Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

libera

libera / vlasta kohoutová

libera komentovala album Pochod pro život 2011.
Uživatelce libera se líbí status uživatelky katstyle.
libera komentovala status uživatele JiKu.
libera komentovala odkaz uživatele KarelFalta.
Uživatelce libera se líbí odkaz uživatele KarelFalta.
libera komentovala odkaz uživatele Inigo.
Uživatelce libera se líbí odkaz uživatele Inigo.
libera se nyní i zde přátelí s uživatelem nu333.
libera

Není třeba věřit a vyznávat ježíše jako spasitele, je třeba být dobrý

libera

Děkuji ti papeži Františku, mluvíš mi ze srdce. http://zpravy.idnes.cz/papez-ateiste-frantisek-0wr-/zahranicni.aspx?c=A130524_144436_zahranicni_pul

spitfire 333: odkdy máš copyright na přirovnání a asociace o pravdě?nu333 Já ne, to Kristus, který říká -

Jan 8:32  Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.

A následně upřesňuje -

Jan 8:36  Když vás Syn osvobodí, budete skutečně svobodni.

libera

Křesťané, prohlédněte

libera

Vím, že vám je milý Václav Havel a další, kteří už prohlédli. Zkuste to také. Zkuste se zamyslet třeba nad touto improvizovanou řečí. //www.youtube.com/watch?v=IKo4NUJSX_4

libera

Klerikalismus stále živý

libera

Katolíci, uvědomte si koho máte poslouchat nejen v duchovních radách, ale i v politice, když vám farář řekne koho volí on, tak zahoďte svůj názor a jděte za svým pastýřem. Už vím jak vypadá neomylnost v církvi, záleží na tom kdo byl pro restituce.…

Inigo proč ty emoce?

Inigo Iniciativa kněží je nabídka a ne nucení.

libera komentovala článek Proměny duchovních v 21. století.
Uživatelce libera se líbí album Krkonošský pohled na svět.
Uživatelce libera se líbí fotka v albu Krkonošský pohled na svět.
Uživatelce libera se líbí fotka v albu Krkonošský pohled na svět.
libera komentovala článek Dobří lidé pomozte.
libera komentovala článek Mají restituce úskalí?.
libera

To video z blohttp://www.youtube.com/watch?v=W3DSnJigBy8&feature=player_embeddedgu dávám sem, snad to půjde

libera

Dobří lidé pomozte

libera

Dobří lidé pomožte, někdo mi poslal video a je to strašné, nevím co si mám myslet o závažných tvrzeních které se v něm objevují. Mnoho lidí mi řeklo, na to se nekoukej to jsou nesmysli, ale já bych potřebovala vědět co konkrétně je nesmysl, která…

libera To video nelze zde pustit, dala jsem ho na svou nástěnku.

maxmilianrex To je zajímavé, něco podobného jsem také viděl, četl a slyšel. Ale nevím. Zkusím se poptat, v každém případě mě toto téma zajímá.

maxmilianrex Asi tu nejsme dobří lidé, já už se snad večer k něčemu dostanu.

libera Nevím, jestli jste to video shlédli celé, nejde mi o ukrajinský hladomor,ten je jasný a příšerný, ale jde mi o to,kdo za ním stál a za celou ruskou revolucí. A mě ta obvinění připadají velmi věrohodná, ty co mi to vymlouvali byli schopni říct jen, že jsou to hnusné pomluvy, ale nikdo mi neřekl, že to a to neni pravda, že to a to je překroucené a tak.

