Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Čtenáři kvalitní literatury

„Člověk se musí životem pročíst" Jan Werich Aneb doporučení na kvalitní duchovní knihy, které stojí za to přečíst... Více o společenství »

Marie Kuříková (Marijanka)

Tohle je spíš na blog, leč ten nemám, ale nedá mi to nesdílet. 1.července kolem poledne jsem po mírně dramatické cestě na mnichovské letiště nakonec s úlevou a včas upadla do vyhrazeného místa v letadle do Londýna. Nedovolili nám však dlouho vzlétnout a já vzhledem k okolnostem cesty neměla nic ke čtení. Tož jsem se jala přechroustat magazín British Airways. Zajímavé články tam byly. Mezi nimi i sloupek o knižních novinkách. Jedna mne zaujala, ovšem vypadl mi název. Cosi z řecké mytologie. Po příletu a přejezdu na místo určení jsem prošmejdila nejbližší okolí, vyrazila na večerní mši do… Zobrazit více

Tohle je spíš na blog, leč ten nemám, ale nedá mi to nesdílet. 1.července kolem poledne jsem po mírně dramatické cestě na mnichovské letiště nakonec s úlevou a včas upadla do vyhrazeného místa v letadle do Londýna. Nedovolili nám však dlouho vzlétnout a já vzhledem k okolnostem cesty neměla nic ke čtení. Tož jsem se jala přechroustat magazín British Airways. Zajímavé články tam byly. Mezi nimi i sloupek o knižních novinkách. Jedna mne zaujala, ovšem vypadl mi název. Cosi z řecké mytologie. Po příletu a přejezdu na místo určení jsem prošmejdila nejbližší okolí, vyrazila na večerní mši do nejbližšího kostela a na zpáteční cestě narazila na knihkupectví😀. Tam jsem tu knihu našla. Mám paměť na obrázky, obálku jsem si zapamatovala. No jo, ale utrácejte drahé libry. To jsem se ještě ovládala. Druhý den jsem měla volno, vpodstatě můj jediný den dovolené za celý rok. V hotelu jsem učinila báječný objev, a to, že na druhém konci Hampstead Heath se nachází Kenwood House, někdejší sídlo Williama Murrayho. To byl v 18. st. vrchní soudce, který rozhodoval některé velmi závažné a přelomové soudni pře, díky čemuž se začal rozpadat obchod s otroky. Vstupné do této klasicistni budovy je dobrovolné. Doporučuji velmi k návštěvě milovníkům výtvarného umění. Místo vstupného jsem na podporu teto instituce zakoupila knihu :-) Belle. Tak se jmenovala neteř výše zmíněného pana soudce a byla to první mulatka v aristoratické rodině.
Další dny jsem pilně pracovala. Vybavena knihou na zpáteční let do Prahy dorazila jsem na letiště. Co myslíte, že se stalo? Odlet měl dloooouhé zpoždění. Proč tedy nezajít do letištního knihkupectví. Akci 2 za cenu jedné se nedalo odolat. Kniha Madeline Millerové mi tentokrát již neunikla. To jsem si ve své zbrklosti ještě myslela, že se jmenuje Circle. Druhým úlovkem byla Dívka ve vlaku. česky bych si ji nekoupila, jenže v cizích jazycích se vymluvím na potřebu zdokonalit své znalosti současného jazyka.

Marie Kuříková (Marijanka) Přečetla jsem ji rychle. Zajímavé, mrazivé, pokud bychom měli věřit, že se takto lidé cítí a chovají. Doufám, že ne.
Pointa celého tohoto traktátu? Kniha Madeline Millerové se nejmenuje Circle(Kruh). Zacalo mi to být divné po přečtení první věty. Znovu jsem se, tentokrát pořádně, podívala na obal. Jmenuje se Circe (Kirké). Až vyjde česky, doporučuji všem, kdo mají zmatek v řecké mytologii. Mě to za dob studijních nikdy nebavilo, takhle ale ano.
Kromě zábavy a poučení jsem několikrát pocítila velkou vděčnost, za to, že mohu věřit v Trojjediného Boha a nemusím se zmítat ve strachu z bohů. Není to nic objevného, ale chvála Pánu i za tyto okamžiky.

LenkaHoudkova, Elinka-s se staly členkami společenství Čtenáři kvalitní literatury.
PetrST

Před pár dny jsem dočetl knížku Pan farář má krizi. Doporučuji.

IrenaT Take bych si ji rada precetla:)

HonzaPilař Podle mě jedna z nejlepší letošních knih!

PetrST

Doporučíte mi nějaké čtení do mobilu? Případně app na zobrazení?

KMirjam Čtení je vágní pojem :) Co by to tak mělo.byt?

PetrST Spíše e-knihy.

heiduška Zkus knihu Neodolatelné od Adama Altera, ale nevím, kde ji seženes. Myslím, že by se ti mohla líbit.

PetrST Díky

KMirjam

K výročí, které si v těchto dnech připomínáme bych ráda doporučila knihu Martina Mejstříka. Je zajímavá tím, že podává dle mého soudu dost objektivní a kritický obraz na celou sametovou revolucí.
A je fajn, že Martin je věřící, je v církvi husitské.

Četl jste někdo ? Víte o té knize?
Jinak, je dostupná na internetu i v PDF

IrenaT

Tak jsem si včera po besedě s Marií Svatošovou a Alešem Palánem pořídila jejich knihu rozhovorů Neboj se vrátit domů a ještě knížku Až k prolití krve, o P. L. Kubíčkovi. A to jsem si říkala, že OPRAVDU si žádnou knížku nekoupím:))).
Beseda byla víc než úžasná, asi 170 lidí a obdivuji paní Marii.

PetrST Mívám stejný problém. Někam jedu a pak z ničeho nic je moje peněženka minimálně o 1200,- lehčí a já s sebou vezu stoh knih.

Ferenc Jj chapu, já vytridil tři bananovky knih... teď se snažím se držet.

Krasnazena

Rozhovory Aleše Palána s Marií Svatošovou. Moc prima čtení.

IrenaT Pristi tyden jdu u nas na besedu s nimi a o knizce premyslim:).

HelenaH Taky si o ni chci napsat Ježíškovi. Jednou jsem byla v Červeném Kostelci na duchovní obnově s otcem Vellou a tři dny jsme s paní doktorkou Svatošovou seděly vedle sebe,povídaly si, modlily se spolu a bylo to úžasný...

heiduška

Prosím, nemáte někdo na prodej časopis FC vánoční speciál 2016?

heiduška
heiduška

Muž s nádherným hlasem -(příběhy z druhé strany pohovky) Lillian B. Rubin
jsem v půlce, ale to je tak něžné a kruté zároveň...

heiduška

Dneska se chystám do knihovny! Na podzim je to taková útěcha před světem ?

HonzaPilař Je zajímavý, jak sezóna ovlivňuje lidské čtenářské chování. Řekl bych, že nejmíň čtecí období je jaro...

heiduška Asi ano...ale já chodím do knihovny pořád ?ale je pravda, že jak se nachyloval podzim, četla jsem čím dál víc...