MadlenkaMachulová

MadlenkaMachulová / Madlenka Machulová

HelenaH

Vzpomněla jsem si dneska na tento článek Madlenko v Libici na Svatovojtěšské pouti. Kázal P. Piťha,ostře jak to on umí☺ A při posezení u kafe to byl opravdu milý,moudrý starý pán a vůbec se nám nikomu nechtělo domů,jak skvěle se s ním povídá.

Zobrazit 6 komentářů »
JanValtr

@Hali Já bych ten tlak neviděl tak negativně. Mám velikou úctu k panenství, a to ani nemusí být panenství formálně zasvěcené. Ale když holka chce ze zcela dobrovolného rozhodnutí zůstat svobodná, pak by ji přirozené otázky okolí, o kterých píšeš, neměly iritovat. Za tou podrážděností lze totiž tušit nezpracovaný mindrák, totiž že její osamocenost je ranou, jejíž podráždění dotazem zabolí. A v tom případě může skutečně být dobrým skutkem - je-li člověk jejím blízkým - s danou dámou "zatřást", jak říká psycholog Klimeš (viz video). V takovém Německu tvoří nešťastné bezdětné padesátnice, co promarnily svou plodnost, významnou sociální skupinu.
[47:20 - mělo by se to v tom čase spustit samo]
https://www.youtube.com/watch?v=DcKgwCDLw88&feature=youtu.be&t=2839

Hali

Jene díky, až budu mít více času, tak si ten odkaz pustím :-) Jinak zastávám názor, že celibát kněží svůj smysl má a i čistě prakticky např. u našeho dosti vytíženého pana faráře si nedovedu vůbec představit, že k tomu všemu měl manželku a děti.

Zobrazit 40 komentářů »
MadlenkaMachulová

Byla jsem realizačním týmem vyzvána, abych diskuzi ukončila a komentáře smazala, jelikož byly proti pravidlům webu a diskuze se odchýlila od tématu. V diskuzi můžeme pokračovat v komentářích na mém soukromém blogu. Mazat to byla fuška, takže pokud někdo víte, jak to udělat hromadně (pro příště), tak mi to prosím napište do soukromé zprávy, díky za pochopení! ;-)

Zobrazit 1 komentář »