BoTka neco malo o tom vim ale nebudu psat verejně jelikoze chci se vyhnout debatam o tom co jsou konspirace kdo je urcuje a podle jakych kriterii. jedine co vsem poradim je dokument 1996 roku The Money Masters. naleznete mooooc odpvedi :) preju hezky prehld dokumentu.

libera Ykusím to děkuji.

spitfire No nejdříve je třeba od sebe oddělit události, které se staly a zbytek.
Co jsou fakta? Hladomor a Bolševická revoluce v Rusku. Jsou tyto fakta utajovaná, zamlčovaná či ignorovaná?
Racionální odpověd zní: ne.
Existují další fakta z toho videa?
Paradoxně se vyhnu obrázkům z toho videa, protože ty se musejí analyzovat samostatně.
Přejdemě tedy k tomu co je ve videu dále přítomno a to jsou seznamy jmen. Zamlčuje však někdo tyto seznamy jmen, jsou snad utajovaná nebo ignorovaná?
Racionální odpověd zní: ne.

spitfire O čem se tu ted bavíme? O faktech. Ano, ale je třeba dodat, že se bavíme o historických faktech.
Podobně fakticky můžeme doložit třeba rok 1942 a "objevení" Ameriky. K tomu dodat patřičný seznam jmen kapitánu lodí a posádky. Zjištoval snad někdo někdy kolik židů bylo v posádce na lodích účastnících se historické události "objevení" Ameriky?
Tak kde je problém?

Problém samozřejmě nejsou fakta, ale interpretace těchto fakt. Díky této záměně může fungovat dramaturgický model spiknutí:

"Všechna tato fakta drtivá většina občanů nezná, protože jsou systematicky zamlčovaná, nebo ignorovaná. Místo nich je tu jen řada lží ve filmech, kultuře, televizi, školní vyuce."

spitfire Když tedy rozpoznáváme, že fakta, která jsme tady prezentovali všichni známe, tak prostu analýzou dojdeme k tomu, že se tu záměrně fakta zaměnují za jejich interpretaci. Pak je pochopitelné, že konkrétní interpretací faktů nezná celá společnost, ale jen určitá skupina lidí odkud tato interpretace faktů vzešla. Proto je nemožné je zařazovat do vyúky do televie atd, protože je to zhola nemožné prakticky. Stejně tak se podobné interpretace neutajují ale pouze cenzurují. A to většinou nikoli v rovině instutucionální ale osobní. Prostě interpretaci, kterou neberu jako relevantní dál jako osoba nerozšiřuji. Což se slabším povahám jeví jako utajování, či zamlčování.

spitfire Video podoba toho "dokumentu" je hrozivá. Celá ta forma je odpudivá, prezentace je manipulativní a celé to video je nelidské ve své formě než ve svém rádoby obsahu. Tomu videu chybí nejen objektivita, tu vzal klidně čert, ale subjektivita. Nebezpečím jakéhokoli videa není obsah, ale od osobnění formy. Přesně takto chce působit i forma tohoto videa, aby interpretace faktů mohla být vydávaná za fakta samotná.

spitfire správně má být v komentáři (včera 13:46) uveden rok 1492, ale napsal jsem 1942,

maxmilianrex Nevím, co na to Libera, aleřekl bych,že takovouto odpověď nečekala. Myslím, že chtěla vědět co je překroucené, co je vymyšleno a tak. Podobně jako Spitfire by to uměl odsoudit jakýkoliv politický pracovník. Takovým odsouzení se opravdu jen nahrává antisemitismu.

spitfire Libera: "ale jde mi o to,kdo za ním stál a za celou ruskou revolucí. A mě ta obvinění připadají velmi věrohodná"
"ale nikdo mi neřekl, že to a to neni pravda, že to a to je překroucené a tak."

Obvinění v tom videu pochází od zdrojů, které nejsou autorská (americké ministerstvo zahraničí, židovské encyklopedie a tzv zpravodajské služby západních mocností) jsou to velmi pochybné zdroje, právě tím jak je velmi těžké ověřit si jejich pravost a hodnověrnost.
Autoři toho videa (jdeli vůbec mluvit v tomto případě o autorství) zakládají svou výpověd na kombinaci seznamu jmen, které uvádějí do předem připraveného kontextu. Spoléhají se na lidskou důvěřivost, která si sama poskládá informace do předem připraveného poselství, aniž by se museli autoři toho videa vyjádřit sami za sebe.


spitfire Které zdroje informací jsou věrohodné?
Znáte aspon jména autorů tohoto videa?

Přátelé / 1

Další přátele »