude pro vás vhodnější kurz Příprava na manželství).

Jak vypadá večer na kurzu?

· Občerstvení: každý večer začíná občerstvením v příjemném prostředí. Chceme, abyste se u svých stolků cítili jako na rande. Je to Váš večer!

· Téma večera: vždy po krátkém občerstvení následuje promluva. Některé kurzy mají jeden pár přednášejících, někde se párů střídá víc, jinde používají pro promluvy DVD.

· U nás kurz povedou dva páry - Anna a Honza Macurovi a Míša a Jirka Ungerovi.

· Promluvy přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, vtipných citátů, nečekaných statistik i inspirativních nápadů. Kurz je založen na křesťanských principech, ale je určen každému páru bez rozdílu životní filozofie.

· Káva a čas na diskusi – Jádrem večera jsou cvičení v příručkách, kterými je promluva proložena. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi pouze ve dvou o tématech, na která ve spěchu všedního dne nezbývá čas. Respektujeme Vaše soukromí, o svém vztahu nemusíte nikomu nic říkat. Snažíme se vytvořit takové prostředí, abyste měli jistotu, že váš rozhovor nikdo další nezaslechne. V pozadí hraje hudba a během nejdelšího cvičení se podává káva nebo čaj a dezert.

· Domácí cvičení – na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste spolu do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nekontroluje, je čistě jen pro vás. Cvičení vám má napomoci pokračovat v započatých rozhovorech i doma.

Témata jednotlivých večerů

· Vybudovat pevné základy - společně strávený čas, milovat druhého jako sebe sama

· Umění komunikace - naslouchání, sdílení vnitřních pocitů

· Řešení konfliktů - přijímejme své odlišnosti, nezdravé způsoby zvládání konfliktů, šest kroků k řešení konfliktu

· Síla odpuštění - přiznat si zranění, jak odpustit i těžké věci, jak začít znova

· Rodiče a rodiče partnera - vliv naší rodiny v dětství, jak vycházet s rodiči v dospělosti

· Dobrý sex - proč je sex nejlepší v manželství, šest rad pro dobré milence

· Láska v akci - pět jazyků lásky v praxi

· Párty Manželských večerů - v čem spočívá hezké manželství?

Mohu přijít sám/sama?

Kurz je určen pouze párům. Těžištěm celého kurzu jsou rozhovory mezi partnery v soukromí u malých stolků a k tomu jsou skutečně potřeba oba. Pokud jeden z vás nebude moci některý večer přijít, můžeme vám poskytnout MP3 nebo DVD s přednáškou, abyste si mohli cvičení udělat spolu sami.