Lenochod

Lenochod

Svobodná

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/polsko-protesty-potraty-ineterrupce-ustavni-soud-verdikt-pravo-a-spravedlnost_2011050703_aur
Co si myslíte o Polsku aktuálně?
Podle mě jejich vládní strana Právo a spravedlnost je totálně nedemokratická, ovlivňuje neprávem věci, které mají být oddělené. Jako soudní moc a vláda nebo vláda a církev. Nedělá to dobrotu a fakt mi přijde, že Polsko se otáčí k nesvobodě a je to hodně velký problém. A třeba po tom, co prožilo Polsko v minulosti, aby tam byly zóny bez LGBT, to je úplně mimo a takoví lidé nemají v katolické církvi co dělat, to je jednoduše proti… Zobrazit více

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/polsko-protesty-potraty-ineterrupce-ustavni-soud-verdikt-pravo-a-spravedlnost_2011050703_aur
Co si myslíte o Polsku aktuálně?
Podle mě jejich vládní strana Právo a spravedlnost je totálně nedemokratická, ovlivňuje neprávem věci, které mají být oddělené. Jako soudní moc a vláda nebo vláda a církev. Nedělá to dobrotu a fakt mi přijde, že Polsko se otáčí k nesvobodě a je to hodně velký problém. A třeba po tom, co prožilo Polsko v minulosti, aby tam byly zóny bez LGBT, to je úplně mimo a takoví lidé nemají v katolické církvi co dělat, to je jednoduše proti Ústavě i proti křesťanskému myšlení.
A to že si myslím, že umělá interrupce je vražda nemění nic na tom, že když ji zakážete úplně, tak všechno najednou bude ok. Ty ženy budou provozovat tzv. potratovou turistiku (viz článek) a přijde mi daleko lepší přístup našeho Hnutí pro život, když se snaží pomáhat a ne odsuzovat. Upřímně mám pocit, že Polsko dělá katolíkům špatnou reklamu.

Tofl

Vádní strana Právo a spravedlnost je totálně mimo. Je to taková modní politika. Podobně jako hnutí ANO 2011 u nás, FIDESZ v Maďarsku, Trump v USA nebo AKP v Turecku.
Všude jde jen o populistické strany, které se chovaji nedemokraticky.

Polsko má tu smůlu, že tam je atmosféra ve společnosti podobná jako v USA. Lidé jsou nespokojení, frustrovaní a k tomu je štvou vládní opatření.
Když se to vše smícha, pak je z toho pěknej guláš.

Kromě toho, v Polsku jsou lidé naštvaní od té doby, co jim spadlo to letadlo u Smolenska. Do té doby to bylo v pohodě.

Jinak dnešní demonstrace nejsou právě jen o interupci, ale je tam toho strašně moc.

Zobrazit 1 komentář »

Náš Král přichází, náš Král přichází, brzy přijde k nám...
Nejkrásnější moderní adventní písnička a že jich je málo, tak si ju užijte :).

https://www.youtube.com/watch?v=FF4tcauIEJo

– upraveno
Napsat komentář »

https://www.youtube.com/watch?v=EJX2qFeUF_I
Většinu svého života prostě na rodinu budete vždy nadávat nebo si z ní dělat srandu. Ale tajně v srdci jste na svou rodinu hrdí.
Proto se musím pochlubit touhle úžasnou písničkou od mého bratrance a samozřejmě, bez nejlepšího Adorare by to taky nešlo :).

Eliška Dřevěná

Vy jste s Pavlem rodina, jo? Pres jeho mamku? 🤔

Lenochod

ano, jsme, naše mamky jsou sestry :)

Zobrazit 2 komentáře »
KMirjam

Vám, co umíte věřit na nějaké osobní setkání se svými nejbližšími, že vy budete nějak identifikovatelní jako vy a oni jako oni, moc závidím, a zároveň moc přeji.
Já po manželově smrti ho stále "hledám". Snad už jakoby "nacházím" ale ono "setkání po smrti" mám hrozně abstraktní. Že prostě vplyneme oprošťujíce se "cestou" od těla, ale i duše, svého já a vědomí sebe, do Boha v jeho neuchopitelnosti, že se v něm naše individuality rozplynou. Pro nás samotné to bude jako když se řekne "nebýt vůbec", a "nějak trvat" budeme jen v myslích lidí, kteří nás znali. Myslím si, že věčnost je pro naše drahé zemřelé tak trochu i v našich vlastních rukou. Především však natolik Tajemstvím, že nepředstavitelné a neuchopitelné myslí. Kdoví....

KMirjam


Nacházím proto manžela v Bohu. Vždyť je-li Bůh láska a láskou jsme byli po 40 let spojeni a spojování, skrze tuto lásku byl pro mě v manželovi, v našem vztahu, i "kus Boha". A protože moje láska jeho odchodem nezmizela, je pro mě nyní v Bohu i "kus manžela". Neříkám, že se k němu modlím, nebo tak. Vůbec. Ale nacházím jej v sobě, v onom tichém místu vnitřního domova v nás, kde bydlí i Bůh. Manžel se mi prostě nevytratil nejen z mysli, ale ani ze života. A nevytratí.... vím už, co se skrývá pod slovy "láska až za hrob". Ale stejně se mi stýská... a bolí samota, nebo spíše totální osamění. Zbavit se ho lze jen skrze Boha.

Každý to má prostě jinak. Kéž bych uměla společně s vámi věřit, že se jednou setkáme... já a on. Ale to, jak to mám, já,má v sobě na druhou stranu rovněž hodně útěchy

Hippy

Domnívám se, že to bude především velké překvapení. Co oko nevidělo, ucho neslyšelo...však to znáte. Především to ale asi bude úplně jiné, než jak si to představujeme.

Lenochod

Děkuji za reakce :)

Zobrazit 4 komentáře »

https://youtu.be/x0oN-Q5MsnQ?list=FLLTUvaJrWmQID_fb217M8qQ
Krásný den v Uherském Brodě a mám z toho takový ten povzneseně radostný pocit, něco jako tahle písnička :). Doporučuji jak chodit na primice, tak si poslechnout píseň.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Maruško, jak se Ti líbil ornát?

Lenochod

Byla jsem nadšená, o. František je kouzelník :)

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Doufám, že mu přijdeš do Hustopeč na 10. narozeniny

Lenochod

určitě, těším se na guláš...

Vojtěch Hýbl (VVRH)

já na mši sv. - na guláš jsem se nepřihlásil a ani hlásit nebudu. Kdyby byly smažené tvarůžky, to bych se asi přihlásil.

Zobrazit 5 komentářů »
Mot

Co se jáhnů olomouckých týče: na AG jde Milan Maštera, Vašek Škvařil jde do Přerova, Pepa Hovád do Prostějova a Vojta Radoch do Valašských Klobúk :-)

DagmarTerezie

@Mot děkuju moc za info :) a vyprošuju hojnost požehnání do knězské služby! :)

Zobrazit 7 komentářů »

https://www.youtube.com/watch?v=A9ItZ1n7YOY
Takový ten stav, kdy vás nic netěší, všechno se kazí a pak jdete na zpověď a všechno se začíná obracet zpátky a hlavně se vrací naděje...

Napsat komentář »

Z promluvy papeže Františka z dnešní vigilie.
"When we find ourselves at a loss and without work, without education,
without community and without family, at the end of the day we feel empty and we end up filling that emptiness with anything we can."


Můžu potvrdit, kašlala jsem na školu a na přátelé kolem mě a na Boha a všechno jde ke dnu, takže papež má v tomhle velkou pravdu...

#Panama2019

Napsat komentář »